Şimdi benim adetim kaç gün gecikti?

yercekimlikaranfil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
4.409
79
Kafamda fazla büyütmemeye, beklediğimde gelmeyeceğini bildiğimden çok heyecanlanmamaya, hatta forumun hamilelik bölümünden bile uzak durmaya ve kafamı başka şeylerle meşgul etmeye çok çalışsam da olmuyor işte. Sanırım adet düzenimin çok afedersiniz içine ettim.
Nasıl oldu derseniz, şöyle becerdim. Normalde saat gibi işleyen bir adet düzenim vardı. Ta genç kızlığımdan beri. Doğum kontrol hapı kullanırken saatini, kullanmazken de kesin gününü bilirdim. Ama bebek istemeye başladığımızdan beri stresten ve sanırım aşırı beklentiden hormonlarıma birşeyler oldu. ılk aylarda adetlerim zamanında geldi ama ciddi psikolojik hamilelik belirtileri yaşadım. Şimdi de hamilelikle ilgili en ufak bir belirtim yok ama iki aydır adetlerim gecikiyor.
Benim yıllardır adet döngüm 27-29 gündür. Son üç aydır ise şöyle: 27, 28, 33. Yani geçen ay 5 gün gecikti. Kan testi yaptırdım, şaka gibi kan vermekten dönerken geldi ve test sonucunu almaya bile gerek kalmadı. Bu ay ise 35 gün oldu gelen giden yok.
Şimdi merak ettiğim asıl noktaya gelirsek, benim yıllardır devam eden döngümü mü esas almalıyım, yoksa son adet döngümü mü? Yani ben 7 gün mü geciktim, 2 gün mü?
Biri ne olur birşey söylesin. Test aldım çekmecede duruyor, yapmaya korkuyorum. Hamile olmamak da moralimi bozacak ama bu kadar gecikmeden sonra hamile değilsem bedenimin saatine zarar verdiğim için daha çok üzüleceğim. Sağlıklı adet döngüsü çok önemli gebe kalabilmek için. Bir yandan da korkuyorum, 32 yaşındayım, acaba artık zayıfladı mı doğurganlığım diye.
Dua edin ne olur.

Son düzenleme:
CANIM bu yaşadıkların stresten de olabilir normalde de olabilir. çünkü kadınlar senede bir kaç kez adet döngüsünün dışında erken veya geç olarak adet görebilir. kendini suçlama sakın. en doğrusu şu hani hesaplamalar varya netde. orda son 3adetini giriyosun ve sana sonraki adet tarihini veriyor. bana kalırsa 2gün gecikmişsin sen yinede bir bak. ikincisi genel olarak hamile kalındığı aylardan önce kadınlarda adet gecikmesi yaşanıyo buda bir gerçektir. test yapmalısın bu şekilde stres yaşamaktansa sonucu bi an önce öğrenip hormonlarını iyice sıkmadan sonraki adetini geciktirmemek daha doğru. üçüncüsü 35 yaşından sonra rezervler azalır henüz 32yaşındasın. eğerki 6ayda hamile kalamassan dr.a gitmen gerekir. yaştan dolayı.

Teşekkür ederim beren. Bunları bir haftadır kafamda kendi kendime ezberletmekten yoruldum ben de. Ama işte bir başka ağızdan duymak daha iyi geliyor sanırım. Geçen ay doktordaydım, hamilelik öncesi kontrollerim normaldi. Herşey yolundaymış. Eşim de birkaç yıl önce radyoterapi gördüğü için sayım yaptırmıştık tedavi sonrası, bir sorun kalmamıştı radyoterapiden sonra. Yani teorik olarak herşey yolunda. Bakalım pratikte ne olacak.
ınternetteki hesaplayıcıları çok denedim, tarihleri değiştirerek filan da denedim. Çok ortlamaya vurup veriyor bir sonraki adet gününü. Hesaplayıcıya göre 5 gün, ama sanırım aslında 2 gün deciktim daha, ben test yapmadan bekleyeyim bari biraz daha. Gelecekse gelsin artık.

Son düzenleme:
canım kendinde söylemişsin bunların en büyük sorumlusu stres...ya şöyle düşün,bu ay olmazsa üzüleceksin ama diğer ayda yine ümit etmicekmisin?bu sefer psikolojin hepten bozulacak.her ay her ay..bende bunları yaşadım.beklemek kadar üzücü birşey yok inan bana.insanı yıpratanda bu..ben 3.5 sene bekledim.3.5 sene ne demek biliyormusun?her ay yeni bir ümit yeni bir hasret demek..olmadı yine diyerek yatağın üstüne uzanıp hıçkıra hıçkıra ağlamak demek..her gelmeyişinde biraz daha çökmek..ama bunları yaşamış olmam umrumda değilmiş gibi yine denemek...işte budur beklemek gelmeyeceğini bilsen bile..ama inan zannettiğin gibi çöktürmüyor insanı..şimdi hamileyim ben.7+4.ama sorarsan onca yıl beklemek acıttı mı canını diye..hayır derim..gördüm ya onu işte herşey bütün üzüntüm bitti biranda yokoldu...unuttum hepsini..

Çok iyi geldi yazdıkların. Teşekkür ederim. Biliyorum tabi herşeyin başı stres. Ben aslında daha yolun başındayım. Olmadı diye üzülmekten çok herşey yolunda giderken beklentiye girip kendi biyolojimi bozmak. Yani böyle üzüntülü değil de fazla hevesliyim. Aslında dikkat ediyorum gün saymamaya, yumurtladım mı diye düşünmeden normal seyrinde bir cinsellik yaşamaya ama demek ki farkında olmadan hevesleniyorum. Ha bir de şu var. Ben 32 yaşındayım, çok uzun yıllar vaktim yok. Geçen her ay benim kumbaramdan eksiliyor. Belki bu yüzden biraz sabırsızım. Bebeğim kardeşsiz kalsın da istemiyorum. Biliyorum bunları düşünmek için çok erken ama aklıma geliyor işte.

Ben gebelik öncesi daha hiç denemeye başlamadan önce, rutin kontrole gitmiştim. Herşey yolunda, her iki yumurtalığın sağlıklı, rahim iyi dedi. Kist yok, myom var ama dış duvarda, içeri ile ilgisi yok. Bütün kan testlerim normal değerlerde çıktı. Doktor normalde 1 yıl ama yaşım 32 olduğu için 6 ay doğal deneme yapmadan kısırlık araştırması, yumurta takibi, tedavi yapılmaz dedi. Asıl korktupum da işte bunlar. Herşey yolundayken doğal dengemi bozup tedavi görmek zorunda olmak. Saati ile bildiğim adetim şimdi kaç gün gecikiyor baksana. Umarım hiç gerek kalmadan fazla üzmeden gelir bebeğim.

Bu arada kusura bakma yukarıda yazdıkların içime biraz su serpti ama yazdığın sıkıntılara ortak olmadım zannetme. Sanki kendi derdime dalmış gibi oldum. Zor zamanlar yaşamışsın ama bununla gelmiş geçmiş olsun. Sağlıkla al mis kokulu bebeğini kucağına.

Son düzenleme:
canım benim yumurtalığımda sağlıklıydı.onca yıl yalnış tedavi sonucu hamile kalamadım.halbuki eşimdede bende de bir sorun yoktu.sonra bir doktorla tanıştım.önceden tahlil yaptırdığım için hepsi temiz dedi ve yumurtlama takibine başladı.klomen+çatlatma iğnesiyle ilk denememde hamile kaldım.hemde tek yumurtam oluşmuştu o ay.yani demek istediğim bunu bir kısırlık tedavisi olarak görme.özel bir doktorun varsa ona söylemen yeterli.o zaten beklemene bile gerek görmeyecektir.yumurtlma takibizorlu birşey değil.sadece ilaç kullanıyorsun ve yumurtan oluşunca iğne atıyor doktorun sana.ve sonra bebişine kavuşuyorsun.belki ilk denemende belki ikinci.ama en azından fazla beklememiş olursun.

Anladım, ne bileyim doktor "altı ay deneyin olmazsa yumurtlama takibine başlarız." dedi bana. Güven de veren bir doktor. Bakalım, birkaç ay daha vaktim var, olmazsa başka doktora da danışırım.

tinkerbelle slm adetin kaç gun geçtikten sonra test yaptın.
benim adet gunum 17 siydi 7 gun gecti 3. gunde kantesti yaptım cıkmadı aynı gun idrar testi yaptım o da negatif.ama hala adet olmuyorum.zaten bu ay bebegimiz olsun die gecen aydan hazırlık yaptık ama benim adetim de normalde hiç gununu geçirmezdi.sence ne olabilir canım ya

cnm benim belki geç döllenme olmuştur... o yüzden sen bida idrar ve kan testi yaptır kesin sonuç için eğer yoksa bi doktara çıkmanı tavsiye ederim.benimde 15gün geciktikten snra adet oldum.bazen psikolojikte olabikliyo.inşallah hamilesindirr:CüvCüv:

Son düzenleyen: Moderatör:
kücükmiav, aycan ve pasaklıminik tarıca bu başlığa bgirmemişim bir süredir. O yüzen şimdi gördüm yantıtlarınızı. ıyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
kücükmiav adetin 3 gün geçtikten sonra kan testinde mutlaka çıkardı hamile olsan. Çünkü gecikmeden önce bile kan testi çoğu kez doğru çıkıyor.
Ben adetim beş gün gecince evde test yapmıştım. Hiç kan testi yaptırmadım. Çünkü bir gün arayala iki testte çıkınca bir hafta bekleyip doktora gittik ve keseyi gördük. Umarım sen de en kısa zamanda mutlu haberi alırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…