Sivilceli Ciltler Sivilceyle savaşta çinko mucizesi

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

hemsirehanim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2010
83
1
Arkadaşlar tekrardan merhaba
Kışın boğazımdaki enfeksiyon için içinde çinko içeren pastillerden kullanmıştım.O zaman cildim o kadar güzel oldu ve sivilce izleri o kadar silikleştiki ben tesadüf sandım.Sonraki araştırmalarımda çinkonun saç tırnak cilt sağlığı üzerine çok önemli etkisi olduğunu öğrendim.Özellikle akne ile savaşla çok önemli.Üstelik yara iyileşmesini hızlandırıyor.Bebeklerin pişik kremlerindede ve bazı medikal ürünlerde bol çinko bulunuyor.
Şimdi sivilcelerimi komple geçirdimi diceksiniz?Temelli geçirmedi.Fakat izlerini dikkat çekmeyecek ve aktif sivilcelerimi (çok nadiren tek tük çıkabiliyor adet olunca felan) yok edecek kadar azalttı.Ben sivilceler azalınca cilt bakımlarımı ihmal ettiğim için son günlerde çıkıyolar gene.Plajda güneş yağı felan sürmüştüm yağlıydı o biraz bozdu dengemi.Tekrardan almaya başladım çinkoyu.Ayrıcaaaa saçlarımıda dökülmesini azaltıp güçlendirdi bayanssulusmile .Benden size tavsiye çinko tableti gidip doktora yazdırın.Ben günlük 50 mg kullanıyorum.Kullanalı 4. gün olmasına rağmen hemen etkisini gösteriyor.Ama düzgün bir cilt temizliği,güzel bir nemlendirici ve sivilcelerle oynamamakta şart bu dönemde.
Kullanan arkadaşlar buraya sonuçları yazarlarsa güzel olur :KK3:

Denemedim ama zinc mi ne öle bi hap var sanırım yüzüme ılık suyla ezip denesem acaba nasıl olur :)

Sivilcelerin nedenlerinden biri de çinko eksikliği ama bunun mutlaka ölçtürülmesi lazım çünkü çinko fazlasını vücut kusuyormuş özellikle de sırtta sivilce yapabiliyormuş.
Bence kafanızı göre kullanmayın doktora danışmak daha uygun sanırım.gamyoncuiremsu

Arkadaşlar tekrardan merhaba
Kışın boğazımdaki enfeksiyon için içinde çinko içeren pastillerden kullanmıştım.O zaman cildim o kadar güzel oldu ve sivilce izleri o kadar silikleştiki ben tesadüf sandım.Sonraki araştırmalarımda çinkonun saç tırnak cilt sağlığı üzerine çok önemli etkisi olduğunu öğrendim.Özellikle akne ile savaşla çok önemli.Üstelik yara iyileşmesini hızlandırıyor.Bebeklerin pişik kremlerindede ve bazı medikal ürünlerde bol çinko bulunuyor.
Şimdi sivilcelerimi komple geçirdimi diceksiniz?Temelli geçirmedi.Fakat izlerini dikkat çekmeyecek ve aktif sivilcelerimi (çok nadiren tek tük çıkabiliyor adet olunca felan) yok edecek kadar azalttı.Ben sivilceler azalınca cilt bakımlarımı ihmal ettiğim için son günlerde çıkıyolar gene.Plajda güneş yağı felan sürmüştüm yağlıydı o biraz bozdu dengemi.Tekrardan almaya başladım çinkoyu.Ayrıcaaaa saçlarımıda dökülmesini azaltıp güçlendirdi bayanssulusmile .Benden size tavsiye çinko tableti gidip doktora yazdırın.Ben günlük 50 mg kullanıyorum.Kullanalı 4. gün olmasına rağmen hemen etkisini gösteriyor.Ama düzgün bir cilt temizliği,güzel bir nemlendirici ve sivilcelerle oynamamakta şart bu dönemde.
Kullanan arkadaşlar buraya sonuçları yazarlarsa güzel olur :KK3:

canım peki çinko hapını günde bir kere tok kullanıyosun dimi? ben de yeni başladım bu hapa ama yemekten sonra sabah ya da öğlen alınması daha iyiymiş galiba ama benim anlamadığım çinko hapını içtikten sonra süt ürünleri vs kullanmamak lazımış sen nasıl yapıyorsun canım ?

valla ben uzun süreli dönemlerde kullanmadığım için (2-3 aylık kürler halinde kullandım) günlük 50 mg kullandım.zaten aldığım tablette zinco 50 mg lık.genelde yemek sonraları kullandım.midemi etkilemedi o yüzden.ben hemşire olduğum için kendi sorumluluğumu aldım ve doktora gidip ilaç almadım.tek dikkat ettiğim çok uzun süre kullanmamak herşeyin fazlası zarar çünkü.sivilcelerim düzeldiği vakitte bırakıyorum kullanmayı fazla gelmesin diye.kimse ben böyle kullanıyorum diye referans almasın gitsin doktora baktırsın bence:)

X