Şimdi Ya da Asla / J. Nicholson & M. Freeman

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.071
Şimdi Ya da Asla / The Bucket List
simdiyadaasla1na7.jpg

2007 ABD yapımı olan filmin başrollerini Jack Nicholson ve Morgan Freeman paylaşıyor.
Yönetmenliğini Rob Reiner’in yaptığı film Dram/Komedi olarak kategorize edilmiş.

Birbirinden farklı yaşamlara ve bakış açısına sahip iki insan, aynı hastalığa yakalanıp aynı hastane odasında kalan kısıtlı zamanlarını geçirmeye başlarlar..
Cole (Jack N.) çok zengin bir işadamıdır. O anda tedavi görmekte olduğu hastane, sahip olduğu şirketlerden yalnızca biridir. Katı, disiplinli bir işadamıdır ve “Ben bir kaplıca işletmiyorum, burası bir hastane. Bir odada iki kişi bakılacak. Ayrıcalık yok!” derken, bu sözleri yüzünden, günün birinde bir işçiyle aynı odayı paylaşacağını düşünmemiştir.

simdiyadaasla2yo2.jpg
Zengin işadamı ile işçinin, zamanla aralarında başlayan arkadaşlıkla; beraber hazırladıkları “ölmeden önce yapılacak şeyler” listesindeki bütün maddeleri yerine getirmeye çalıştıkları bir yolculuğa çıkarlar…
01vi1.jpg

Nicholson ve Freeman artık tahtlarının keyfini sürdüklerinden, son derece rahat bir oyunculuk sergilemişler. Yıllar geçiyor ama Nicholson’a hayranlığım hiç azalmıyor. Özel yaşamıyla, kabul gören hiçbir “doğru”nun yanına bile yaklaşmazken, mesleğinde elde ettiği başarı, bence bazı tanımların yeniden gözden geçirilmesini gerektiriyor.. Başarı gibi..

Afrikada safari yapmaktan tutun da, Tac Mahalde gezinti, piramitlere karşı sohbet… şeklinde farklı ve çok sayıda sahne sığdırılmış filme. Biraz çer çöp havası kazandırmış bu da.. Film hilesinin biraz usturuplu yapılmasında fayda var.. Burada yönetmenin yeteneği devreye giriyor ama Rob Reiner kameranın değil, karakterlerin yönetmenidir. E Nicholson ve Freeman da yönetilmeye ihtiyacı olan aktörler değil.. Reiner film boyunca ne yaptı, açıkçası merak ettim. Neyse, benim merak edip etmememin konumuzla bir ilgisi yok. yerimseniben

Filmin web sitesi : http://thebucketlist.warnerbros.com/

Geçenlerde izledim. Aksiyon filmlerinden fenalık gelmiş olacak ki çok beğendim. İçimi ısıttı. Oyuncular zaten süper. Sinemda tek başına bile izlenebilir bu film.Süper..

X