sigortalı

concon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2008
64
0
37
selam kızlar esimin sigortalı olup olmadıgını daha dogrusu saglıktan yararlanıp yararlanamadıgımızı internetten nasıl bakabılırım?

İlk sigorta başlangıcının 3 üncü ayından sonra yararlanabilirsiniz canım (en son öyleydi değişmediyse)
Yada İstersen SGK yaz arama motoruna o seni yönlendirir zaten

canım yenı kanuna gore 30 gun doldusa sigortalı oluyomussun bugun gıttık hallettık onu ama yararlanıp yararlanmadıgımızı bılmıyorum nufuz kagıdı artık saglık karnesı dedıler artık ssk lısınız o kadar?

sigortalı olmaya bugün mü başladınız 3o günmü oldu 1 ayı geçti ise nette sgk nın sitesinden görünür
sigorta sorgulamada
evet artık sağlık karnesi yok nüfus cüzdanınızla yaptırabilirsiniz
gittiğiniz hastanede tc kimlik no nuzu girince görünüyo zaten sigortalı olduğunuz

eşim 30 gunu doldugu için suan sıgortalıyız ama nasıl bakcagımı bılmıyorum

bıde şu canım eşim diyelim ki işten cıktı ssk hemen iptal mi oluyo yoksa 6 ay bakılıyomusun?

cnm bizim gelinimiz dogum için çıktı işten.kardeim askerde oldugu için yegenim annesinin üstünden bakılıyor.sorduk 6 ay bakılabilirmiş.öyle sanırım.ssk web sitesinden kimlik numaranla sorgulama yap cnm.

kızlar anlattıklarımdan bışey anlamadınız dımı bakın şimdi eşim işten ayrıldı ama 30 gunluk sigortası yatmış ve hala çalışıyo gozukuyo bizede dedılerkı 30 gun sigortası ödendıse ssk lı olursunuz dıye bızde bugun gıttık ssk ya işlemleri hallettık kımlıkle bakılabılırsınız dedıler şimdı bız hemen bakılabilirmiyiz bu bır daha sonra eşim işten ayrı iş yerı cıkışını verınce ssk iptal mi oluyo yoksa bakılmamız devam mı edıyo?lutfen cevap

canım eşime sordum 3 veya 6 ay sağlıktan yararlanabiliyomuşsunuz

canım tamam ordan bakıyorum eşimin ismi cıkıyo sigorta yatmış gunu yanı 30 gun o cıkıyo o kadar

canım tamam ordan bakıyorum eşimin ismi cıkıyo sigorta yatmış gunu yanı 30 gun o cıkıyo o kadar

yinede siz garanti olsun herşeyi sigortadan öğrenin
hayırlı doğumlar diliyorum
kaydirigubbakcemile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…