Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Selam Arkadaşlar,

ben de ilacı kullanmaya başlayalı 18 gun oldu. Öncelikle şunu belırtmek isterim ki cildim çok hassas normalde ve beyaz tenlı oldugundan çok korkarak başladım. DAha gorunurde bırşey yok. Dun biraz guneşte çok durdugum ve dışardayken su içemediğim için kuruma çok oldu ama evdeyken gunde 3 lt su içiyorum ve çok rahat geçiriyorum bu süreci. Kusma olmadı ben de dudak kuruluğu yaptı ama zaten bepanten ve size önereceğim şu kremle bunun üstesinden rahat gelırsınız:ISO KEILIT (Eczaneden alabılırsınız). Bu ınanılmaz bir krem guneşte dahi dudaklarımı kurutmuyor. Ki sigara da kullanan bi insanım. 2 hafta sonra tatıle de gitcem doktorum guneşlenme onun dışında denıze girebılrsın dedi. İlk 1 hafta inanılmaz bacak agrısı ve mide bulantısı çektim hatta başım da çok ağrıyordu ama vucut alıştı sanırım şimdi hiç birinden eser yok. Lens kullanan bırıyım, onun da çaresini bulduk doktorumla bırlıkte. Evde gozluk işte lens takıyorum, lensleyken doğal goz yaşı damlatıyorum. Bir de akşamları gozume a vitamını sürüyorum (Bunu goz doktoru verdı tabı)
Nemlendiricim harika! Dea Sea Magik SpA gündüz kremi. Gerçekten bir harika her yerde yok ama belırlı eczanelerde var.
Güneş Kremim Solante Acnes 50+.
Benim yuzum daha kusmadı ama bence kusma yaşamıcam da her bunyede farklı tepki veririmiş. Tek korkum cildimin daha da incelıp kırışması bazıları bundan bahsetmış ki mantıken oyle. Kuru cilt erken yaşlanır yağlı cilt geç. Ama ilacı bıraktıktan sonra cildin kendını toparlayacagını düşünüyorum. Gerçi 26 yaşındayım... Light ayran içip duruyorum bir de vucut sıvı almalı çünkü. Doktorum A vitamini besinlerden uzak dur falan demedı sadece havuz yeme fazla dedi o konuda da rahat olun.
18 gunde kusmadıysa daha kusmaz inşalah:)

Birşey daha var saçlarım ince tellı seyrek diyebılırız. Bu süreçte saçlarım döküldügünden Bioxin Forte şampuan ve ampullerıne başladım çok memnunum tavsiye ederım

ilk günler cildim cok yaglanmisti

bikac gündür baya kurudu

ama bu sabah kalktim dudaklarim kazik gibi a desem yarilcaklar sanki, hemen kostum bolca kiremledim

yüzümde pul pul oldu

bebis cilde dogru adim adim ilerliyorum

gözeneklerim daha kapali artik:108:

:109:

Kızlar uzun zamandır yazamıodum kusura bakmayın Eweettt şimdi bnm başlayalı 20 günü geçti. Bayram dönüşü doktora gitcem gene. İlk zaanlar bende cok baş ağrısı ve bel ağrısı yaptı. Şimdi baş agrılarım yok cok şükür geöti. Ama hala arada yorulduğumda bel ağrım eskisine göre daha fazla oluo.
Gelelim yüzüme etkisine. Sivilcelerim baya azaldı bnm. Çıkanlar beyaz uçlu olarak cıkıo ama o da vücudumda cıkıo. Yüzümde kullandıımdan beri ilk kez dün çıktı. Sİyah noktalarım cok vardı bnm. Son 5 gündür falan sanki hepsi dışarı gırlamaya başlamış gibi buna vücudumdakilerde dahil. Elimle dokunduumda bile pütür pütür hissediorum. Mesela tırnağımı hafifçe burnumun üstünde gezdirdiimde tırnağıma geliolar. O kdr çıktılar yani.
Sonra kuruma kısmına gelince. Yüzüm cok yağlıdır bnm normalde ama suanda o kdr kuru ki. Aslında bu beni kısmen mutlu edio. Çünkü artık yüzüm parlamıo Dudaklarım kuruo ewet ama sürekli ruj nemlendirici veya doktorun verdii merhemi sürüyorum. O yüzden cok sorun olmuo. Ama dudağımın etrafıda soyuluo kırmızı duruo o cok hoş olmuo tabi goruntu açısından. Son olarak saclarım ewet dokulme arttı... Ama bende bu arada yağlara sarıldım:) Şampuanımı bile değiştirdim sarımsaklı sampuan kullanıorum. Cok cok da dokulmüo. Ama kuruma onlarda da var. Bu sıcaklarda hergün yağlanan saçlarımı gecen hafta 3 gün yıkayamadım vaktim olmadı inanamadım doğrusu zerre kdr yağlı görünmüodu buna bayıldım işte
Şimdilik bu kadar canlarım. Arada bir yazıp yan etkilerinden bahsetmeye devam etcem... Herkese sivilcesiz günler diliyorum...

Evett, benım 22. gunum benım de ilk sivilcem alnımın tam ortasında çıktı:) Ama adetım de yaklaşıyor ona baglıyorum bıraz. Umarım adette gecıkme yapmaz tatıle gitcem çünkü. Ya korkuldugu gibi değilmiş diyorum bu ılaç için sivilcelerm sondu bariz, kırmızı lekeler kaldı bı tek, bir de goz altlarını inceltıo sankı bıraz daha damarlar gorunuyor ama o da gecıcıdır sanırım. Umarım kusma falan olmaz. Ama şiddetle tavsiye ederım arkadaşlar dudaklara ve cilde dediğim nemlendırıcıyı. Bugun 2 kez dışarda sürdüm hala nemlı dudaklarım ne kuruluk var ne bişey

arkadaşlar ben bu ilaçla birlikte aknılox jel de kullanıyorum cildim kurudğu zaman excipial kremle nemlendriyorum hemen acaba soyulma faln bu nedenle mi olmuyo kiii? nemlndirmemeli miyim cildmi:26:

roaccutane soyar ama, benı daha soymadı gerçi, o ilacın egzama için kullanıldgnı duydum ben içinde kortizon varsa cildi bir süre sonra inceltir tabi varsa diyorum yoksa bişey olmaz heralde

arkadaşlar ben bu ilaçla birlikte aknılox jel de kullanıyorum cildim kurudğu zaman excipial kremle nemlendriyorum hemen acaba soyulma faln bu nedenle mi olmuyo kiii? nemlndirmemeli miyim cildmi:26:

benim doktorum nemlendirme dedi şahsen aşırı bir kuruluk oluyorsa nemlendir tabiki ama çok yoksa yumuşatma ki soyulsunlar cnm.

benim doktorum nemlendirme dedi şahsen aşırı bir kuruluk oluyorsa nemlendir tabiki ama çok yoksa yumuşatma ki soyulsunlar cnm.

hiç kurumuyolar ya bu nedenle jel yazmıştı doktor da en iyisi nemlendirmeym ben ama dışarı çıkçağm zaman fondoten kullanıyorum kızarıklarla dolaşmamk için bu yüzden de sürdüm hep kremi

geçen sene başladım 7 buçuk ay kullandım mayıs ayında bıraktım. hepimiz hemen hemen aynı süreçten geçiyoruz kızlar dudak kuruması, cilt hassaslaşması, psikolojik olumsuzluklar vs. Zor ama inanın bunun için değer. Adet olduğum zamanlar dışında neredeyse hiç sivilcem çıkmıyor. Adet zamanı çıkanlarda minicik zaten. sırtımdaki omuzlarımdaki, böğrümdeki sivilce istilası sona erdi Sonucu çok güzel olacak ama sabırlı olmak lazım.

jemma,
sende ne zaman sivilce kusmaya başladı. yani bugun 23. gun oldu hala aynı cildim hatta sondu sivilceler izleri duruyor bir dudak kuruması var ne hassaslaşma ne kızarma aynı gidiyor. arada tek tuk çıkıyor kı zaten çıkardı.
bir sorum daha var adet gecikmesi yapar mı sen de yaptı mı daha dogrusu?

Sivilce ilacının kitapcığında iki haftadan sonra kusmaya başlar diyordu sanırım. Bende kusma dönemi yaşamadım ama arada bir büyük ve baya can acıtan sivilcem çıkıyordu. Benim cildim tek sivilcede kusuyordu herhalde ilacı bıraktığımdan beri öyle büyük iltihaplı sivilcem çıkmadı ama. Adetimde düzenini hiç şaşmadı ben ne olur ne olmaz diye tarihlerini hep not ettim 28,29 günde birdi çok düzenliydi. hatta ilacı bıraktım yaz ayında düzenim bozuldu ilaçla daha düzenliydi sanki

kaçıncı günün bilmiyorum ama ben ilacı kullanalı bugün 1 ay oldu ve doktor ilacı yazarken bepanteni sadece dudaklarına kullanacaksın yüzün kurusa bile asla yüzüne bir şey sürmeyeceksin demişti. Öyle yapıyorum ve yüzüm 1 haftadır hafif hafif soyulmaya başladı. İstersen sen de doktoruna bi danış ne diyecek bakalım

Çok şaşırdım nasıl yani? dedim..Accutane la beraber nemlendirici tavsiye etmemek :S Rosacea hastası olduğumdan bu ilacın muadili zoretanini kullandım.Nemlendirici de verdi köpük te verdi doktor..Şimdi cildin zaten kuruyacak pul pul dökülecek,nemlendirici kullanmadan zor bence ,bana çook ilginç geldi..İlerleyen aylarda zorluk çekebilirsin..Geçmiş olsun herkese..

Ben 7 ay kullandm 40mg. 8 aylikti normalde. Son ay artik dayanamadm ve kullanmayi biraktm. Dudaklarim burnum devamli yara oluyor. Canima daral geldi vallaa

kızlar hamiltonun güneş kremini kullanıyordm o bitti çokta memnun kalmadım açıkcası.Şimdi yeni alacgm bi tane ama kararszm la roche posay,sebamed,avene aralarında kararsızım siz neler kullanıyorsunz?yardmcı olrsanz sevnrimm:)

Ben daha once de yazdım yine yazıyım Solante Acnes 50+ süper bir Güneş kremidir hem sivilce yapmıyor hem de iyi koruyor.

Cilt nemlendirmeden kupkuru kalır ve çabuk kırışır ben anlamadım doktorunuz nasıl nemlendirme demiş. Benimki de tam tersi istediğin zaman nemlendirebılırsın dedi 26. gunum ve hala kuruma yok dudaklar dışında gayet de söndü sivilceler ve çok rahat geçiyor gunlerim. Nemlendiricim de çok iyi DEad Sea Magic SPA. Hatta akşamları da temizleyiciyle yıkıyorum...

ÇArşamba ilk ayım bitiyor tahlıllerımle doktora gitcem şu nemlendirme olayını tekrar sorarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…