Sildi

Neden tanışmadığını hepimiz biliyoruz.
hayıır ilk kez evleneceğimi duyurdum.
İlk sevgilimin ailesi aşırı ukalaydı. Ben kendim ayrıldım aileler anlaşamaz diye.

ıkıncı 2,5 aylık sevgiliydik nişanlandı, 52 gün sonra evlendi zaten. annesine sevgilim var demiş, kuzeniyle evlendi

3.de de çocuk bana söylemedi , bir sorun var anladım. 2 aydır konusuyorduk zaten. Ben 3 yaş büyüktüm, annesi sorun etmiş olayı bu

4. de bu...

annemlik tek mevzu bu yani

Çünkü anneniz size karşıma evlenmeyeceğin adamı getirme dedi.
hayır ben ilk kez birine tamam dedim. aklımla kalbim aynıydı ilk kez. yanılmış. anneme ilkini söyledim uzundu çünkü ama bir basında bir sonunda konustuk. bunun da sadece ciddileştiği aşamasını duydu sonrası malum

Başından kesin bir tavır gördüğünüz için ilk defa tamam deyince annenize haber etme gereği duydunuz. Anneniz iyi bir sırdaş değil. Birçok şeyden en son haberi olması gereken huysuz bir yönetici.

Başından kesin bir tavır gördüğünüz için ilk defa tamam deyince annenize haber etme gereği duydunuz. Anneniz iyi bir sırdaş değil. Birçok şeyden en son haberi olması gereken huysuz bir yönetici.
annemi sırdaş bulmuyorum ama diğer 3üne mudahil değildi onu söylemeye çalıstım

annemi sırdaş bulmuyorum ama diğer 3üne mudahil değildi onu söylemeye çalıstım
Yani yönetici olduğunda hemfikiriz. Siz de sırf müdahil olmasın diye bi başınıza adamın ailesine gizli gizli gitmeye kalktınız zaten. Haberi olsa araştırılır soruşturulur, ciddiye binmeden elenirdi. Böyle daha iyi olmadı.

Hayır işte yönetici ruhlu olmak baska bir şey. İnsanlara nasıl konuşacağını bilmemek başka şey. Ben de yönetici ruhluyum ama kalkıp kimseye sınırlarımı aşarak konuşmuyorum. Arkadaşlarım da dahil olmak üzere herkes en çabuk annem kabullenir diye düşünmüştük.

Müdahil olmasın diye değil ilişkimiz bu şekilde bizim.

Annem birden olayları gözünde çok büyüttü. Yok eve sığmazlar, yok nasıl hazırlık yapacağım (hasta zaten kanser geçmişi var vs) yok sen nasıl yapacaksın. O dolmuşlukla mı saçmaladı, sevgilimin yuzunu görmem için mi bilmiyorum. O nasıl bir konusma şekli diye eleştirisini de aldı gayet benden

Anneniz kabulleneceği için mi ilk defa tamam işte bu dediğiniz adamın ailesine gizli gizli gidiyordunuz?

İlişki şekliniz bu olduğuna hemfikiriz. Sadece siz yumuşatarak ifade etmeyi tercih ediyorsunuz.

Anneniz birden büyütmedi, karşısında yönetebileceği türden insanlar olmadığı için fişi çekti. Gerçi başka sebeplerden dolayı fena da olmadı. Şimdi tek sorun annenizin ne zaman işine gelmedi o zaman yine aynı davranışı yapacağı.

Ama onun ailesiyle haremlik selamlık anlaştık. Benim ailemle normal.
Yani koca için böyle şeylere en başta olur demeniz ilginç. İnsanın bir duruşu olur. Ben haremlik selamlık düğüne bile gitmiyorum hele ki aile diyip içlerine geleceğim

Yani koca için böyle şeylere en başta olur demeniz ilginç. İnsanın bir duruşu olur. Ben haremlik selamlık düğüne bile gitmiyorum hele ki aile diyip içlerine geleceğim
Haremlik selamlık düğünler deyince aklıma eski nişanlımın düğünde pasta yerine baklava talep etmesi geldi. Onlar da böyle değişik muhafazakar tiplerdi. Konu sahibi ne büyük bir beladan kurtulduğunu 1 sene sonra falan anca anlayacak, benim gibi şükredecek bence/

Bir kere eşimin eski çalıştığı okuldaki bir arkadaşı çağırdı bizi öyle bir düğüne. Teşekkür ederiz katılamayız dedik. Ki bu bir de bir ömür göreceğin, çocuğun olsa akrabası olacak insanlar.
Yani bu konuda nasıl “uzlaşılır” eninde sonunda bir taraf değiştirmeye çalışacaktır.

Uzlaşılmaz. Erkek, yontmaya çalışır kadını. Kadını böyle manipülasyonlarla, küslüklerle kıvama getirmeye çalışır. Kadın itiraz edemesin, düşüncesini söylemesin, kendini eleştirmesin ister. Kadın konuştuğunda da küser tavır alır, konuşmamakla tehdit eder, öfke krizleri geçirir. En sonunda da kadına ve ailesine diş geçiremeyeceğini görünce de ayrılır. Bunlar çok büyük sıkıntılar. Diyorum ya aslında takıntı yapmasa konu sahibi, şimdiye şükür namazı kılması lazımdı :)

ben eski sevgilimin ailesine de gizli gitmiştim. Ailem bu şekilde her şeyi bilmemeleri gerekiyor. Kız arkadaşlarıma görüştüğümde de tantana yapılıyor, spora gittiğimde de. Düzen bu, ben de kendi içimde düzenimi kurdum o şekilde ilerliyorum. Akşam ben çok bağırıyormuşum diye kavga ettik mesela. Babam geldi dövmeye kalktı. İtekledim ,ellerini savurdum. beni sen de dövemezsin kimse de dövemez diye. yaparım diye baskıladıkça susmadım Neyden ne açıdan bakıyorsunuz bilmiyorum ama aileler birbirlerinden farklı.

Yine benzer bir seramoni yaşanır mı hayatımda bilmiyorum. Ama yanlış davrandığını defalarca kez söyledim.
Ben de son dakıka bu denli muhafazakar olduklarını öğrendim. Aileyi görmeden bilinmiyor maalesef. İdare de ederdim. Ailem dindar desen değil , modern desen değil. Alışkın olduğum düzenin çok dışında gelmez dedim
Pasta günah mıymış?

Umarım öyle olur. Siz nasılsınız peki? sonra ne oldu? Neden ayrılmıştınız?
Biz gidiyoruz aslında bu tarz düğünlere. Tercih etmiyoruz ama neden de demiyoruz.

Abim de bunu demişti, değiştirmeye çalışır dedi de tartıştık işte. Sevgilim kadın-erkek arkadaşlarıyla kongreye diye gidip tatil yapıyodu gayet ama. Yaşam tarzı ailesinden farklıydı.

Ya da ben erkek kuzenime gideceğim İstanbul'dan İzmir'e dediğimde gayet olumluyduk yani
Üzüldüm işte. Gözümü karartıp evlenme kararı almıştım ilk kez ömrümde
Silmesini degil begenisini diyorum sizle alakasi yoktur aklinda oyle kalmamissinizdir diye.
6 ay önceye kadar tek sevgilisi ben olduğum için acaba dedim

Günah değil. Bunlar muhafazakar doğulu bir aile olduğu için belli ki böyle sünnetvari düğünlere alışmışlar. O yüzden baklavayı tercih etmişti ama tabii asıl mesele bana fikrini kabul ettirmekti. Benim onun fikrine karşı çıkmam, pasta istemem asıl rahatsız olduğu şey buydu. Adam her konuda ego yarışına giriyordu benle. Hatta bir ara şey demişti düşünün “Ben senden iyi bir öğretmenim bence” onda bile yarışa girmiş düşün. Tabii ki attım nişanı. Ailesi kaç kere aradı hatta daha 1 hafta önce annesi annemi aradı tekrar açmadık. Ayrıldıktan sonra da her yerden sildim engelledim. Kendisi herkese açık Twitter hesabından neler yazmış benle ilgili. Hiç tweet atmayan adam şubattan hazirana kadar benle ilgili şeyler yazmış Doğum günümü bile oraya yazarak kutlamış. Ama hiç geri dönmedim tabii ki. İlk başlarda çok sinirim bozuluyordu ama her zaman ohhh iyi ki ayrılmışım moodundaydım. Şimdi valla çok huzurlu hissediyorum kendimi. Ayrıldıktan sonra öyle bitirildi ki kendini hiç özlem bile duymadım sadece sinirliydim ona karşı çok, o kadar.

Siz güçlü olan taraf olarak kalmışsınız ama ne güzel.
Biz ayrıldıktan sonra birden düşman oldu bana , ben bunu anlamıyorum.
Ne kadar oldu?

Siz güçlü olan taraf olarak kalmışsınız ama ne güzel.
Biz ayrıldıktan sonra birden düşman oldu bana , ben bunu anlamıyorum.
Ne kadar oldu?
Ooo benimki de düşman oldu ilk ayrıldığımızda; neler neler dedi. Nişanda sadece altın bir gerdanlık takmıştı bir de beştaş ve tektaş almıştı teklifte. Onları almak için bile neler yaptı. Maddiyatçı, sülük dedi ama tabii asla onun seviyesine düşmedim, cevap bile vermedim. Bu onu daha da kudurttu zaten. O yüzden diyorum en güzel tepki, tepkisizliktir. Güçlü olup hayatınıza devam edin bu ona en güzel cezâdır. Şu an biz ayrılalı 1.5 yıl oldu.

hikayenizin tamamını okuyabileceğim bir post vs var mı merak ettim.
tam ne zaman döndü?

iyi olmuş, beter olsun.

hikayenizin tamamını okuyabileceğim bir post vs var mı merak ettim.
tam ne zaman döndü?

iyi olmuş, beter olsun.
İsmimin üzerine tıklarsanız eski konularıma ulaşabilirsiniz ayrıldıktan 1 ay sonra başladı pişmanlık belirtilerine. Ben tepkisiz kaldıkça daha da sinirleniyordu ama

İsmimin üzerine tıklarsanız eski konularıma ulaşabilirsiniz ayrıldıktan 1 ay sonra başladı pişmanlık belirtilerine. Ben tepkisiz kaldıkça daha da sinirleniyordu ama
Aa tamam bakıyorum hemen, teşekkür ederim:)
siz süreci iyi yönetmişsiniz ben aptallık ettim gerçi benimkinin aileye olan kutsallık atfı biraz enteresandı da :)

Böyle sürünenler görünce aşırı keyifleniyorum :)
Sonra nasılsınız peki biriyle görüştünüz mü aynı sonu yaşarım korkusu var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…