Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

canım benim 7. ayım normalde 6. ayda tedavimin bitmesi gerekiyormuş doktorlar oyle dedi... kullanmam gerekn doz tamamlanmış..fakat benim yüüzümde kırmızı sivilce lekeleri kaldı..son 7. ayımı yalvar yakar doktor devam ettirdi..ama bu sonmuş..kullandıkca her gun izlerin gecitgini hissediyorum. yani bi son 2 ay daha kullansam tamamen bitcek ama doktorlar devam ettirmiyorlar..sen nasıl 1 sene kullandın...doktora 1 sene tedavi gören arkadalslarım var deyince yok oyle bişe dedi..sivilcelerin bitmiş leke için ayrı tedavi uyuglayacgz dedi...

kızlar 7 .ayımdayım lekelr var biraz ilaç için bu son ay..lekelerin gecmesi için ne yapmalıyım...help!!!

arkadaşlar bir haftadan beri sağ kasığm ağrıyodu gün geçtikçe şişmeye başladı doktor doktor gezdim meğerse lenf bezlerim şişmiş...ilaçtan olduğunu hiç düşünmemiştim ilacın yan etkilerini okuyunca farkettim 2.aya gircektim fakat benden bu kadar...meecbur olmayanlar kullanmasın lütfen bnm durumum bu ilacın bağışıklık sistemine verdiği zararı en iyi şekilde anlatıyo...çok sıkıldm bu duruma...buraya yazmak istemezdim ama benim gibi olan olupta sebebinini başka şeylerde arayıp canlarını sıkmasınlar diye yazdım...

güneşte daha kötü oluyo,

kızlar bunu bilmiyorum denemedim ama benim çok sivilceli bir cildim olmasa da yine de bir çıkan 2-3 ay geçmezdi.. O yüzden herzaman ortalama 10 sivilcem olurdu senelerdir yüzümde... Sonra birgün televizyonda bir doktorun tarifi ile 1 çay kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı maden suyunu karıştırıp sabah ve akşam 1 er kere yüzüme sürdüm. 1 hafta sonra şaka gibi ama hayatımda ilk defa yüzüm cam gibi oldu üstelik 1 2 aydır yapmıyorum bunu hala birşey yok... geçenlerde 1 sivilcem çıktı hemen yine yaptım.. akşamında kurudu,sabahında geçti...
Bu karışımı deneyecekseniz dikkat edin sakın bol bol sürmeyin yüzünüze,yoksa ciğer gibi olursunuz 2 hafta boyu.
Bütün yüzünüzü 1 sabah ve akşam 1erk kere pamukla bu karışımı sürmeniz yetiyor... He tabi cilt tipi farklılık gösteriri mi bilmem. Üstelik acaip de beyazlatıyor cildinizi.... Ben bu temiz cildin mutluluğunu her aynaya bakışımda yaşadığım için herkesle paylaşasım geliyor..... Allah kimseye çaresiz dert vermesin

Roaccutane ben de kullandım 4 ay kadar ilk başlarda çok söktürdü oldugundan çok fazla cıktı . yüzüm pul pul oldu ,dudaklarım çatladı,yarıldı resmen ılacı bıraktım tedavı bıttı ohh yüzüm baya duzeldı 8 ay kadar hiç bir şey çıkmadı ben de seviniyordum . ama sonra tekrar yeniledi ve hala sorunn maalesefff52:

Evet kızlar ben kullandım bundan yaklaşık 4-5 sene önce kadar dı fakat sizle paylaşmak istedim kullanacak olanlar varsa belki bi faydam dokunur diye. Zaten doktor kontrolünde kullanılan bir ilaç yani size hangi testler yapılması gerekirse doktorunuz söyler ztaen kontrollerinizide yapar. Yan etkileri her insana göre farklı oluyor benim arkadasımda kullanmıştı ama ikimizde olan yan etkileri farklıydı. Fakat herkeste aynı olan bir yan etkisi var sanırım o da dudak kuruluğu. Dudaklarınız aşırı derecede kuruyor gercektende elinizde nemlendiriciyle gezmeniz gerekiyor bunun için ben hepsini denemiştim nivealar renkli süs gibi geldi bana Neutrogena dan çok memnun kalmıştım. Yüzünüzde bi dönem hep pullanma ve dökülme oluyo bunu tatil döneminde kullanmanızı tavsiye ederim yani eger okula gidiyosanız yaz tatili gibi.. yaz tatilinde kullanmanın da tabi zor yönleri var ki ben yazın kullanmıştım .Güneşlenmeniz yasak mesela çünkü bi iki dakika güneş bile hemen sizi kızartmaya yetiyor farkında olmadan azcık güneşte yürüsenz bile hemen kıpkırmızı olup acı çekmeye başlıyosunuz 50 faktörlü fln bi güneş kremi kullanın derim ben. Herkes güneşlenirken ben şemsiye altında kitap okuyodum. Ağda yapmak da yasak bacakta pek bi zararını görmedim ama yüzüme yani çeneme ağda yapmıştım komple soyulmştu sakın ağdayla yüzünüzde biyer almayın. Bnun dısında gözlerimde çok hassaslık olmuştu sabahları uyandıgımda guneşten gözümü asla açamıyodum bi 2 dakka kadar. Birde gece körlüğü işte bende kalıcı olan tek yan etkisi zaten prospektüsünde de yazıyordu bu ve malsef bende kaldı. ilacı kullandıgım dönemde gece kalktıgımda kesin biyerlere carpıyodum şuanda o kdr fazla deil ama yinede gece körlüğm var geceleri arba kullanırken eger yolda ışık yoksa tedirgin oluyorum ha ama yani engel deil. Yalnız çok acı b durum bi ilaç yüzünden kalıcı bir etki... Bel ve sırt ağrım çok fazla oluyodu. Duygusal yöndende bende baya etkisi olmuştu yani hiç ağlamayacagım bişeye aglıyodum böle acıklı bişi oldugunda gördüğümde hemen gözlerim doluyodu. Tüm bunlar geçti gitti ilaç süresi bittiğinde evet bebek gibi bir yüzüm oldu. Tam anlamıyla bir bebek gibiydi cildim bunun 1.5 yıl kadar sefasını sürdüm fakat sonrasında yüzüm eski haline döndü kızlar. Yani ama benim yuzumde zaten bu ilacı kullanan ve son care olarak gören insanlar kadar bir sivilce yoktu. Ben hayatta hep takıntılı biri oldum. Bu yuzden kullandım o az ve eski sivilcilerim şuanda hala var suratımda sivilce bile denemez aslında böle pütür pütür küçk ama öyle yüzüme bak aman sivilceli kız demez zaten ilaçtan önce de demezlerdi. Yani bi macereya atıldım ama suanda keşke kullanmasyadım diyorum. Fakat hani çok fazla böyle büyük sık ve iltihaplı sivilceleri olan arkadaşlar varsa onlarda bence işe yarar ve tamamen eski haline dönmez diye düşünüyorum sivilceler geri gelse bile eskisi gibi olmaz. Diğer kullanan arkadasımda öyle olmuştu çünkü. Birde arkadaşlar yani bu ilacı kullandınız diye hayatınız boyunca sivilcelerden kurtulmuyorsunuz bunun için eger sizin cilt tipiniz sivilceye müsaitese cips abur cubur gibi şeylerden uzak durmalı meyve ve sebze yemeye özen göstermeli bol bol su içmelisiniz.Bir de size bir tavsiyem olacak eger cildiniz problemliyle banyoda yüzünüzü yıkadıktan snra asla banyoda asılan ve herkesin kullandıgı havluyla yüzünüzü kurulamayın. Hatta kendinize havlı ayırıp bile kurulamayın havlular da bakteriler çok çabuk üreyip kalıyo. Yüzünüzü daima kağıt havlu ile kurulayın.Birde ben tekrar yapma ilaç yapan bi doktora daha gitmişti üsküdar da kızılay hastanesinde çok yaşlı bi amcaydı o derdiki hep kızım yüzünüzü sabun veya o jellerle sürekli yıkamayın yüzünüzü hep sadece suyla yıkayın haftad bir kez sabun veya da yüz yıkama jeli kullanın bunu hep derdi :) birde çok balık yeme derdi yaşlı bir doktor oldugu hep aklımda kaldı bu sözleri. Gerçektende yüzünüzü sürekli bu yıkama jeli veya o bu gibi ürünlerle toniklerle vesaire bunaltmayın.İnşallah faydalı olabilmişimdir. İyi günler hepinizeeee

kızlar kabızlık problemi çekenler hiç dert etmesin doğadan ın kayısılı form çayı var kesinlikle tavsiye ederim
saçı dökülenlerden biri olarak tedbiri biraz abarttım b vitamini biotin ve çinko kullanıyorum saç dökülmem azaldı :)
bugün 20. gün sanırım sivilceler tam gaz çıkmaya devam ediyo, sonra iyi olucağı düşüncesinden umursamıyorum

günaydın kızlar

sabah sabah okudum ve yine karamsarlığa düştüm ...ben sivilcelerim tekrar çıksın istemiyorum allahım ne olur beni sivilce ,ile sınama gerçekten çok zor allah kimseyi yüzü ile sınamasın sağlık ile sınamasın çok zor..56 kiloydım geçen tartıldım 52 kiloya düşmüşüm eridim ama göbek duruyor malum dolu kabızlıktan arkadşlar yazmış kayısı yedim 2 gün biraz iyi geldi makatta yanma var evet bepanten deneyeyim oraya aslında basür başlangıcı falan sandım dr. gitmeye korkuyorum bi de kayısı form çayını deneyeyim bakalım ona göre hareket ederim..,

kızlar ya şimdi benim ilacım ekim -kasım gibi kısmetse biticek ve ben seneye eylül gibi evlenmeyi düşünüyorum zaten kendime güven yok birde evlendikten sonrada bu sorula karşılaşırsam kahır olurum üzüntüme yedikerime çok dikkat etmem gerek ama unutuyorum işte çikolataya dayanamıyorum ..

iyi düşünelim iyi olsun kızlar acil şifalar diliyorum

canım iyimser ol bak ben kaç gündür birsürü sivilcem çıktı diye söyleniyodum bugün kalktım hepsi sönmüş hafif izleri var sadece form çayıda diğer sorununu çözer sivilcelerinden de eser kalmaz, seneye istemediğin kadar güzel olursun

Son düzenleme:

benim şuan sivilcem yok lekem çok çok az bitek çukur var ama onada çok şükr allahım birdaha sivilce ile sınamasın inşallah tekrardan çıkmaz buakşam gidip alıcam kayısı kuru yemiştim 2 gün biraz fayda oldu ama çok acıyor yaparken çay daha iyi olur inşallah tadı da güzledir ..sen yeni mi kullanmaya başladın ilacı

Kızlar yardımcı olurum diye açtığım bir blogum var roaccutane günlüğüm diye burda her gün yazmaya çalışıyorum roaccatunele yaşadığım günlük gelişmeleri,özellikle yeni başlayanların meraklarını gidermek için yardımcı olacagını dusunuyorm
bu linkten ulaşabilirsiniz
ROACCUTANE GÜNLÜĞÜM

21 gün oldu canım çayın tadı güzel merak etme

Kızlarrrr karaciğeriniz için devedikeni bitkisini tavsiye ediyorum...Ben 1 haftadır içiyorum.

Deve dikeni karaciğeri hem zehirli hem de zararlı maddelerden arındırır.
Karaciğerdeki hücrelerin yenilenmesini (regenerasyon) destekler, en ağır karaciğer hastalıklarına karşı dahi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bilinen hiç bir yan tesiri bulunmamaktadır.

kızlarr ya bana yardım edinn, kollarım ve ellerimin üzerinde yolunmuş tavuk gibi nokta nokta kabarıklar oluştu ayrıca çok acıyo bu ilacın yan etkisi mi acabaa ne oluyor bna

kızlarr ya bana yardım edinn, kollarım ve ellerimin üzerinde yolunmuş tavuk gibi nokta nokta kabarıklar oluştu ayrıca çok acıyo bu ilacın yan etkisi mi acabaa ne oluyor bna

cnm benimde kollarım kaşınmaktan egzama bi görsen alerji gibide duruyor bol bol nemlendirmeni tavsiye ederim daha dün dr. söyledi banada ilacın etkisi yani

arkadaşlar bende 5 sene kadar önce 6 ay kullanmıştım.çok güzel etkisini gösterdi ama ben ergenlikte hep yoldum sivilcelerimi ondan dolayı izler kaldı yanaklarımda,nasıl geçirebiliriz izleri arkadaşlar.

korkma canım ilacın yan etkisi ama çaresi var...benim de elllerimin üzerinde çıkıyodu doktoruma söyledim ve bana "Advantan pomat " yazdı ve çok iyi geldi gece sürdüm sabah kalktığımda hiç bişey kalmamıştı...Sen yine de doktoruna danışarak bi ilaç kullan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…