Siyah nokta sorunsalı

Mavirose

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2016
137
33
36
Merhaba kızlar t bölgem yağlı ve burnumdaki siyah noktalardan nefret ettim artık neler denediysem çare olmadı öyle az boz değil siyah noktalarım sıkmakla da başa çıkılmıyor son çare bu vakumlu siyah nokta temizleyen aletler aklıma geldi işe yarıyormu gerçekten kullananlar var ise tavsiye marka alabilirmiyim bütçem de fazla yok en fazla 100-150 ye kadar alabilirim daha ucuz olup işe yarayanlar varsada çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim

Vakumlu olanları bence almayın ben memnun olan görmedim. Siyah noktayı doğru ürünlerle sürekli temizleyerek kontrol altına almaktan başka çare yok. Çünkü gözenekleriniz geniş olduğunda onların için sürekli sebum dolacaktır. Her gün temizlik her gün temizlik... başka çare yok maalesef

İnanın sürekli düzenli olarak yüzünü temizleyen bakımını yapan bi insanım ama yinede kontrol altına alamıyorum sanki oraya yerleşmişler yıllardır farklı farklı ürünlerde denedim ama olmuyor yani artık çok sinirimi bozuyor bu konu internette gördüğüm herşeyi bile denedim bi umut diye

BHA ve kimyasal peeling denediniz mi?

BHA ve kimyasal peeling denediniz mi?
Bha asit içeren ürün denedim evet ama kimyasal peeling denemedim benim burnum ve çenem haricinde cildim le alakalı sorunum yok çok nadir yanağımda sivilce çıktığını bilirim benim sıkıntım burnum ve çenem özellikle burnumda çok yoğun şekilde siyah noktam var zaman zaman azalıyormuş gibi olsada tam olarak asla kontrol altına alamadım

Aynı sorun bende de var yıllardı. Burun ve yanaklara doğru.. ben siyah nokta bandı ve peeling le az da olsa kontrol altına alıyorum ama asla kalıcı çözüm değil vakumlu aletler benim de aklıma geldi ama bende emin olamadım. Konuyu takipteyim.

Siyah nokta bandını bende deneyecek oldum internetten araştırdım çok minik tüyleride alıyor falan diye okuyunca bi korktum bi sıkıntı oldumu alıyormu minik tüyleri bende son ümit vakumlu aletleri düşünmüştüm ama kullanan kimseden yorum gelmedi açıkcası para verip hüsrana uğramak istemiyorum artık bi sürü ürüne para vermekten yoruldum şu ara doğal bi maske buldum bi ümit onu deniyorum

Ben artık başa çıkamıyorum son çare bu vakumlu temizleyicileri düşündüm ama emin değilim işe yarar mı yaramaz mı boşuna parada vermek istemiyorum ama kimsenin tecrübesi yok sanırım bu konuda
Vakumlu alet sadece biraz alıyor tamamen yok etmesede ama devamlı kullanmak lazım siyah nokta çok hızlı çıktı için genelde duştan sonra cild yumuşakken kullanmak iyi oluyor alacağınız vakum aleti pahalı degilse denenir bence pahalıya kaçıyorsa tabi değer mi bilemem vakumlu alet kullansan dahi yüz maskesi nin yeri ayrı ama siyah noktalar için iyi olanların.Birde Garnier markasının siyah nokta bandı da maskesi de çok kötü hiç fayda etmiyor bu arada kimseye tavsiye etmem

Yıllardır kullanırım bim deki burun bantlarını, gram tüy uzatmadı. Asıl vakumlu aletten korkarım ben, morarır falan yüzümü bir de kalıcı iz bırakırsa vay halime..

Ben ordinary markasının aha bha olan ürününü kullanıyorum az da olsa bir azalma var burnumun üstünde. Bir de kil maskesi yapın düzenli

Kimse bilmiyor mu
Konu açılalı iki ay falan olmuş ama sakın o makinelerden almayın. Güçlü çekişi olduğu için ciltte istenmeyen irritasyonlar olabiliyor. Kılcal damarlar çatlayabiliyor. Ama bha içeren bir ürünle bha in fazlalığına göre(yüzde 2 den başlıyorsa haftada 2-3 gece. Daha az ise günlük kullanılabilir)

Aha bha kullsn

canım merhab benimde burnum öyleydi çilek gibi sürekli siyah noktam vardı ama cilt bakımı sayesinde geçti her ay cilt bakımına gidiyorum kendim evde de yüz temizleme jeli ve güzellik merkezinin verdiği güneş kremini kullanıyorum ve çok etkili oldu istersen isim verebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…