Lekeler, Çiller Sivilceli ve lekeli ciltlere retinol kremi

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Nevincee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2010
327
17
merhaba kizlar,

bir dermatologun sayfasinda, lekelere ve sivilce izlerine retinol icerikli kremlerin bire bir oldugunu okudum. Retinol , diger ismiyle Vitamin A, cildin hücrelerini cok cabuk yenileyip, taze cildin olusmasina yardimci oluyormus, ayrica genis gözenekleri ufalttigi icin, cilde daha duru bir görüntü kazandirdigini yazmis.

Ayrica kolajen ürteimini uyardigi icin, kirisiklari da bayagi azalltigini belirtiyor. alman forumlarinda arastirdim biraz, gercekten de cok kullanan var. Yanliz günese karsi cildi hassas yaptigi icin, sirf geceleri uyguluyormus cogu retinol kremini. gündüzleri de mutlaka yüksek faktör günes kremi uygulamayi tavsiye ediyorlar bu yüzden.

bir iki krem ismi de verdiler: vichy Retinol, ve skinceutical 0.1 Retinol cream en cok tavsiye edilenler. skinceutical markasinin icindeki retinolü daha yüksek dozda oldugu icin, daha cok bunu önerdiler bana.

vichy türkiyede var zaten, ama skinceutical varmi bilmiyorum. ben biraz daha arastirip bu kremi gece kremi olarak kullanmaya karar verdim.

Aranizda bu tarz bir krem kullanan oldumu?

Ne yaptın krem hakkında araştırmalaın devam edıyo mu? Neye karar verdin? Benimde böle bi kreme ihtiyacım var.

eczaneye gittim sordum canim, skinceuticals 0.1 diye retinol kremini sordum. Eczaci faydali oldugunu, fakat yaz aylarinda kullanmanin iyi olmadigini söyledi. günes isinlarina karsi cilt cok hassas oluyormus bu kremi kullandigin zaman. sonbahara girince bana bu kremi kullanmami söyledi. Aksam yatmadan önce kullanacakmisim. Ertesi günü yinede günes kremi kullan dedi. sonbaharda denicem canim, gelismeleri aktariririm o zaman

Aynen bana da bugün eczaneci söyledi. Yazın sakın kullanma bu kreme cildi soyduğu için cilt çok hassaslaşır ve daha çok leke olur,. güneş direkt cildinde lekeler yapar. Kış aylarında kullansan daha iyi olur dedi. Kremin ismini söyledi ama unuttum fiyatı 3,5 lira civarındaymış.. Yani vichynin, rockun 200 tlilik kremlerine karşı saf retinol A kremin fiyatı bedava kalıyor :)) Birde krem sadece leke değil inca çizgilere falan da iyi geliyormuş.

Son düzenleme:
Kullandinizmi bu kremi faydasi oldumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…