Silikon ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Onur Erol szleri!!!

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
26.060
18.228
Plastik Cerrah Prof. Dr. Onur Erol, özellikle sanatçı ve mankenlerin tercih ettiği yüz ve dudak bölgesine yaptırılan silikonların zamanla yaratacağı zararlara dikkati çekerek, meme dışında estetik amaçlı silikon kullanımı yerine hastanın kendi dokularının tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Erol, 7-8 senedir dünyada kullanılan silikonun bazı doktorlarca tercih edilmediğini kaydetti. Erol, 'Ben de plastik cerrah olarak bu yaklaşımı uygun bulmam ve yapmam' diye konuştu.

Silikonun yüze ve dudağa enjekte edilmesinin zararlarını da anlatan Erol, 'Sonra hastalar ağlayarak 'yüzümdeki, dudağımdaki silikonu çıkarın' diye bize geliyor. Ama silikon bütün dokuların içine yayıldığı için bu mümkün olmuyor, kısmen çıkarabiliyoruz. Silikon bir kere konulduktan sonra çıkarmak da zor oluyor' dedi.
Silikon enjeksiyonunun alerjik reaksiyonlara neden olacağını, hastaların sürekli kortizon yaptırmak zorunda kalacaklarını söyleyen Erol, yüz ve dudakta şişme, enfeksiyon, dokularda harabiyet, his kaybı yaşanabileceğini anlattı.

Meme silikonunda bu tür reaksiyonlara rastlanmadığını vurgulayan Erol, 'Meme silikonu bir kabı olan ve içindeki silikon da daha değişik olduğu için zararsız oluyor' diye konuştu.

Onur Erol, yüze ve dudağa silikon enjekte edilmesi uygulamasının ABD'de yasak olduğunu da bildirdi.
Bazı insanların bacaklarındaki eğriliği gidermek için bıçak altına yattıklarını anlatan Erol, bazı doktorların bacak eğriliğini, bacağa koydukları silikon ile gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Onur Erol, bacağa konulan silikonun kasları harap ettiğini, şekil bozukluklarına sebep olduğunu, konulduğu yerde iz kaldığını söyledi.

Hayir arkadaslar silikon baska bisey benim bir komsuma 20 yil once yapmisler kadinin yuzu berbat topak topak. Artik yapilmiyor zaten. Dolgularin ici baska hıaluronik asid iceriyor.Eriyip gidiyor zaten, silikon erimiyor

dolguyu vucuttan şırınga edılen yaglarla yapıolar oda en fazla 6 ay sonraerıyo

dolguyu vucuttan şırınga edılen yaglarla yapıolar oda en fazla 6 ay sonraerıyo

Gercekten 6 ay mi sürüyor? Ben yaklasik 3ay diye biliyordum. Yag enjeksiyonu tavsiye ediliyor. Ama bir kötü yanida varmis. Asiri derece kilo alindinda, yag enjekte edilen alanlarda ayni oranda büyüyor/artiyormus. Yani 15 kilo alirsaniz yag enjekte edilen bölgelerde büyüme varmis. Düsünün cene kisminiza yag ektirip sonra iyi bir oran kilo alirsaniz "hulk" gibi olursunuz umarim kimse böyle birsey yamasaz :18:

ya cnm ya bn ayın 28 ine randevu aldım burun ve çene için çeneme de dolgu yapılcak ama şimdi çok korktum nasıl yani şimdi kilo alınan orandamı çene büyüycek yani sen böyle olduğuna eminmisin bide şimdi 6 ay sonra çenem eski halinemi dönecek anlayamadım cevaplarsan çok sevinirim cnm

aslinda asiri derece kilo almazsan birsey olmaz tatlim. 6 veya 3 ay sonra enjekte edilen dokudan yaklasik 30% kaliyor, yani yüzde otuzu devamli olarak hayat boyunca kaliyor. senin cene ucumu yoksa yanlarindan'mi enjekte edilecek?

yag enjeksiyonu bu tür ameliyatarda en saglikli secim olanidir. dedigim gibi asiri derece kilo alirsan, yüzündeki enjekte edilmis olan kisimlarda o oranda büyüme oluyor. randevunda bunu doktoruna bir sor. prof. dr. onur bey bunu onaylayacaktir.

randevunun nasil gectini sonra bir yazarsan memnun olurum tatlim

cnm farklı bir doktor yapıcak ameliyatımı benim, 28 inde ameliyatm olucağı için de artık 1 gün önceden tekrar bir görüşme imkanım olur o zamn sorarım mutlaka sanırım çene ucuna yapılcak enjeksiyon gerideydi çünkü çenem bide geride olduğu için hafif ağız kenarlarım kilolu duruyor özellikle o bölgelerin gitmesini istiyodum oralardanda biraz yağ alabilirz dedi doktor bakalım inşallah istediğim gibi olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…