silik çizgi ve lekelenme ne bu şimdi?

meltemkilic

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
840
8
41
arkadaşlar adetim 2 gün geçikti. Dün akşam dayanamayıp test yaptım. 2. çizgi çok çok silik çıktı ve beyaz renkti. Sabah tekrar yaptım ve yine 2. çizgi çıktı. Bu sefer de silikti ama açık pembe renginde herkesin bakınca görebileceği şekildeydi. 1 saat önce bi ıslaklık hissettim. Bi de baktım ki kahverengi lekeler var bir iki damlada açık kırmızı kan vardı. Adet mi olucam acaba? Yerleşme kanaması denilen şey idrar testinde çizgi çıktıktan sonra olabilen bişey mi? Sabah ne kadar da sevinmiştim. Okuldan gelince Müjdeli haberi size vericektim ama sonuç hüsran. Arkadaşlar hepinizin yorumlarını bekliyorum. Buna çok ihtiyacım var.

canım ben şimdiden gözün aydın diyeyim bence hamilesin bede de ikinci çizgi çok silikti belli belirsizdi dayanaayıp kan testi yaptırmıştım ve sonuç pozif çıktı.canım sen hamişsin

canım tek yapman gereken hiç vakit kaybetmeden doktora gitmen böyle durumlarda kan tahlili sonucuna göre doktor hemen ilaç başlatır. lütfen hemen doktora gitmen gerek.

canım öncelikle tebrik ederim.... ama benim nacizane fikrimi sorarsan bu testlerin doğruluk payı bazen çok yüksek bazende yanıltabiliyor en garantisi kanda beta hcg baktır derim ben... ama eğer gebelik varsa ve kahverengi lekelerin varsa bir dr. görünmende fayda var yerleşme kanaması olabileceği gibi düşük belirtiside olabilir ayırıcı tanı için dr. git biranönce ihmal etme derim....

herşey gönlünce olsun umarım bebişin sana sıkı sıkı tutunmuştur....

canım vakit kaybetmeden hemen dr git allah korusun düşük yapıyor olabilirsin belkide dr hemen ilaçla durdurabilir.ama biran önce dr gitmen gerekir.bizede iyi haberlerini verirsin inşallah.

benim de adetim 4 gün gecikti... bir hafta ara ile iki test yaptım ikisinde de silik çizgiler çıktı... bu arada tam adet dönemimde lekelenmem oldu... hamileyim sanırım... göbeğimde şişkinlik var... sanki gaz gibi... yazdıklarınızı okudum da ben de doktora gideyim diyorum... hemen ilaca başlıyorsa vakit kaybetmemek lazım...

git canım yaaa hiç vakıt kaybetme. benimde regl iki gun gecikti ama test yapmadım. biraz öncede baktımkı sadece kahverengi böyle fasulye buyukluğunde leke var . bende eve gidince test alıcam ve ona gire doktora ya giderim ya gitmem.. insallah bi sorunun yoktur hayatım.

Öncelikle korkma.. düşük falan diye, bu ruh halıne gırersen sana tutunmayı çalışana da güç veremezsin.

Benim arkadaşım da böyle bir durum oldu, dr u böle aşırı kanaman yoksa, çok fazla olmadıktan sonra endişelenme üzülme dedi. Yine de için rahat git dr a, yine de görün ama endişelenme, korkma derim ben. Bu ruh hali kendine yapacağın en büyük kötülük. Zaten bundan sonra oturma, bulduğun he rfırsat uzan, ayaklarının altına yastık koy..

Allah analı babalı büyütsün, gözün aydın arkadaşım..

benimde 2.çizgim çok silik çıkmıştı ve lekelerim gelmişti bende adet olucm sandım ama olmadım şuan 6+4günlük hamileyim inş hamilesindir ama sen yinede kanda baktır derim

Arkadaşlar iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Şimdi doktordan geldim. Ultrasonla karnımdan baktı fakat bişey göremedi. Kan testi istedi. Geç döllenme olduysa gözükmeyebilir dedi. Yarın belli olacak. Şuan lekelenmelerim devam ediyo . Doktorum adet kanaması gibi bi kanama olmadığı sürece korkulacak bişey yok dedi ama ben adet olacağıma inanıyorum. Adet belirtilerini yaşıyorum çünkü. O çizgiler nasıl çıktı hala o kadar şaşkınımki. Artık silik çizgilere de inanmam . Hakkımızda hayırlısı ne diyeyim. Üzüldüm ama yapacak bişey yok. Umutlar bir dahaki aya kaldı. Benim için dua edin olur mu?

Evet canım belli oldu. Negatif. Zaten bu sabah kanamam normal adet kanamasına dönüştü. İdrar testi yanıltabiliyor demekki. Kısmet böyleymiş ne yapalım bir dahaki ay olur inşallah.

X