Sizce abartıyor olabilir miyim?

Ayak bileklerine pranga da vurursanız tam olur.
Bu kıskançlık değil ki. Resmen paranoyaklık. Kocam bile karışamazken sevgili olarak haddinizi aşmışsınız. Ehhh bütün bunlara eyvallah diyen adam da hakediyor yani.

Merhaba arkadaşlar.bilmiyorum durumu abartıyor muym size de sormak istedim.

Sevgilim İstanbul'a ablasının yanına gidecek. Öğretmen arkadaşları da iki kız bir erkek olarak tatile çıkmışlar.onlar da İstanbul' a geçecekmiş seni de götürelim demişler. O da tamam demiş. Bana söyledi. Ben çok uygun bulmadım. Arkadaşlarını tanımıyorum, iyi insanlar olduklarını biliyorum. Ama yine de 12 saat boyunca iki kız iki erkek olarak yolculuk yapnaları hoşuma gitmedi .kızlar uyuyacak falan rahatsız bir ortam bence. Uyymazlar muhabbet ederiz sabaha kadar dedi. Onu da ayrı kıskandım. Gitmeni istemiyorum otobüsle git dedim. Otobüs pahalı param çok olsa onla giderim 130 lira bedava gitmek varken niye gidim dedi.arkadaşlarım onlar benim abartıyorsun dedi. Ben de istemiyorum diye kavga edince iyi tamam gitmiyorum dedi. Sesi falan düştü bozuldu.

Yanlış mı yaptım acaba?kıskandım istemedim. Uygun değil diye düşündüm ama onu zor duruma soktum gibi de hissettim. Abarttım mı ki?
Belediye otobüsüne binmesine falan izin veriyor musunuz bari. Ben onun yerinde olsam bu cümleyi kurmanizla hayatimdan çıkmanız arasında beş dakika olurdu. Bu guvensizliginiz aslında kendinize farkındasınız değil mi. Direk çekilmez insan tiplemesi.

O kadar mı abartmışım cidden ya? Sanmıştım ki kimse kabul etmez baya baya sorunlu olan taraf olmuşum :KK43:
Ayak bileklerine pranga da vurursanız tam olur.
Bu kıskançlık değil ki. Resmen paranoyaklık. Kocam bile karışamazken sevgili olarak haddinizi aşmışsınız. Ehhh bütün bunlara eyvallah diyen adam da hakediyor yani.

Belediye otobüsüne binmesine falan izin veriyor musunuz bari. Ben onun yerinde olsam bu cümleyi kurmanizla hayatimdan çıkmanız arasında beş dakika olurdu. Bu guvensizliginiz aslında kendinize farkındasınız değil mi. Direk çekilmez insan tiplemesi.

Hani insan sosyal bir varlik diyoruz ya erkekler neden o ozgurlugu bir bayana vermiyolar. Sahsen ben erkek erkege bile yolculuga izin vermiyorum vermedim de. Cunku o da bana ayni ozgurlugu vermez. Onu da gectim erkegin kendi tanidiklarindan kiskanmayip kadinin tanidigi okul yada is arkadaslarini kiskanma hakkini erkekler kendinde gorurken neden bir bayan sevgili yada esini kiskaninca gereksiz tavir olarak algilaniyor bunun nedenini cook merak ediyorum. Ben boyle seyleri hos karsilamiyorum maalesef kuzen bile olsa bi resmiyet olmali. Esim benim kardesimle de cok samimi olmamali. Oyle sana guveniyorum cevreye guvenmiyorum falan muhabbeti degil bu. Dunya o kadar cok degisti ki baban bile olsa guvenmiceksin kafasinda olduk insanlar olarak size ozgu olarak yorum yapmadim sahsi olarak algilamayin lutfen ama bi an bi tarafin fedakarlik yapip istemedigi seyleri onaylamak zorunda kalip diger tarafin bazi konularda yag gibi yuzeye cikisini hic hazmedemiyorum
Vermiyorlar çünkü ozgurlugunuz size ait. Farkında olmasanız da.
Başkasını ona ait olmayan bir şeyi size veremez.

O bana bir şey yaşattığı için değil. Benim için uygun kaçmayan bir şey. Güvensizlik falan değil. Gereksiz bir samimiyet oluşacak bana göre. Daha ben çıkmadım onla yolculuğa. Kıskanmış olamam mı :/
Dozunda kıskançlık olsa tamam ama sizin ki pire için yorgan yakma teşebbüsü.
Ki bu dozda kıskançlık ya erkeğin vermediği güvenle ya da kadının kendinde olmayan özgüvenle alakalıdır. Bence sakin kalın,sıkıntılı bir durum olmayacağını düşünüyorum.

X