şimdi doktordan geldim çok kötüyüm kızlar..

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
kızlar şimdi doktordan geldik ve inanılmaz moralim bozuk senağlama

doktor rahim ağzın ince dedi , normalde ilk gebeliğini yaşayanlarda 4-4.5 cm olması gerekirken benim 3.5 cmmiş bu da ilerleyen zamanlarda erken doğuma sebep olurmuş senağlama

sonra detay ultrasona girdik anacım oğlan olmuş bir top , kafayı da dayamış kasıklarıma sırt tarafına doğru ne yüzünü gösteriyor ne başka yerini , hiçbirşey göremedik , tam 2 saat uğraştık ağlıycaktım resmen , 20 hafta bitti hala yüzünü göremedim oğlumun , inadına dayıyo sırtıma hep aynı pozisyon ne yapsam kar etmiyor , çukulata yiyorum , yan dönüyorum masada yok bana mısın demiyo , inatçı şey nolcak Çok üzgünüm çoook

rahim ağzı incelmesi nedir bilen varsa anlatsın bana bi , doktor panik yapma dedi ama benim içim içime sığmıyo , şimdi internette de bi araştırcam zaten.. moral verin bana nolurrr:enbuyukkk:

Canım Gecmıs oLsun Ama O kadar cıddı bır sey mı kı ınan bende bılmıyorum benımde ılk dogumum erken olmadı Ama cok zor oldu Rahım kucuklugunden kaynaklanıyormus.. Cıkolata zararlı degıl mı hem benım Doktorum yasakladı?

canım inşallah hayırlısıyla alırsın bebişinı kucağına doktorun panık yapacak bır sey yok dıyorsa korkma bebişi de uzme be annesı

canım ya o ıcınde saglıklıysa bu kadar dert etme bence
allahın ıznıyle bebıste bır problem yok
rahım agzı ıncelmesı nedır bılmıyorum ama bebıs saglıklı olduktan sonra sen dıkkat edersın ınsa allah bır sey olmaz

şimdi internette araştırdım rahim ağzı incelmesi düşük nedenlerinden biriymiş , 20. haftadan sonra da erken doğuma neden oluyormuş , bebeğin rahme bağlı olduğu noktanın ince olması demekmiş , eğer o bağ koparsa bebek doğum kanalına giriyormuş..

ben hep hadi çıksın bir an önce deyip duruyordum başıma gelene bakın , beni mi duydu oğlum naptı anlamadım , aman kuzum sen kal orda gelişimini tamamla ben razıyım 4 ay daha beklemeye yeter ki sağlıkla gel anneciğine ((((

şimdi internette araştırdım rahim ağzı incelmesi düşük nedenlerinden biriymiş , 20. haftadan sonra da erken doğuma neden oluyormuş , bebeğin rahme bağlı olduğu noktanın ince olması demekmiş , eğer o bağ koparsa bebek doğum kanalına giriyormuş..

ben hep hadi çıksın bir an önce deyip duruyordum başıma gelene bakın , beni mi duydu oğlum naptı anlamadım , aman kuzum sen kal orda gelişimini tamamla ben razıyım 4 ay daha beklemeye yeter ki sağlıkla gel anneciğine ((((

SeADenizcim çukulata yasak diil bana , biz bol bol yiyoruz oğluşumla , hatta kaşık kaşık nutella yiyoruz pek seviyor bebeişim , hemen başlıyo tekmelere :)

lütfen ama moralini bozma.muhtemelen anneciğine üzüldüğü için göstermemiştir kendisini.
sen dinlen yat;erken doğuma sebep olabilecek hareketlerden kaçın.
Allahım izniyle sağsalim zamanında doğacak merak etme sen canım:1hug:

kızlar çok saolun verdiğiniz destek için , inanın sizlerden gelen güzel sözler ve dualar beni çok rahatlatıyor , aynı dönemi yaşıyoruz ya , aynı korkuları , aynı heyecanları , eşim bile beni anlamıyormuş gibi geliyor ama siz herkesden iyi anlıyorsunuz beni , iyi ki varsınızzzz :))))

endiselerin seni strese sokar sende bebegi, sakin ol bol bol dinlen uzanip egilip ani hareketler yapma keyif yap moralini iyi tut gidana dikkat et cunku 4ay sonra cooooookkk hareket edip uykuyu ozleyeceksin arkadasim dr da demis endise etme ne kadar cok sey var dusugu tetikleyen dis apsesi buna dahil ama kesin olucak diye bisey yok sen panikleme aklina getirme bile kotu seyleri aklin ne yola giderse kader o yolda kosarmis

canım benım stres sıkıntı yapma
sonucta doktor kontrolundesın..
sureklı dınlen ayakta fazla kalma..

ınsanlah saglıklı bır sekılde kucagına alırsın

Arkadaşım korkma Allah'a emanet dua et Allah'ın izniyle bişeycik olmaz, dr sana hamile kalmadan ve hamileliğin başladığı zaman rahim kuvvetlendirici ilaç vermedimi, sen takma kafana bişi olmaz göstermek istemiyordur kendini hemen stres yapma utanıyordur çocuk, Allah'a emanet Allah'ım hepimize bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inş. hayırlı zamanda.

Merhaba, öncelikle şunu söylemeliyimki rahim boynunuzun uzunluğu gayet iyi, 3 den kısası risklidir.
bende bu rahim boynuna bir süredir takmış durumdaydım, 3 ayrı doktora gittim 3 ayrı rakam çıkardılar, sırasıyla şöyle, 3.4 cm- 2,9 cm, 3,8 cm veee en son 4.1 cm....son 3 defadır da 4,1 de kaldı ki bu türk kadınlarının ortalaması...
evet gördüğün gibi uzamış görünüyor fakatbu tıbben mümkün değil.

Birincisi vajinal ultasondan ve idrara aşırı (mesane dolu olmalı) sıkışıkken yapılan ölçüm doğrudur.

Bende önce rahim boynum kısalmış diye 3 gün ağladım sonra gittiğim asıl doktorum bana onların bu ölçümü yaparken rahim boynunun eksenini dik olarak aldıkları için böyle kısa ölçtüklerini söyledi.Yani yay gibi bir şey hayal et ve bunu baştan uca dik çizgiyle ölçtüklerini düşün, ne kadar kısa çıkar değil mi? halbuki eksenli ölçüm yapılsa daha uzun çıkardı...ekseni yok etmek için de doktor mesanen dolu gel diyor ve dolu mesane rahim boynunu yukarı iterek o ekseni düzelterek böylece sağlam bir ölçüm yapabiliyor...

Bende bu böyle oldu 3 farklı doktor da farklı rakamlar verdi, senin doktorun nasıl ölçtü bilmiyorum ama doktorum bu işin acemi doktorlarla yapılmaması gerektiğini söyledi.İçinin rahat etmesi için 10 gün sonra bir daha ölçtür ve kısalma varm yok mu gör...

canım ben en son dora gıttığimde rahım ağzını ölçtü ve 4.4 olduğunu soyledı ve çok guzle dedi.
sonra 3 cm ın altına ınerse eğer erken doğum riskıdır dedi.
ama sadece bır rısk.canını bukadar sıkıp stres yapma canım.
bende kızımın yuzunu hıc goremedım daha. hep saklıyor kendını.ya elıyle kpatıyor ya da onune kordonu alıyor.

bride canım içimi rahatlattın çok saol verdiği n bilgiler için , demek bu soruna tek üzülen ben diilmişim , doktor bakarken benim de mesanem doluydu ama vajinal diil karından baktı ultrasonla , haftaya tekrar gidicem oğlumun yüzünü görmeye bu sefer vajinal bakmasını istiyim tekrar ölçtürelim bakalım ne çıkıcak bahtımıza CADIARZU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…