Sigara gebeliği engellermi

evet canim sigara yumurtalarin kalitesini ve döllenme yetenegini düsürür diye biliyorum...bence bebek istiyorsan birakmalisin...ben de tiryakiydim ama 5 aydir agzima almiyorum...saglik ve bebek icin birakman senin icin iyi olur..

evet canım malesef etkilyo bebek isteklerimizi.bende bırakamamıştım ama hamile kaldığımı öğrendiğim anda bıraktım ve çok şükür 2 aydır içmiyorum inşallah içmemde.

görümcem günde 1 paketten fazla içiyordu hamile kaldı ara ara yine içti
ve gayette sağlıklı doğum yaptı..

benim de bir arkadasim var o da hamile ayni haftadayiz....o birakamadi hala iciyor...dr birdenbire birakamazsin bebege ulasmis yavas yavas birakacaksin demis....kimbilir o bebek nasil da etkilenmistir daha yeni olusan organlari bir zehir yuzunden nasil da zarar görmüstür...

canim elbette etkiliyor.duman küresinin icinde cirpinan bir bebegi gözünün önüne getir:KK43:((
iskenceden baska birsey degil...

görümcem günde 1 paketten fazla içiyordu hamile kaldı ara ara yine içti
ve gayette sağlıklı doğum yaptı..
yani için birşey olmaz diyorsunuz öylemi..
hoş bir cevap olmamış..
insanları hamileykende için zararı yok diyerek içmeye teşvik edeceksiniz..

kesinlikle engel demk doğru değildir ama kaliteyi de bozduğu bir gerçek allah kolaylık versin

hoş bir cevap olmamış..

kesinlikle sana katiliyorum canim.ya bir cam fanusu ters cevirin,icine canli bir cicek koyun,ne bileyim bi pipetle falanda duman üfleyin,hergün yapin bakalim ne oluyor...
cocuk ne kadar saglikli dogarsa dogsun ilerde de sorunlar cikabiliyor kizlar.sakin ama sakin dumanli ortamda bile kalmayinn...:1no2:

hamile iken kesinlikle içilmemesi gerekiyor bence. aynı seklide pasif içici de olmaktan kaçınmalısınız.benim gorumcemde dokuz ay içtim çokca hemde diyor saglıklı oglum var su an birsey olmaz modunda oglu 20 yasında ama ben inanmıyrum simdi olmasa ilerde çıkar birseyler
ben ilk hamileligimde ogluma sigara içmiyordum 27 yasında basladım içmeye ogluma 21 yasında iken hamile idim. boyle bir derdim yoktu ne yazıkkı simdi gunde 10-12 tane de olsa içiyorum ve hamile kalmaya calısıyorum bir yildir.
dr um bırak demedi azalt kalana kadar dedi.
yumurta kalitesni bozdugunu ve erkek spermlerini oldurdugunu biliyorum sigaranın
ama tabiki yuzde yuz bozacak engel oalcak seklinde değil kaliteyi dusuruyor seklinde etraftadakı yazılar.
ama biryildir içmeseydim hani olurmuydum hamile etkili olmusmudur diye kendimi suclamaktan da geçemiyorum
zaten karar aldım daha erken hamile kalmassam eylul sonunda bırakacagım.
ama hamile iken asla asla içilmemesi gerek içene bun udemek çok zor onuda biliorum

bu arada ornek vermek gerekirse 42 yasında bir arkadasım gunde iki paket içer ve on bardak kahve içer hamile kaldı istemeden ve aldırdı çocuk dusunmuyordu. baska bir arkadasım tekyumurtalıgı var biri alınmıs yıllar once o da iki pakete yakın içer sigara ve o da kaza ile hamile kaldı . yani olacagı varsada gebelelik birsey engel olamıyor.
ama hamile kalmaya calısan birkiside içmemeli hem alısmak acısından hamile kalıp kesinlikle içmemesi gereken donem oncesi hemde yumurta kalitesini artırmak için.

hoş bir cevap olmamış..

ben kimseyei sigaraya teşvik etmedim. sadece yakınmda olan bişey söyledim. sigaranın ne kadar zararlı olduğunu herkes biliyor. benim dememlede kimsenin içeceğini sanmıyorum. zaten bende için diye bişey demedim..
siz yanlış anladınız...!!

Gebeliğe engel olmaması bebek için faydalı oldugunu göstermiyor malesef
bir insan bebek düşünüyorsa ve istiyorsa ona her koşulu ve öncelikle sağlıklı bir hayatı hazırlamalı!
içinde binbir çeşit zehir bulunan bir maddenin ne insana faydası olur ne de bebeğe
şu arkadaşım içti hamile kaldı,ya da bu içti hamile kaldı demekte doğru değil bence !!
güzel örnekler verelim
birileri sigara içerek hamile kalmış olabilir,ama bu demek değldirki bebeklerinin anne karnında,doğdugunda ya da ileriki hayatında bir sıkıntıya yol açmayacak..
Sigara çok mükemmel bir şey olsa idi drlar folik asit verir gibi sigara dağıtırlardı
lüften başkaları hamiş kalabildği için sigara kullanarak bunlara sığınmayalım
İçmeyelim,içiyorsakta bırakmak için çaba harcayalım.
Bir bebek için buna değer...:eek:klava:

X