Sir Ağda yapılırken Genital Bölge Dış Dudaklarımın derisi koptu, yara oldu :(

Springtime

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2012
48
0
Bugün kuaförde sir ağda yaptırdım. Her şeyden gayet memnundum. Oraya ilk gidişimdi daha önce başka bir yerde yaptırmıştım. Yapılırken pek acı hissetmedim ama tuhaf gelen bir durum vardı:
Genital bölgemin dış dudaklarına ve çevresine 3-4 kez ağdayı yapıştırıp çekti.
Pek acı hissetmediğim için bir şey demedim ama sonradan anladım ki sadece kılları değil derimi de koparmıştı.
Normal olarak tahriş olan yerler geçti şu an ama kırmızı ve çok acıyan yerler var. Hatta klitorisimin üstüne bile ağdayı yapıştırıp çekmiş orasıda yara olmuş.
Doktora gitmedim. Bepanthen ve silverdin sürüyorum. Bu yeterli ve doğru olur mu, ne kadar sürede geçer? Doktora gitmeli miyim?

ikisinin de çok fayda edeceğini sanmyorum elinden geldiğince kuru tut ki kabuk bağlasın kısa zamanda.
geçmiş olsun.

bana da ağda yapan kişi makinenin içindeki kaynar suyu yanlışlıkla bacağıma döktü. 2-3 damla döküldü fakat 1 lira büyüklüğünde bir yara oluştu. tam da iki bacak arasıydı, yürüyemiyordum. Sonra annem HAMETAN krem verdi sür diye. ondan sonra hemen iyileşti

Cevaplar için teşekkürler.
Kuru tutamıyorum çok acıyor krem sürünce rahatlıyorum
Pazartesi salı gibi adet olacağım o zamana kadar geçer mi geçmezse ne yaparım bilmiyorum. Okuyorum ve yarın okula gidemeyeceğim bu acı yüzünden.

aynı şekilde bende yürüyemiyorum ve yurtta kalıyorum şu an çok zor. o kremi genital bölgeye uygulayabilir miyim ki?

inşallah cabucak iyileşirsin ama bu tahmini olarak 1 haftayı bulur derin zedelenmiş neticede.bepantene kremi yaralara cok iyi glen bir krem içinde hücre yenileyici madde var eczanede calısırken eli kesilene biz hemen uyguluyorduk.ama bundan sonrası için gitme kuaföre filan ben kuaförleri her yer için değil tabi bu durum ama genelde hijyenikte bulmuyorum.evde kendin azcık azcık süre süre yap makinesi var sirin 9 a kadar derecesı var en normalı 5 tamamen erittikten sonra 5 e getırıyosun katılasıy hafıf yanık fılan olmuyo hiç.iç kısımda zaten sir zararlı ya sürerken yanlıslıkla sıcak olsa yandı gitti.en iyiisi bildigin doktor eldiveni iç kısımı iki tane 3 tane kıl seklınde tut cek hem canına acımıyo hem yanık derdı yok rahat hemde sirden daha gec cıkıyo.

bende evde yaptım aynı sey iki kere oldu hatta soyudu iki üç gün sızladı bende hametan sürdüm gecio döküo pul pul ama doktorluk bişi yok bence oluyor sert cekmiceksin kendin yapıosan sadece kısa kısa agda bezi ile gerdirerek yapılırsa o kadar acımaz ve kötü olmas bence bende de oldu ben kendim yaptım ama gerdirmediğimden oldu hametan iidir benim babam hastanede calısıyo ilaçları bilirim yanii ii gelir ama temizle ve kuru iken sür aksam sabah sür gecer iki güne cnm gecmiş olsun.

Hayırlı geceler canım çok geçmiş olsun.Bende yüzümdeki tüyleri aldırırken kırkı yılın başı yılların kuaförüne gitmeyi üşenip en yakınımdaki kuaföre gittim(hamile idim o zaman) dudağımı morartıp kan toplatmıştı.
Sana ve tüm arkadaşlara tavsiyem (bunu bana kuaförüm söylemişti gerçekten de çok faydasını gördüm)
*Ağdanızı adetinizin bitiminden itibaren 5 gün içinde yapın veya yaptırın,Çünkü vücut hormonları kendini tamamen bırakmıştır acıyı en hafif şekilde hissedersiniz.Ve vücut kendini bıraktığından kıllar daha dipten çekilecek ve tüylenme gecikecektir.Bunu kaş bıyık yüz bölgesi içinde aynı şekilde uygulayın.
*Kıl dönmesi ve kıllar çıkarken sivilce olmaması için kuaförünüze ısrarla ağdayı kılların tersine yapıştırıp çıkış yönünde çekmesini söyleyin.Şimdikiler kurnazlık yapıp kılları ters yönde çekiyorlar çünkü kıllar kırılıyor ve kısa zamanda tekrar çıkıyor.(olan sizin cebinize oluyor)
*eğer tüm ağda veya yüzünüzdeki tüyleri aldırmışsanız hemen eve gelip tuzlu su yapıp aldırdığınız bölgelere pamuk ile uygulayın hem kızarmasını hem kaşınıp sivilce oluşmasını önleyecektir.
*Birde forumumuzda bir konu var ersağ ile alakalı ordan yorumları okuyabilirsiniz bak bu sayfada bende yorum yazdım arkadaşlarında var.Denemeni tavsiye ederim.

http://www.kadinlarkulubu.com/hicbi...nlerini-duyanlar-kullananlar-bilenler-61.html

Ağdasını evde kendisi yapanlar ağdanızı olabildiğince cıvık tutun ve yapıştırdığınız kısımdan tümden çekip kaldırmadan uçtan uçtan alarak yeni kısımlara yapıştırıp ağdayı teninizden tümden kaldırmadan en az 2-3 defa yapıştırıp öyle elinizle tekrar toparlayın ve alacağınız bölgeye azar azar yapıştırıp öyle çekin tümden yapıştırıp çekerseniz hem canınızı yakar hemde o bölgenin derisinin kalkmasına sebep olabilirsiniz.Özel bölgenizi alacaksanız öncelikle bacaklarınızın arasından başlayıp en son dudak ve üst kısımları alın.O bölgeleri önce alırsanız canınız çok yanacağından diğer taraflara geçemezsiniz.Naçizane tavsiyem.

Herkese çok teşekkür ederim. Bugün acısı geçti ince ve çok sert olmayan bir kabuk oldu o yara olan yerler. Herhalde bir iki güne pek bir şey kalmayacak. Başta çok korkunçtu çok acıyordu.

Ben mecburen gidiyorum kuaföre normalde kendim evde yapardım sirle değilde normal ağdayla hiçde bir şey olmazdı. Şimdi okuyorum ve yurtta kalıyorum burada ağda yapmak mümkün değil ama arkadaşım hazır ağda bantları kullanıyor sanırım başıma gelen bu olaydan sonra bende onu deneyeceğim.

Ay canım çok geçmiş olsun ya. Hiç acı hissetmedim yazmışsın da onu merak ettim. Bir şey mi sürdü yapmadan? Ben o bölgeye ilk defa ağda yaptım, inanmayacaksın 3 günde bitirdim. Canımdan can gitti.

sir ağda çok fena ya deriye de yapışıyor. o nedenle ben koltukaltı ve genital bölgeye sir asla yapmıyorum, benim de başıma geldi çünkü. normal el ağdası yapıyorum... deriyi de sıyırdığı için sir ağda, kararma yapıyor bir süre sonra

bende bu gün ağda yaptırdım hala çok acıyo ağdadan sonra sürülmesi gereken krem falan var mı bildiğiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…