Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

canım zaten muayene etcek pek bişey yok. ben özeldeyim öyle bana da yan etki falan anlatmadı. sadece kuruma olur demişti o kadar. sana sadece ilaç yazıyo gibi geliyodur uzaktan görüyo onlar yüzünü. benimki de sadece ilaç yazıyo aslında. bide tahlile bakıyo. ama o arada yüzünü görüyo zaten. eklemek istese bişeyi ekler bence. kafana takılanı sen sor doktora. her şeyi söylemiyolar çünkü canım :) 3. ay bitmeden sonuç bekleme demişti bana doktor. o da en erkenn...

kızlar ben2. ayımdayım havalar ısınmaya başladı güneş bugün pırıl pırıldı.. ama yüzümde güneş kremi yoktu... ben bepanten kullanyrm doktorum bi güneş koruyucu krem almamı istedi ama sormayı unuttum ona bepantenin üzerine mi sürücem yoksa sadece güneş kremini mi sürücem nemlendirme etkisi varmıdr güneş kremininde yardımcı olursanız sevinirim

aynısını ben de sormayı unuttum bugün doktora. tam yazıcaktım baktım sen de sormuşsun :) cevap verirseniz ben de çok sevinirim.

benim güneş kremim nemlendirici esaslı hatta yaglı gbi ama degil tabi..önce güneş kremimi sürüyorum nemleniyorda üzerine hafif pudra sürüyorum çıkıyorum dışarı doktorum da böle yapmamın sakıncası olmadıgını söyledi .bioderma 50+ kullanıyorum

dün lorealin jeliyle yıkadım yüzümü bugün acıyor yanağım normal sabunumla yıkayıp nemlendirici sürdüm ama geçmedi hala

aslında sürekli ürün değiştrmemek lazım buda cildimiz hassaslaştıryor mesela ben yüz temzleme jeli olarak okdr pahalı ürün denedim amasonuç istegm gbi olmadı garnier in sivilce we iz karşıtını denyrm o harika oluyor bana.. eğer sivilcemle oynadıysam üzerini temzleyip hemen hametan sürüyorum bugüne kdr hep öle yaptım ya bepantene ya hametan hemen geçrdi . yağlı oldugu içn sadece sivilcenin bırakıgı yara üzerine sürün aksi taktrde sivilcelenme yapar..

Merhaba.
Ben 32 gündür kullanıyorum ve deneyimlerimi paylaşmak isterim.
Çok fazla sivilce sorunum yoktu fakat cildim aşırı yağlıydı ve sivilce çıktığı zaman çok büyük çıkıyordu. Saçlarımı her gün yıkamak zorunda kalıyordum.
Doktorum yan etkilerin en az görülmesi için 20'lik yazdı. 5. gün yüzüm kıpkırmızı oldu ve inanılmaz bir şekilde dökülmeye başladı.
Daha sonra avené'in nemlendiricisini aldım. 40 lira fakat çok iyi geldi. Dökülme hemen geçti. Daha sonra cildimdeki yağ
büyük ölçüde azaldı ve saçlarım da yağlanmamaya başladı. İlk 10 gün 10 tane filan yeni sivilcem çıktı ama bunlar çabuk geçtiler.
Ağzımı çok açtığımda ağız kenarlarımın acıması dışında dudaklarımla ilgili fazla bir sorunum olmadı ama burnumun içi çok kuruyor. Bunun için de bir nemlendirici
kullanıyorum ama bazen ihmal ettiğim için burnum kanıyor.
Şu an yüzümdeki yağ tamamen arındı, siyah noktam kalmadı diyebilirim. Sanırım düşük doz kullandığım için daha rahat geçiriyorum. Doktorum bu ay da 20 yazdı. Önümüzdeki ay
duruma göre 30'a çıkabileceğimizi söyledi.
Sizlere önerim tedavi çabuk bitsin diye yüksek doz kullanmayın. Az olsun, zararsız olsun. Sonuçta düşük doz kullanmanız iyileşmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.
Herkese geçmiş olsun.

5. ayimin ortasina geldim sabah kalktim 3 tane sivilcem çikmis yinede moralimi yuksek tutmaya çalisiorm..
Ben bu roaccutaneda sadece alnimda çok iyi etkisini gordum lekelerim çok açildi ve neredeyse 1 aydir aktif sivilcem yok ama çene bolgemde surekli çikior ve çok feci iz kalior..
Bu arada forumda okudum lekeler için pisik kremi iyi geliomus dun eczaneye gittim ezcazi ya sordum adam benle dalga geçti pisik kremi bebeklerin poposuna surulur yuzu hiç surulurmu dedi ve guldu. hiç tavsiye etmiorm dedi kafam karisti kullanmayi dusunuodm burda birçok kisi kullanmis ve memnun kalmis. kullananlar varmi aranizda kizlar ?

cnm benimde 5. aya grmeme 10 gün kaldı bugün gözümün az altında sivilce çıktı gerçekten sinirden gülüyorum benim umutlarımı tüketiyo ilaca inancım gidiyo ya töbe estagfur:) aşırı gerginim...çok yoruldum artık...pişik kremi dedikleri hametan bepanthene filan cnm bende kullanıyorum forumda geçen kremlerde bunlar..sivilcen söndügünde üzerine koy azcık gün içinde tazele 3 günü leke açılıyor

ya biri bişe desin bana tedawiyi bitirenler yardım etsin içim rahatlasın lüüüütfeeenn
1.ay 30 mg
2.ay 30mg
3.ay 40mg
4.ay 50mg kullandm 5. aya grmeme 10 gün war ben doktora 60 mg a çıkaralım dicem ama artık korkuyorum ilk 3 ay toplasan 4 sivilce çıkmştır ama 4.aya grdgimde 50 mg a çıktgmzda resmen kustu yüzüm.. ama 3.ay 40 kullandm 50 ninde öle şiddetli etki göstermesi gerekmiyoki ozaaman 30mg dan 40 a çıktıgmdada kusmalıydı??? 5.ay 50 mg a dewam edersek mayısın ilk haftası btcek tedawi 60mg olursa diger ay bitio ama bende düzelme yok öle hadi bebek poposundan zaten geçtmde aktif sivilce dewam edio ben bu ilaca inanamıcam artık sanırım (((((((((((((((( ayrıca çok kuruluk olmadgndan gece yatarken sivex sürüorum o bari kurutsun die ayrıca bu ilacı kullanrken doktor tretin contatubex ws weriomu yksa tedawi snrasımı onlar? napcam ben ya nolur yardım

doktor bana da bioderma 50+ verdi. o zaman gerek yoktur üstüne bi de nemlendirici sürmeme. teşekkürler cevap için :)

kızlar içimden paylaşmak geldi sizinle. o yüzden yazıyorum. şu bir iki gün düşündüm de: hani ilacın verdiği moral bozukluğuyla, çoğunlukla etrafımızdaki insanların tepkisiyle kendimizi üzüyoruz, ağlıyoruz. yakınımızdaki insanlara bağırıp çağırıyoruz. hiçbizaman yanımızda olmıyacağını bu tedavi sürecinde moralimizi bozarak gösteren insanlar yüzünden, yakınlarımızı, ailemizi üzmiyelim. düşündüm de bu iki ay da ne kadar çok ağlamışım, ailemi üzmüşüm. ben çok pişman oldum. o insanlar için değmezmiş. hiçbirimiz onları kafamıza takmıyalım - onların bizi takmadığı gibi- sadece bi tedavi görüyoruz. ne hastalıklar var. halimize şükredelim. en azından doktora gidebiliyoruz. tek değiliz, hepimiz aynı durumdayız. iyileşeceğimize inanalım. en önemlisi gülümseyelim :)

canım çok haklısın da nasıl bi ilaçsa insanın mod u 2 sn de değişrmi ya bi çok iii oluorum snra yüüzme bakıorum hafiif bi kabarcık göryrm dünyanın en çirkn insanı oluyorm çok garip gerçekten şuan iiyim mesela ama biliyorum aynaya bakcam yne çıldırcam:)

doktor bana da bioderma 50+ verdi. o zaman gerek yoktur üstüne bi de nemlendirici sürmeme. teşekkürler cevap için :)

bioderma 50+ we fondotenli gibi dimi? çok yaglı gbi ama sanırım hepsi öle bu kremlern ben eskiden hiç kullanmazdm güneş kremi ilaçla başladım bayagı nemlendiriyor yalnz tenine uyumluysa al renkli güneş kremini

bu kadar olur canım ya aynı beni anlatmışsın, hislerime tercüman olmuşsun resmen.Neyse en azından yalnız olmadığımı biliyorum artık

bu kadar olur canım ya aynı beni anlatmışsın, hislerime tercüman olmuşsun resmen.Neyse en azından yalnız olmadığımı biliyorum artık

yok yalnz deglsn cnm ya mesela dışarı çıkıyorm böle havam degişiyo ii gelio ama genelde yalnz çıkıyorm hiç bi arkadaşmla görşmek istemyrm kmseyle gözgöze helmek de istemyrm şuan çogu arkdşm kırgın baana ama k.bakmasınlar napim bide güneşli havalar başladı eskiden nasıl sewerdm şimdi güneştende nefret edyrm sanki yüüzmn her kusurunu gösteryo gbi geliyor .. zor gençler çok zor:) bende normal kızlar gbi giyinip süslenip hafifce makyaj yapıp arkdşlrmla bulşmak istememmi( nasıl imrenyorum nasıl kış olunca en azından atkıyla ws kapatıyodum yüzümü amaaan aman

evet fondotenli. ben doktora yüzüm çok kötü görünüyo falan dedim. o da sana kapatıcılı verelim o zaman güneş kremini dedi. sürünce cidden acayip fark ediyo. o yüzden onu sürmeden aynaya bakmıyorum:)) böylece yüzümün geçtiğini sanıyorum :)

aynen ya bu kadar olur gerçekten. dıaşrı yalnız çıkarım. önüme bakarak yürürüm kimseyle karşılaşmıyım diye. seslenseler duymamazlığa veriyorum. hiçkimseye gitmiyorum. benimde çok yakın bi kaç arkadaşım kırgın ama napıyım. elimde değil. sen de hiçbiyere gelmiyosun diyolar. ama moral mi kalıyo insanda.arkadaşlarla biyere çıksan, her şey güzel gidiyosa eğer, biyerde bi ayna görmiyim ya, moralim hemen sıfırlanıyo. nerdeyse ağlamaklı oluyorum. acaba en iyisi aynalara bakmamak mı? artık öyle yapıyorum ben okulda lavaboda aynaya asla bakmıyorum. moralim bozulmasın diye. işe de yarıyo gibi sanki moral açısından...

Bir kaç yıl öncesi yaklaşık 6 ay boyunca kullandım günlük 50 mg kullanıyordum
hiçbir yan etki yaşamadım sivilcelerimide tamamen kuruttu ancak sivilceyi kökünden kuruttuğundan dolayı sivilce izlerim çukur kaldı şimdi onları gidermeye çalışıyorum.
Kullanan arkadaşlara tavsiyem içten ilaçla beraber dıştanda peeling uygulaması gerekiyor sivilcesiz ama sivilce izleriyle yaşamaya mecbur kalırsınız

Bir kaç yıl öncesi yaklaşık 6 ay boyunca kullandım günlük 50 mg kullanıyordum
hiçbir yan etki yaşamadım sivilcelerimide tamamen kuruttu ancak sivilceyi kökünden kuruttuğundan dolayı sivilce izlerim çukur kaldı şimdi onları gidermeye çalışıyorum.
Kullanan arkadaşlara tavsiyem içten ilaçla beraber dıştanda peeling uygulaması gerekiyor sivilcesiz ama sivilce izleriyle yaşamaya mecbur kalırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…