sinema gunleri 10.hafta anketi--prensesfb--

sinema gunleri 10.hafta anketi---prensesfb

• Ankete Katılan
    17
  • Anket Kapalı .

prensesfb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
24.376
7
merhaba kizlar
dilerim sectigim filmler hosunuza gider ve hangi film secilirse o filmi izlerken keyif alirsiniz canimlarim.fazla kanli korku icerikli film secmedim.bi tane romantik komedi bu benim en sevdigim romantik komedilerdendir digerleri biri dram diger ikisi gerilim turunde heyecan dolu surukleyici filmler secim sizlere ait dilerim begenirsiniz

Türü: Komedi - Romantik
Yönetmen: Jon Turteltaub
Oyuncular: Sandra Bullock (Lucy) , Bill Pullman (Jack Callaghan) , Peter Gallagher (Peter Callaghan) , Peter Boyle (Ox Callaghan) , Jack Warden (Saul) , Glynis Johns (Elsie) , Micole Mercurio (Midge Callaghan) ,
Yapım: 1995 - ABD
Görüntü Yön: Phedon Papamichael
Senaryo: Daniel G. Sullivan

Bekar bir kadın olan Lucy, yakışıklı Peter'la her sabah metroda karşılaşır ve uzaktan uzağa hayran olmayı sürdürür. Peter bir gün raylara düştüğünde müdahale eden kişi Lucy'dir. Komaya giren genç adamı hastanede ziyaret ettiğinde ailesiyle de tanışır ve onlara oğullarının hiç tanımadıkları nişanlısı olduğunu söyler.Peter'ın koma durumu sürerken Lucy ailenin bir parçası olur ve yalanını sürdürür. Ama Peter'ın erkek kardeşi Jack ortaya çıktığında işler karışır. Çünkü Lucy'yle birbirlerine aşık oluverirler. Genç kadın, hiç tanımadığı komadaki bir adamın sevgilisi rolü yapmakla gerçekten bulduğu aşkı yaşama arasında ikileme düşer.

Tür : Gerilim / Macera / Polisiye

Yönetmen : David Fincher

Senaryo : Andrew Kevin Walker

Görüntü Yönetmeni : Darius Khondji

Müzik : Howard Shore

Yapım : 1995, ABD , 123 dk.

7 ölümcül günahı işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katil ve
onun peşindeki iki polis dedektifin çabalarını konu alan bir gerilim başyapıtı.
Yönetmen David Fincher imzalı film, gerek sürükleyici konusu gerekse oyuncuların
performanslarıyla gişede büyük başarı yakalamıştı. En iyi kurgu dalında 1996'da
ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı.
Özellikle sürpriz kötü adamı ve çarpıcı finali ile şimdiden bir klasik olarak
yerini aldı.

Tür : Gerilim / Suç
Gösterim Tarihi : 20 Haziran 2008
Yönetmen : Gregory Hoblit
Senaryo : Robert Fyvolent
Yapım : 2008, ABD , 100 dk.

Oyuncular

Diane Lane (Jennifer Marsh) , Billy Burke (Dedektif Eric Box) , Colin Hanks (Griffin Dowd)
Untraceable, gizli servis ajanı Jennifer Marsh’in siber katil ile oynadığı kedi fare oyununu anlatıyor. Siber katil kurbanlarını internette canlı olarak işkence yaparak öldürmektedir.

Film medya ve internetin kötü kullanımını gözler önüne seriyor.

Yönetmen: Fernando Meirelles ,Katia Lund
Senaryo: Bráulio Mantovani
Oynayanlar: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino da Hora, Phelipe Haagensen
Tür: Dram
Beyazperdede, yoksulluğun, öfkenin ve suçun destanı 'Tanrı Kent' vizyonda. Rio De Janeiro’da 60'lı yıllardan 80'lere suçla yoğrulan gençliğin yaşamı.. Son iki yılın en çok konuşulan, ödüller alan filmlerinden..
22. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde de gösterilen bu ilginç film, 2002 ve 2003 sezonunda bir çok uluslararası ödülün sahibi olmuştu. Paulo Lins'in; Rio de Janeiro'nun karanlık sokaklarından 'suç' ve 'şiddet' öyküleri anlatan romanından uyarlanan filmin yönetmenleri Fernando Meirelles ve Katia Lund.
Tanrı Kent filminin ana karakteri bir insan değil, bir yer. Tanrı Kent, başlayan yoksulluk nedeniyle 60’larda kurulan ve 80’li yıllara gelindiğinde Rio De Janerio’nun en tehlikeli şehirlerinden biri haline gelen bir yerleşim yeri.
1960’larda inşa edilmiş ve 80’lerin başında Rio De Janeiro’nun en tehlikeli mahallelerinden birine dönüşmüş, sosyal konutlardan oluşan “Tanrıkent”te organize suçun destansı tarihi. Film 60’larda iki kenar mahalle çocuğunun seçtiği iki ayrı yolu takip eder.

anketimiz hayırlı olsun delikafadulden
hemen oylamıcam birazcık düşüneyim istiyorum bu sefer

sen uyurken,seven,tanrıkent i izledim..
tanrıkent çok şiddet sahnesi barındırdığı için oyumu ona vermeyeceğim..
öldür.com da öyledir herhalde büyük ihtimal..önce mini bir araştırma yapacağım..eğer oda çok kan şiddet içeriyorsa seven a vereceğim oyumu..aradan uzun zaman geçti bir daha izlemek istiyorum

evet tatlım süperler..sen uyurkeni çok büyük keyifle izlemiştim..
seven da aynı öyle..
tanrı kent için aynı şeyleri söyleyemeyceğim..yani önceden olsa izlerdim ama artık midem kaldırmıyor bu traz kanlı,kesmeli biçmeli filmleri..
zaten bu furya saw la başladı ve ilki gerçekten çok başarılıydı bence..
ama sonradan taklitleri çıktı ve saw seriside bozdu..alenen göstermeye başladılar sahneleri.sanki normal bir olaymış gibi izleyemedim bende..izleyemiyorum artık..içimdeki şefkat,merhamet duyguları ölecek,hissizleşeceğim gibi geliyor..

canim benimm cok saoll begendigin icin sen uyurken ne biliyim cok ic isitan bi film gibi geldi bana her izledigimde buyuk keyif aliorum bi cok kez izlemisimdir:)
canim tanrikentte kesme bicme yok ama siddet ve suc barindirio
Filmin ruhunu çok iyi özetleyen birkaç tanıtım sloganı vardır, bunlar:
"Kaçarsan öldün demektir...Kalırsan yine öldün demektir. Nokta"
"Kaçarsan seni bulurlar...Kalırsan seni çiğ çiğ yerler"
"Dövüşürsün ama hayatta kalamazsın...Koşarsın ama asla kaçamazsın"
"Film yaşanmış bir hikayeye dayanmaktadır"
"Uyuşturucular, silahlar, müzik ve aşk"
fakirlik ve işsizlik gençleri hatta bebek sayılabilecek yaştaki çocukları bile suça itmektedir. Uyuşturucu kullanmak ve silah taşımak ve kullanmak ilkokul çağındaki çocuklar için bile sıradan ve doğal sayılmakta boyle bi kentte yasananlari anlatior.
bakalim hangi film daha cok oy alcak
bende merakla bekliorummm canlarim

evet tanrı kentte yok kesme biçme ama şiddet barındırdığı için zatende izlemiştim ondan oyumu ona vermiciiiim..öldür.coma bakmadım hala..bi bakayım nasılmış..

hımm yorumlara baktım polisye gerilimmiş severim öyle filmeri çoğu kişide beğenmiş..oyumu ona veriyorum..anketten çıkmasa bile izleyeceğim..

yaa ben hep sonradan görüorum anketleriii:uhm:

prensescimmm ellerine sağlık filmler çok güzel opuyorumnanaktan

ben tanrıkent ve seven izlemedim.. oyumu tanrıkentten yana kullanıcam, umarım o seçilir 2000den önce yapılan filmleri bulamıorum ben mafoldumben

öldür.coma veriyorum ben de
ilk çıktığı zamanlar dikkatimi çekmişti ama izlemek nasip olmadı
tanrıkent dışındakileri de izlemiştim canikom
filmlerin çok güzel her türden var ne güzel

hayrlı olsun yeni anketimiz. güzel tercihler tatlım seven ve tanrıkent süper olmuş malesef üçünü izledim sen uyurkeni izlemediğim için kurallar gereği oyumu ona verdim ama gönlüm tanrıkent ve sevndan yana...

Yenı anketımz hayırlı olsun prensesfb ellerıne saglık... secımlerın de cok guzel olmus..
sen uyurken ın afısı cıkmamıs onu merak ettım netten bakıcam sımdı onun dısında seven ı ızledım, oldur com u ne zamandır ızlemek ıstıyordum ındırdım ızlemek fırsat olmadı..
oyumu hangısıne versem kararsız kaldım ama su fılmın bır kac sloganını okuduktan sonra tanrıkent ı merak ettım oyumu ona verdım gıttı

ohcanımadeysin arkadasın anketındekı fılmı ındırdım ama halen ızleyemedım o acıdan da mahcubum, ah vaktım olsada gunde pesı pesıne bır kac fılm ızlesem oncekı gıbı :) ama sımdılık benım sıpadan musade yok...
umarım bu ıkı fılmıde ızleme fırsatı bulabılırım vakıt kaybetmeden..

o zaman seven a de verme canım :)) seven ın da cok ustaca sahnelerı var psikolojik gerilim adına...
ama cok basarılı bır fılmdı...

canimmmmm saripapatyammm benimmm
begenmene cok sevindimmm gulummmm
opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

öldür.coma veriyorum ben de
ilk çıktığı zamanlar dikkatimi çekmişti ama izlemek nasip olmadı
tanrıkent dışındakileri de izlemiştim canikom
filmlerin çok güzel her türden var ne güzel

bende sonradan izlemistim oldur .com begendigim icin ankete koyayim dedim gulum
hosuna gitmesine filmlerin inan cok mutlu oldumm

saollasiinnn fistigimmm begenmene memnun oldummm cokkk opuyorumnanaktan

canimsinnn begenmene cok cok mutlu oldumm sen uyurken eger romantik komedi tarzi filmler seviosan hosuna gidicek icini isiticak bi film bakalim sonuc ne cikcak bende merak ediorumm guzelcim

fıstıgım benim cok guzel filmler secmissin tebrik ederim ...sen uyurken inş secilmez ya diger 3 den hangisi secilirse secilsin zevkle izleyecegim tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…