sistit ve hamilelik

gxuxlxuxm12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
281
1
kızlar sistit varken hamile kalmak mümkün mü? İdrar yolları enfeksiyonu gebeliği zorlaştırıyormuş diye duydum doğrumu acaba?

canım benim çok uzun süredir sistitim vardı geçiyo sanıyodum ama hep varmış ama ben ilk denememde hamile kaldım.doktor idrar testimde çok yüksek derecede iltihap görünce kocama oha bu ne demiş hatta:)))düşün okadar çokmuş yani.antibiyotik ve idrar söktürücü kullandım çok azalmış günde 3 litre su içsin ilaca gerek yok artık demiş.oyüzden bol bol su iç idrar yolu enfeksiyonunun hamileliği etkiliyceğini sanmıyorum ama yinede bebeğine zarar gelmesini istemiyosan tedavi ol sonra bebek düşün

idrar yolu enfeksiyonunun hamile kalma şansını azalttığını biliyorum arkadaşım..hiç kalınmaz diye bir kayıt yok ama kalınsa da şans eseri kalındığını duymuştum..bence en kısa zamanda tedavi ettirip,öyle gebeliği düşünmelisin..

ben de idrar yolu enfeksiyonu geçirdim hatta hamileliğimin ilk ayında bile tuttu sistitim ama çok şükür hamie kalmakta hiç zorlanmadım afedersiniiz bebek olmaz diye bir gün korunmamıştık yavrucuğum hemen oluvermiş :teytey:

bende de aynı sorun vardı tekrarlıyodu sonra çocuk düşünmeye başladık jinokoloğuma sordum çecuğun olmasını engellermi yada korunmayı ne zaman bırakalım diye. o da hiç bişe olmaz hatta o ay korunmayı bıratktık .

sağ olun arkadaşlar. tedavi oldum hemde 3 kez yalnız tekrarlıyor. Yine kadaınlar kulubunden öğrendiğim bir şekilde bitki çayı içiyorum ve sanırım faydası oluyor. benim gibi tekrarlayan olursa diye yazıyım isterseniz. Altın otu ve katran otunu kaynatın günde 2 fincan. Sistit hiç anlmadan pat diye başlar antibiyotiğimde bitmişti şansıma eşime telefon ettim gelirken al getir diye baktım dayanamıyom çok sancım var aklıma geldi kaynattım içtim ve kesti inanamadım ama kesti şimdi düzenli içiyorum umarım faydası olur. ve sağlıklı bebğim olur.

hanımlar ilişkiden sonra tuvalete gitme idrar spermleri öldürür dedile ayrıca hepimiz biliyoruz ki yatmalıyız bir süre bu durumda sistit olmamak enteresan olurdu yanılıyor muyum ..

arkadaşlar hamile kalmadan geçmesi lazım diye biliyorum. çünkü hamileyken antibiyotik kullanılmıyor. eee tututumuda nasıl geçircen çok illet bişi. hamileyken tutunca naptınız?

bende şu anda bu yapışkan şeyle uğraşıyorum.geçen hafta dr.antibiyotik verdi.5 gün kullandım ama tahlilde hiçbir değişiklik yok.böbreklerimede ağrı giriyor arada bir.bitki çayıda içemem.napıcam bende bilmiyorum.

kızlar bende geçen pst den beri sistit ve aşırı kasık ağrısı uğraştım taki perşembe regli günüme kadar perşembeden 1 gün önce dayanamadım idrar testi yaptım 2 tane ikiside silikti.ertesi günüde reglim hala yoktu ve kasık ağrım vardı o gece yine acile gittim bana idrar testinde hamilelik yok fakat müthiş derecede iltahaplanman var dedi ve en son cuma günü kan testi ile 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim.yani canım bendede sistit vardı ve önceleride olurdu ama allaha şükür hamile kaldım tek kötü tarafı çok sancım var ve yarın dr.gidicem.arkadaşımda aynı benim gibi olmuştu dr hamilelerin kullanabileceği antibiyotik vermişti.1 hafta sürmedi geçti.inş yarın bende alırım antibiyotik geçer ağrılarım.canım beni sistit var diye olurmu olmazmı diye düşünme allah hakkında hayırlısını versin.a.s.a.s.

Gebelik esnasında meydana gelen hormonal değişimler tüm düz kaslarda olduğu gibi idrar yollarında da yavaşlamaya yol açar.Bu yavaşlamanın bir sonucu olarak mesane tam boşaltılamaz ve bir miktar idrar sürekli mesanede kalır. Bu durum idrar yollarında enfeksiyona yol açan mikroorganizmalar için bulunmaz bir fırsattır. Gebelerin %15 kadarı sistit olduklarını fark edemezler.Tedavi edilmeyen idrar yolu enfeksiyonları zarların açılmasına ve erken doğuma yol açabilir. Bu nedenle kontrollerde gebenin herhangi bir yakınması olmasa dahi idrar tetkiki yapılmalıdır
alıntı...

X