Sigara içmeyenler

ezgieylem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
155
1
sigara içmeyenlerin sürekli şöyle zararlı, böyle kanser olursun, laflar resimler ve videolarla ortaya çıkıp ahkam kesmelerinden nefret ediyorum.

ben hemşireyim, pek çok doktor hatta göğüs hastalıkları uzamanı dahil yercesine sigara içtiğine şahit olabilirsiniz.

zararlarını sizden çok daha iyi bilmemize rağmen içiyoruz.

yani üçü beşten sallayıp ahkam kesip durmayın.

işinize bakın.

biz zaten yanlışın farkındayız, ancak bağımlılık sandığınız kadar kolay bir tedavi değil.

öyle olsaydı ne alkolik, ne uyuşturucu bağımlısı nede kumar bağımlısı olurdu.

ben şimdi içmeyenlerin hepsine söylüyorum, bir daha hayatın boyunca asla bir lokma ekmek yemeyeceksin? ekmeği bırak. farzetki zararlı. kaldiki ekmek bağımlılık yapmadığı halde bunu başaramazsınız.

tiryakiyi anlayamadığınız halde akıl vermeye kalkmayın.

bu tiryakileri korkutmaya çalışmalar, ölürsün, kansser olursun türünden öğütler tiryakinin zaten bozuk moralini tahrip etmekten başka bir şey değil.

lütfen artık rahat bırakın, biz derdimize çare arıyoruz, birde sizin moral bozmalarınızla vakit harcamayalım

Canım bende içerken senin gibi çok kızıyordum böyle söyleyenlere.Ama inanki bu söyleyenler yüzünden bıraktım bu sigarayı,sırf onlara kızdığımdan bıraktım.Şimdi diyorum ki iyiki beni bunaltmışlar.Hiç yardımsız,desteksiz bırakıyorum lan dedim ve bıraktım.
Sen de o taraftan düşün istersen.Beyinde bitir,yoksa bırakma ihtimalin yüzde sıfır.

sigara içmeyenlerin sürekli şöyle zararlı, böyle kanser olursun, laflar resimler ve videolarla ortaya çıkıp ahkam kesmelerinden nefret ediyorum.

ben hemşireyim, pek çok doktor hatta göğüs hastalıkları uzamanı dahil yercesine sigara içtiğine şahit olabilirsiniz.

işinize bakın.

biz zaten yanlışın farkındayız, ancak bağımlılık sandığınız kadar kolay bir tedavi değil.

ben şimdi içmeyenlerin hepsine söylüyorum, bir daha hayatın boyunca asla bir lokma ekmek yemeyeceksin? ekmeği bırak. farzetki zararlı. kaldiki ekmek bağımlılık yapmadığı halde bunu başaramazsınız.

bu tiryakileri korkutmaya çalışmalar, ölürsün, kansser olursun türünden öğütler tiryakinin zaten bozuk moralini tahrip etmekten başka bir şey değil.

lütfen artık rahat bırakın, biz derdimize çare arıyoruz, birde sizin moral bozmalarınızla vakit harcamayalım

bende böle sinir olyodum yok içme su olur bu olur insanı deli ederlerdi simdi hamileyim içmiyorum ama ilerde içermiyim bilmiyorum ama seni cok iyi anladım yerimseniben

ben alkolik değilim bu yüzden onu anlayamam ve akıl vermem

sigara içmeyenlerin ahkam kesmesi çileden çıkarıyor beni, içipte bırakmış olsa neyse.

hayatında içmemiş adam akılveriyor, ders veriyor, saçma sapan konuşuyor

gelde boğma

işinize bakın.

sigara içmeyenler size bu şekilde akıl vermezlerse kendilerini kötü hissederler o zaman hiç bu açıdan düşünmediniz sanırım
kimse sevdiği insanın göz göre göre kendini içten içe bitirmesine seyirci kalamaz
belki de bozuk olan moralinizi bu sayede daha çok bozarak sizin bu illetten kurtulmanızı sağlayacaklar kimbilir
yakınlarınız ağzını kapalı tutsun siz bildiğinizi yapın daha iyi o zaman ne diyelim -tatlicadiarzu-

kuçukken dedem akciğer kanserınden öldü. ve ben o tabloyu hıç unutmadım bu nedenle 1 dal sıgara bıle içmedim.kımse o şekılde ölmemeli.

herkesin sağlığı kendi tasarrufunda.
tavsiye vermek başka burun sokmak başka!!!! sürekli taciz etmek başka.

sigara içmeyenler içenlere yardımcı olmuyor, sürekli taciz ediyor!!!!!!!!!!!!!

sigara içmeyenlerin yanında pöfür pöfür içerseniz keserler tabi, az bile yapiyorlar
benim sağlıgımı düşünmeyenin psikolojisini mi düşüncem ben
pehh :nazar:
ahkam da keserim burun da sokarım :nazar:

ben sigara içmiyorum. annem babam içiyor. içenlere hiç karışmadım şimdiye kadar. yok öyle olur böyle olur diye. sigara içipte kendi keyif yapacak diye beni pasif içici durumuna sokanlara kızdım. ben içmiyorum içilen ortamlardada bulunmuyorum. ben sigara içenlere anlayış gösterdiğim kadar içenlerin içmeyenlerede anlayış göstermesini bekliyorum. yoksa başkası içmiş veya içmemiş beni ilgilendirmez her koyun kendi bacağından asılır.
gerçekten bırakamayan bırakamıyo annemden biliyorum. nezamanki kendi ister ozaman bırakır zaten başkalarının demesiyle olmaz.

herkesin sağlığı kendi tasarrufunda.
tavsiye vermek başka burun sokmak başka!!!! sürekli taciz etmek başka.

sigara içmeyenler içenlere yardımcı olmuyor, sürekli taciz ediyor!!!!!!!!!!!!!

tamam göz göre göre buyrun ölün ne diyelim kendiniz bilirsiniz :nazar:

ben de içmiyorum,aynı zamanda faranjitim var yanımda içtikleri zaman ertesi günü boğaz enfeksiyonları başlıyor bende,ben 2 duman tüttürecekler diye kendi sağlıklarını hiçe saymayı bırakın,yanındaki insanlara saygı duymayıp ta fosur fosur içenlerden nefret ediyorumm.
-evet gerçekten sağlıksız birşey
-hayatınızdan10-15 yıl gidiyor
-ciğerleriniz katran karasına dönüp işlevini yitiriyor
-eniştem bu yüzden 45 yaşında çeke çeke öldü garibim sırf sigara yüzünden genç yaşında akciğer kanserinden vefat etti 3 küçük çocuğu da yetim kaldı...
-sigara içmeyi bir marifetmiş gibi anlatıp sizi düşünen insanlara bu şekilde bir ithamda bulunmak ta bana biraz saygısızlık gibi geldi.
-üstünüzün,başınızın,ağzınızın,saçlarınızın pis pis kokması da cabası.
-içerseniz için bunu bilinçli olarak,zararlarına katlanarak içiyorsunuz zaten bize bişey olmaz olan sizlere olur...Kimseyi de ilgilendirmez...
-benim eşim'de içiyor ve arkadaşlarıyla yüklü bir para miktarıyla bahsine girdiler sigarayı bırakmak için,içmeye başlayan ödeyecek o parayı...
-Herkese bol sağlıklı günler dilerim...

sigara içen insan benım de özgurlugumu engellıyor. ustum başım onlar yuzunden sıgara kokuyor, saglıgım bozuluyor, evım pislenıyor, kendılerı leş gıbı kokuyor, onlar yuzunden bır bara gıdıp muzık dınleyemıyorum gözlerımden yaş gelıyor artık dumandan daha da sayabılırım. bır ınsanın ekmek yemesı ıle kıyaslamışsınız ama ekmek yıyen kendıne yıyor, benı şişmanlatmıyor, benı kırletmıyor,evı kokmuyor,evım kokmuyor. sızın görmek ıstedıgınızı göruyorsunuz, içenlerın saglıgı kendıne ama bıze verdıklerı zarar da buyuk.

selam kızlar..bende tam 7 yıl sigara içtim..biliyorum nasıl bişey olduğunu..bırakmasınında ne kadar güç olduğunuda biliyorum...ama ben başardım ..bırakabildim..mücadele ettim.çokda tiryakisiydim hemde..ama insanın isteyipte yapamayacağı hiç birşey yoktur..öyle yok bırakamam ben bağımlısıyım demekle olmaz bu işler ..valla ben başardım..herkesede tavsiye ederim..sigarasız hayat çoooookkk güzeelll.....ooooooohhhhh mis gibi hava ve oksijen varken ne diye bile bile zehirlemişim kendimi...

sigara içmeyenlerin yanında pöfür pöfür içerseniz keserler tabi, az bile yapiyorlar

tamam göz göre göre buyrun ölün ne diyelim kendiniz bilirsiniz :nazar:

ben de içmiyorum,aynı zamanda faranjitim var yanımda içtikleri zaman ertesi günü boğaz enfeksiyonları başlıyor bende,ben 2 duman tüttürecekler diye kendi sağlıklarını hiçe saymayı bırakın,yanındaki insanlara saygı duymayıp ta fosur fosur içenlerden nefret ediyorumm.
-evet gerçekten sağlıksız birşey
-hayatınızdan10-15 yıl gidiyor
-ciğerleriniz katran karasına dönüp işlevini yitiriyor
-eniştem bu yüzden 45 yaşında çeke çeke öldü garibim sırf sigara yüzünden genç yaşında akciğer kanserinden vefat etti 3 küçük çocuğu da yetim kaldı...
-sigara içmeyi bir marifetmiş gibi anlatıp sizi düşünen insanlara bu şekilde bir ithamda bulunmak ta bana biraz saygısızlık gibi geldi.
-üstünüzün,başınızın,ağzınızın,saçlarınızın pis pis kokması da cabası.
-içerseniz için bunu bilinçli olarak,zararlarına katlanarak içiyorsunuz zaten bize bişey olmaz olan sizlere olur...Kimseyi de ilgilendirmez...
-benim eşim'de içiyor ve arkadaşlarıyla yüklü bir para miktarıyla bahsine girdiler sigarayı bırakmak için,içmeye başlayan ödeyecek o parayı...
-Herkese bol sağlıklı günler dilerim...

sigara içen insan benım de özgurlugumu engellıyor. ustum başım onlar yuzunden sıgara kokuyor, saglıgım bozuluyor, evım pislenıyor, kendılerı leş gıbı kokuyor, onlar yuzunden bır bara gıdıp muzık dınleyemıyorum gözlerımden yaş gelıyor artık dumandan daha da sayabılırım. bır ınsanın ekmek yemesı ıle kıyaslamışsınız ama ekmek yıyen kendıne yıyor, benı şişmanlatmıyor, benı kırletmıyor,evı kokmuyor,evım kokmuyor. sızın görmek ıstedıgınızı göruyorsunuz, içenlerın saglıgı kendıne ama bıze verdıklerı zarar da buyuk.

Bu söylenenlere kesinlikle katılıyorum :kahve:
isteyen istediği kadar içsin hiç umrumda değil ama içenler yüzünden kendi sağlığımdan olamam yanımda içilirse çok pis ahkam keserim içmeseydi başlamasaydı bana mı sordu hiç umrumda olmaz psikolojisi benden uzak olunsun :mymeka:

bana bak naylon rebiye sok o burnunu içeri :nazar:
patlativeririm azini burnunu
zaten frediye benziyon
suratini türkiye haritasina çeviririm:mymeka:

Bu söylenenlere kesinlikle katılıyorum :kahve:
isteyen istediği kadar içsin hiç umrumda değil ama içenler yüzünden kendi sağlığımdan olamam yanımda içilirse çok pis ahkam keserim içmeseydi başlamasaydı bana mı sordu hiç umrumda olmaz psikolojisi benden uzak olunsun :mymeka:
[

burnumuzun dibine gireerseniz dumandan nasibinizi alırsınız tabii,

bak sigara içenlerin bırakma konusunda bir araya geldikleri bir yeri bile nerden nerden bulmuş sokulmuşsun

dumandan rahatsız olanın içenlerin forumunda ne işi var, içmeyenin içilen yerde ne işi var??????

madem bu kadar düşkünsünüz sağlığınıza başka yerde dolaşın
içilen yerlere girmeyin, forumumuza bile!!!!!!!!!!!!!!!!!

burnumuzun dibine gireerseniz dumandan nasibinizi alırsınız tabii,

bak sigara içenlerin bırakma konusunda bir araya geldikleri bir yeri bile nerden nerden bulmuş sokulmuşsun

dumandan rahatsız olanın içenlerin forumunda ne işi var, içmeyenin içilen yerde ne işi var??????

madem bu kadar düşkünsünüz sağlığınıza başka yerde dolaşın
içilen yerlere girmeyin, forumumuza bile!!!!!!!!!!!!!!!!!

Önce sakin olurmu canım başta senin içip içmemen burada inan kimseyi ilgilendirmiyor..Eğer bir uyarı yapılıyorsa ki bende içiyordum bırakalı 8 ay oldu başlarım başlamam bilemem iyiliğimiz istendiği için yapılıyor..

Neden sana zarar gelsin istesinlerki üstelik girme dediğin yerler önceden topluma açık yerlerdi nasıl girilmesin senin olduğu gibi herkezin işi gücü var mantıklı olmalısın sadece empati azıcık..

Nasıl içmeyen biri senin zarar gördüğünü görüpte içme diyorsa sende onları rahatsız etmemek adına yanlarında içmezsin olur biter..

Ahkam kesmeye gelince bırakmanın ne kadar zor olduğunu öyle iyi biliyorum ki dediğin gibi ahkam kesildiğinde nerden bilecekler diyebilirdim bende ama tam tersi var bildikleri ve haklılar

Eşşeklik aslında bendeydi bile bile lades demektir bu .Haklı olduklarını bile bile üstüne birde isyan etmek seninkisi..Dediğim gibi canım sinirlerin bozuk farkındayım ama içip içmemek senin bileceğin birşey ömrün ondan biter yada başka birşeyden ama sana uyarı yapılıyorsa iyiliğinden.Yoksa inan herkez sana şuan bizene Zıkkımın kökünü iç geberirsende geber derdi ..Kaba yazmak zorunda kaldım çok özür dilerim sizlerden ama bu kadar sinir bana normal gelmedi

Gerek yok canım Şimdi kararları her yetişkin gibi kendin verirsin uyarılar kötülükten yada çokkkk bilmişlikten değil seni sevdiklerinden sana zarar gelmemesi içindir ..Diyeceksinki tanımayanda bana böyle diyor ozamanda bilki yakınlarından bu konuda canı yanmıştır..Empati kuralım dersen önce biz kuralım sonra karşıdan bekleyelim..yerimseniben

Ben sigara içmiyorum ama yanımda içenleri uyarmak zorunda kalıyorum
Özellikle işyerinde içenleri
Çünkü işyerindeki arkadaşım hamile onun ve bebeğinin sağlığını düşünmeliyim
Canım valla siz kendinizi düşünmüyor olabilirsiniz ama benim ve değer verdiğim insanların canı kıymetlidirbaşka yerde için sigaranızı :1closedeyes:

X