Sigarayı bırakmak istiyorum

zeyyoo

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2024
496
203
25
Sigarayı bırakmak istiyorum önerileriniz neler bu süreçte nasıl ilerlemeliyim neler yapmalıyım

Sigarayı bırakmak istiyorum önerileriniz neler bu süreçte nasıl ilerlemeliyim neler yapmalıyım
Valla ben bı günde bıraktım. 11 yıldır içiyodum. Paket almıştım yeni. Tuttum içindeki tüm sigaraları kırıp attım ve bidaha da içmedim herşey kafada bitiyomuş gerçekten

Valla ben bı günde bıraktım. 11 yıldır içiyodum. Paket almıştım yeni. Tuttum içindeki tüm sigaraları kırıp attım ve bidaha da içmedim herşey kafada bitiyomuş gerçekten
Sizinki güzel bir irade gerçekten ben de 8-9 yıldır içiyorum ve asla bir gün bile içmeden geçiremedim. Diyet falan da yapamam zaten yeme içme konusunda hiç iradem yoktur.

Sizinki güzel bir irade gerçekten ben de 8-9 yıldır içiyorum ve asla bir gün bile içmeden geçiremedim. Diyet falan da yapamam zaten yeme içme konusunda hiç iradem yoktur.
Ben de öyleydim günde 1 paket içerdim yani ama sonra bunu neden kendime yapıyorum dedim. İyi ki bırakmışım valla keşke hiç içmeseymişim nefes aldığımı hissettim

Evet bende gercekten baya kafaya kıydum yanı bugun sadece 2 tane sigara içtim aslında içmeden dururdum ama aklıma gelıyır arada kahveyle falan sevdıgım için ama azaltarak bırakmayı dusunuyorum

ben hamile kalınca bıraktım ama mesela abim bir gün hastane merdivenlerini çıkarken nefesi daraldı diye bıraktı ve bir daha içmedi yani bi olay vesile oluyor genelde
gecen yıl check-upa girdim dedim insallah ciğerlerimde sorun çıkar da korkup bırakırım sigarayı. doktor demesin mi masallah kadına göre kalbin ve cigerlerin çok iyi ilaç falan kullandın mı hiç diye sordu. hatta sigara üçtiğimi söylediğimde inanmadı biz senin gibi olmak için bir dünya vitamin alıyoruz falan dedi.
ama işte hamile olduğumu öğrendiğim an bi anda kestim. hiç de zorlanmadım

Ahahaha maşallah ya ne güzel bende gebelik düşğndüğüm için birazda birakmak istiyorum 1 sene olmasına az kaldı 1-2 ay falan ama hala hamile kalamadığım için belki sıgarayı bırakırsam yememe içmeme dikkat edersem olur diye düşünüyorum o yuzden birazda yani vunku hıcbır sorun yokken hamile kalamıyorum

olabilir yumurta kalitesini bozuyor sigara. bir anda bırakılıyor ama dediğim gibi. ben defalarca plan yaptım iste spora başlicam, diyet yapıcam böylece sigara aklıma gelmicek falan yok hiçbiri işe yaramadı. sonra bir anda bıraktım, hiç aklıma bile gelmedi. kararlı olmanız lazım ama zor tabi nikotin bandı falan deneseniz?

Evet aslında onuda deneyebılırım bugun sadece 2 tane içtim kendıme sınır koyarak hıdıyorum aslında içmesende dururdum ama eşim içinde canım cekıyor kısmet bakalım bırsekıkde enazından bırakamadamda azaltayım 1 pakettense gunde 3-5 tane yıne kar

söyleyin esiniz dısarda içcin gelsin

ben de bırakma girişiminde bulundum fakat bırakamadım
yakınınızda sigara içen kişileri çok tutmayın diyecektim ama eşiniz içiyormuş : )
çay,kahve yancılarını azaltabilirsiniz
sürekli su içebilirsiniz
mentollü şekerler , diş fırçalama vs aklıma gelenler bunlar

Evet bende gercekten baya kafaya kıydum yanı bugun sadece 2 tane sigara içtim aslında içmeden dururdum ama aklıma gelıyır arada kahveyle falan sevdıgım için ama azaltarak bırakmayı dusunuyorum
Kolaylıklar diliyorum eminim yapabilirsiniz. Ben başarabildiysem herkes başarır.

ben de sigarayı bırakanlardanım. Tavsiye verebilirim 6 7 sene oldu çünkü
İlk olarak ben ilk 2 hafta çok fena zorlanmıştım sonra dayanabileceğim bir noktadaydım ve ilk 2 ay da canım çekti durdu ama karşı koyabiliyordum ve 2. Aydan sonra artık canım hiç çekmemeye başladı.

Tavsiyelerim şunlar
İlk 2 hafta sigara içilen ortama girme uzaklaş
Sigaraya başlayabileceğin insanlarla çok fazla sosyalleşme bu süreçte en azından bırakana kadar
Sigara yerine bi şey koyman gerekecek bu sa yemek olacak , ilk zamanlar kilo alabilirsin buna takılma çünkü vücudun yeni düzene alışmaya çalışacak o kilolar veriliyor yeter ki sigarayı bırak.
Bu süreçte sürekli motive ol yani bu 2 haftalık ve 2 aylık süreçte , videolar izle sigaranın zararları sigara bırakma yolları gibi
sigarayı sevgilinden ayrılmışsın gibi özleyeceksin bu normal ama geçecek ve sigarayı unutacaksın bundan emin ol hep sürmeyecek

Ve bir de genelde bırakanlar genelde dibe vururlar ve öyle sigarayı bırakırlar , örneğin bir insan hasta olur ve sigarayı bırakır ya da parasız kalır sigaraya verdiği paraya acır ve çok dibe vurduğu dönemde bırakma kararı alır. Yani bırakmak için güçlü içten gelen bir neden olunca bırakma motivasyonu oluşuyor o motivasyonu kendine yarat.

Bir de diyelim bu sğreçte Dayanamadın bir tane yaktın bir fırt çektin ve o an dur ve o sigarayı söndür. Olabilir dayanamadın ama vazgeçme süreçten. Bu zayıf olduğunu göstermez . Kararlı ve mücadeleci olmaya devam et
bırakan biri olarak çok mutluyum , sigara içenlere inan çok üzülüyorum dilerim sen de bırakır ve kendine bu kıymetli yatırımı yaparsın..

Kahve biraz zor ya bağımlıyım resmen çay içmemde sakız çiğniyorum birseyle mesgul olmak adına

Tam diyete başlamışken sigarayı bırakmam istemem garip olmuş o zaman aklıma gelıyor içmicem diyorum içmiyorum ama bir sure sonra bir tane içeyim oluyor birden bırakabılecegımı düşünmüyorum zaten çevremdeki herkes içiyor diyebilirim yani ama gunde 1 paket içen biriyim 1 haftadır sınır koydum gunde 5 taneden fazla içmicem diye bugun mesela 5 tanede içmedim 4 te bıraktım saatlere bölünce kahveyle yemekten sonra falan dıye aralarda aramıyorum pek ınsallah azaltarak bırakırım ben

Kahve sigara, alkol sigara, yemekten sonra sigara, iş molalarında sigara, üzülünce sigara vs vs derken derken çığ gibi liste uzuyor. Galiba gebelik gibi sağlam motivasyon kaynağına ihtiyaç var onu da düşünmediğim için bırakasım zaten gelmiyor.

Benim yakın bir arkadaşım sigarayı bıraktı tam 8 ay içmedi 8 ayın sonunda geri başladı hepiniz biranın yanında sigara içiyorsunuz ben kalıyorum öyle diyerek. Çok saçmaydı ama sigarasız 8 ay geçirmek bile bir şeydir diyip avuttu kendini :') Ben de bir ara nikotin sakızını denemiştim canım sigara istemese bile insan da el alışkanlığı oluyor sanırım. Yine başa sardık.

İçmek isteyen insana ufacık bahane yetiyor yani belkşde sebepsız canım istedi başladım gerci bıraksamda geri başlarım zaten düşüncesi beni duraksatıyor ama neyse geri baslama ıhtımalım olsa bile denicem kısmet artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…