Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Benim izlerim var hala, hafiflese de öncekine göre epey belli oluyor. Gelecek hafta doktora bir kez daha gideyim istedim belki izleri çabukça geçiren bir krem falan verir diye.

Evet gözümüz aydın kurtuluyoruz

canim sen kaç kilosun ?? benim 6700 mg toplam dozum acaba azmi ki ? :44:

Ben 63 kiloyum. Doktorun bana verdiği doz 7500 mg= 62,5 kg dı. O yarım kilo aklımda kalacaktı dozunu almasam. Onun için de tekrar doktora gitmek istemedim. Ben de kuzenime fazla olan 300 mg lık dozu ondan aldım ve devam ettim. 65 kilogramlık dozu bitirmiş olacağım inşAllah 4 gün sonra

İzler çabucak geçsin zira haziranda düğünüm var, kocacığımın karşına cillop gibi bir ciltle çıkayım, beni yaza kadar görmeyecek bi şok geçirsin sonra

arkadaşlar ben bu ilaçta birinci ayımı bitirdim 2. ayıma girdim ilk ay 30 bu ay 40 a geçtim ama bu ay sürekli geğirme problemim var ayrıca midemden garip sesler geliyor sesli sesli bunun ilaçla ilgisi var mıdır ya da ne yapılmalı ?

canım onunla ilgili olduğunu zannetmiyorum bende kullanıyorum son ayım bu hiç öyle bi sorun yaşamadım ama bendede kullanmaya başlamadan önceki izlerim daha belirginleşti sanki inş geçer bitirene kadar gerçi bitirdikten sonrada bi süre daha tedaviye devam eden bi ilaç diye duymuştum ama bakalım görücez artık...

sabah aldığım 10 mg lik haptan arka arkaya içsem aynı anda 20 mg sayılır mı çünkü bende fazladan 2 tane 10 mglik var 20lik almasam öyle yapsam olur mu

arkadaşlar benimde dün tahlillerim yapıldı bugün sonuçlar çıkacak ona göre roaccutane tedavisine başlıyacak. ama 3 gündür incelemediğim site kalmadı bazı yorumlarda oh be diorum bazılarında yok artık hayatta kullanmam diorum. o kadar ikilemdeyimki bide argan yağı die bişey duydum tamamen dengeliomuş ilaç kuruturken oda nemlendiriyor ve izleri yok ediyormuş. bunu kullanan arkadaşlar varmı? bilgilendirirseniz sevinirim.

Canım aynı sorunu ben de yaşadım. Ama benim tedavimin ikinci haftasında bu sorun baş göstedi. Ayıptır söylemesi resmen gözümden yaş geliyordu tuvalete çıkarken. Oturup kalkarken acıyordu. Ben de yoğun bir şekilde kabızlık da yapmıştı. İçim taş kesmişti sanki. Sonra neredeyse günde 2 litre su içmeye başladım, hergün bol kuru kayısı yedim, kuru erik yiyip üstüne su içtim. Kabızlık durumumun normale dönmesiyle hemeroid durumum da geçti çok şükür. Ama şu an hala ara ara acıyor, ama eskisi gibi değil.

kızlar merhaba. bişey sormak istiyorum. şimdi ilacı kullanırken yüzümüz kuruyo ya. hiç yüze bişey sürmeyip kurumasını sağlamak mı lazım, yoksa kurumayı engellemek için nemlendirici falan mı kullanmak lazım. bazı arkadaşlar hiç dokunma kuruyup dökülsün yazmış, bazıları nemlendirici kullanıyorum yazmış. ben hiçbişey sürmüyorum. çok kötü görünüyo ama. sürmek gerekiyo mu bişey, yoksa kendi haline bırakmaya devam mı ediyim?? bide roaccutanenin yanında doktor önerisiyle yüz için acnefug falan kullanan varmı??

Canım yüz için sana şiddetle avene in roaccutane kullananlar için olan yüz yıkama kremi,nemlendiricisi ve dudak kremi setini almanı öneririm. Ellerine gelince ben şu an tedavimin 20.günündeyim ve ilk 10 gün yaşadım, ellerim aynı senin dediğin gibi oldu. Expical lipo diye bir losyon var o çok iyi geliyor, sonradan da niveanın pişik kremini keşfettim bir gecede eldeki kuruluk kızarıklıkları alıyor. İkisini dönüşümlü olarak kullanırsan çok daha iyi sonuç elde edersin.

Canım benim doktorum kaliteli, yağsız bir nemlendirici kullanmam gerektiğini söyledi ve avene in roaccutane lı ciltler için olan serisini verdi. İlaç zaten cildi çok etkili bir şekilde içerden kurutuyor, dolayısıyla bizim dışardan süreceğimiz su bazlı hafif bir nemlendiriciyle bir zarar veremeyiz. Aksine cildi yatıştırır, kızarıklığını alır ve yumuşatır. Ben doktorumu da referans olarak göstererek kullanmanı tavsiye ederim. Zaten vıcık vıcık nemlendiriciye boğmaya gerek yok, parmağımızın ucuna mercimek tanesi kadaralıp yaymak bile yeterli olur.

arkadaşlar benim kızım kullanmaya başladı bu ilacı 2 hafta önce. henüz 16 şında ama cildinde 12 yaşından beri ergenlik sivilceleri ve sivilce izleri var. doktor 6 ay kadar roc kullanmasını söyledi yanında da destekleyici krem dudak koruyucu bepanthen vs verdi. şimdi sivilceleri biraz daha arttı ilaç gereği ama okula giderken bayağı morali bozuk gidiyo makyaj yapamıyor tabi :) bazen ilacı bırakacağım kullanmayacağım bi daha diyor. bende kızım geçicek sabret diyerek teselli ediyorum ama benimde kafamda sorular var. dr %99 sivilcelerinin geçiceğini söyledi ama kızım benimde aklıma girdi ya bişey olmazsa daha kötü olursa diyip duruyo. bir de bazı kötü yorumları görünce kafam karıştı sizce ilaca devam etmeli mi???

Son düzenleme:

benim kızım kullanıyor bu roaccutaneyi. doktor dudakları için bepanthen yazdı bir de bunun yanında akne tadaviye yardımcı biodermanın sebium izokit:sebium hydra+atoderm lip balm setini önerdi şimdi bunları kullanıyor ve memnun. yanlız kolay kolay bulunmuyor bu ilaç sanırım önceden sipariş ediyor eczaneler

Bu sorun oluyor evet ve ilaç kaynaklı. Ben normalde pek su içen birisi değilim. Çoğu kez aklıma bile gelmez, sanırm ilaçtan dolayı oluşan kuruluk su içmeyince daha da belirginleşiyor.İlaç kullanımının son günündeyim ve neredeyse başladığımdan beri yaşadım bunu.

Size tavsiyem (bir kaç gündür uyguluyorum) doğadan ın form bitki çayı var. Karışık(içinde sinameki yaprağı da var). Tadı çok güzel, sinamekinin tek başına hali gibi değil, kullananlar bilir tadı iğrençtir. Her gün ya da iki günde bir, bir tane için ondan. İnanılmaz rahatlayacaksınız. Acıyı falan unutun. Ama çok içmeyin sakın, sinameki müshildir çok içerseniz fena karın ağrıtır.(bir tane için en fazla) İlaçtan sonra eski haline dönecek zaten inşAllah.

hemoroidin nedeni roaccutanne mıymışş ? çünkü bendede böyle bir sorun var peki ilacı kullandıktan sonra geçiyormu yaşayan arkadaşalr varmı? birde kızlar ben 5.ayımdayım yüzüm pürüzsüz pütür dahi yok ama lekelerr.Göz altlarımda sanki çöktü burnumda kahverengi lekeler var yani sivilce gitti ama maşallah bir sürü leke lekeler geçicekmi acaba geçmese bile tedaviden sonra leke için nasıl bir tedavi uygulanıyo

hayır mutlaka devam etsin ben 18 yaşındayım 15 16 yaşlarımda da kullanmıştım bu ikinci oluyor tam doz kullanmadığım için yani her kiloya belli bir dozu var onu tam alman lazım tedavi için o zaman doktorum iyi değildi hiç takip etmemişti ve tekrarladı :44: şimdi tekrardan kullanıyorum beşinci ayımdayım yüzümde hiç bir şey kalmadı ama lekeler kaldı ne yazık ki ama tedavi bitince çoğu da geçicek dedi doktor bakalım ama tedavisini bırakmasın daha çok yeni birşey beklemesin benim 3. ayın sonlarında etki gösterdi

çok teşekkür ederim cevap için. avene yi okumuştum zaten biyerlerde. başlıyım bari. haftaya doktora tahlil için gidicem ona da bi danışıyım aslında ne olur ne olmaz. çünkü o kadar çok kuruyo ki tüm yüzüm bembeyaz. o şekilde dolaşıyorum yani 2 aydır.

benim iki ay oldu. devam etmeli mi etmemeli mi bişey söyliyemem. sonucu görmedim henüz. ama en azından içimde bi umut var. onun için asla bırakmıcam tedavimi. çünkü doktorların verebileceği son ilaç, o yüzden doktor bunu verdiyse ve kızınız ilacı bırakırsa başka bi alternatifi yok,başka ilaçlar hayatta geçirmez ( ben hepsini denedim monodox,tetradox, bactrim, benzamycin vs.. ve inanın hiç işe yaramadı) sonra daha çok pişman olur. benimde moral sıfır durumda ama son çare yani o yüzden mecburum. annemler emin olamıyolardı ilaç için, ama ben onları ikna ettim. çünkü artık bıktım. zaten o iyileşme ihtimaliyle bu kadar şeye dayanıyorum. sivilce artışı ve yüzde dudakta kuruma çok oluyo bende. eklem ağrısı, burun kanaması, kolesterolüm yükseldi vs.(ama dayanılır sivilce geçicekse bunların 10 katına dayanırım.) 2 aydır hala sivilce artışı var ve çok büyük iltihaplı sivilceler. yani ben de öğrenciyim,okula gidiyorum. ama dayansın. ben de burdan kaderdaşlarımdan destek alıyorum :) o da buraya yazsın, terapi gibi burası, rahatlar. aklına takılanları sorsun. morali bozuksa yazsın, ben öyle yapıyorum. inş. herkesin tedavisi başarılı sonuç verir..

An itibariyle son dozumu da alarak roaccutane tedavimi bitirmiş bulunmaktayım. Hepinize kalan tedavinizde başarılar dilerim.

cnm benimkisi geçti baya buyuktu bide ayiptir soylemesi ama tamamen yok oldu ben bile sasirdim. bazilari ameliyat bile oluolar kurtulmak için benimki gitti kendiliginden ama bazen tuvalete gidince acio :26:
kizlar bi de cildim arabistandaki çoller gibi kurudu dayanamiorm artik onerebileceginiz bir krem varmi hem iyice nemlendiren hemde fondotenin altina kullanabilecegim birsey olsun çunku artik fondote suremiorm bir tuhaf duruo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…