Sıcak.. Klima.. Bebeğim..

Almira2017

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2018
404
529
33
Kızlar selam.. Malum havalar çok sıcak ve klima acmadan da duramiyoruz :KK43: fakat bebegimle ilgili nasil hareket edecegimi sasirdim. 6.5 aylik ve O bizden daha cok terliyor cok hareketli oldugu için. Ustune tshirt giydiriyorum fakat altina kisa giydirsem ayaklari bakiyorum soguk üşüyecek karni agriyacak gazi olacak diye korkuyorum, uzun giydirsem bu sefer de ayaklarinin terledigini goruyorum napicagimi sasirdim.. sizce napabilirim bana bir akil verin :) teşekkür ederim :)

Bende Mardin’de 52 dereceyi gördüm dışarda . Evimiz hep sıcak, çok sıcak. Klimalı odadan başka odaya geçmek istemiyoruz . 24 saat çalışıyor hangi odadaysak onu çalıştırıyoruz.
Doktorumuz klimayı 25 derecede çalıştırırsanız sorun olmaz sağlık için demişti, öyle yapıyoruz . İdeal Oda sıcaklığında çalışıyor , ne üşüyor ne terliyor. Klimanın kanatlarını da yukarı veriyoruz

Kızım da bu aylarda 6 aylıktı. Klimayı 24 derecede çalıştırıyorduk, klimanın olduğu odada asla uyutmuyorduk, bir de eğer terliyse filan asla klimaya yaklaştırmıyorduk. Klimayı hep tavana doğru çeviriyorduk. Buna rağmen yazın ortasında soğuk algınlığı yaşadı mı; evet. Doktor yaptıklarımıza doğru yapıyorsunuz demişti halbu ki. Demek ki bizim minnoş yeterince doğru bulmamış. Neyse, napalım, sıcaktan fenalık geçirmelerinden iyidir.

Oda sicakliginin surekli sabit olmasi lazim. Biz 24 dereceye sabitliyoruz klimayi, sicaklikta degisim olunca kendi kendine aciliyor.
Cocugunuzun usumesine imkan yok,ayrica usuyup usumedigini ensesinden anlayabilirsiniz. Ayagindan veya baska yerinden degil. Uzun giydirmeyin,kisa sort ve citcitli kolsuz body yeterli

Bende Mardin’de 52 dereceyi gördüm dışarda . Evimiz hep sıcak, çok sıcak. Klimalı odadan başka odaya geçmek istemiyoruz . 24 saat çalışıyor hangi odadaysak onu çalıştırıyoruz.
Doktorumuz klimayı 25 derecede çalıştırırsanız sorun olmaz sağlık için demişti, öyle yapıyoruz . İdeal Oda sıcaklığında çalışıyor , ne üşüyor ne terliyor. Klimanın kanatlarını da yukarı veriyoruz

aynen kanatlar yukarda olsa hatta 26da olsa yeter... zaten dışarsı 40 derece oldu mu inanın 27 bile yapsanız yeter... 26da çocuğa dokunmaz rahat eder...

Bütün doktorların ortak görüşü terleyip üşümesi daha sakıncalı ve hastalık sebebidir.
Yerleriniz laminantsa soğuk olmaz giydirmeyin çorap falan. Hele uzun kollu falan sakın. Eziyet etmeyin hava çok sıcak..

Terleyip soğursa vücudu eli ayağı soğuk olabilir. Vücut ısıyı dengelemek için aspıratör görevi verir..

Klima direk vurmazsa hasta etmez. Havaya üflesin. Arada bir kapatıp açın.

Bizim bir arkadaş İzmir sıcağında evde klima olduğu isilik yapmıştı çocuğu açmayarak..

Kızım da bu aylarda 6 aylıktı. Klimayı 24 derecede çalıştırıyorduk, klimanın olduğu odada asla uyutmuyorduk, bir de eğer terliyse filan asla klimaya yaklaştırmıyorduk. Klimayı hep tavana doğru çeviriyorduk. Buna rağmen yazın ortasında soğuk algınlığı yaşadı mı; evet. Doktor yaptıklarımıza doğru yapıyorsunuz demişti halbu ki. Demek ki bizim minnoş yeterince doğru bulmamış. Neyse, napalım, sıcaktan fenalık geçirmelerinden iyidir.

Terleyip üşüdüğü içindir..

Barbatoz ve çorap giydirin :)

Çok ince yazlık çorap , normal çoraplar rahatsız edebilir

Kızlar selam.. Malum havalar çok sıcak ve klima acmadan da duramiyoruz :KK43: fakat bebegimle ilgili nasil hareket edecegimi sasirdim. 6.5 aylik ve O bizden daha cok terliyor cok hareketli oldugu için. Ustune tshirt giydiriyorum fakat altina kisa giydirsem ayaklari bakiyorum soguk üşüyecek karni agriyacak gazi olacak diye korkuyorum, uzun giydirsem bu sefer de ayaklarinin terledigini goruyorum napicagimi sasirdim.. sizce napabilirim bana bir akil verin :) teşekkür ederim :)

Oğlum 1 yaşında, 3 aydır buradayız. Geldiğimizden beri geceleri klima hep çalışıyor, bir de oğlum gündüz uyuduğunda. Ama bir haftadır aşırı sıcak her yer, o yüzden alt kat da acayip sıcak oluyor. Evin sıcaklığına göre ayarlıyorum ben ısıyı, ama genelde 26-27 dereceye ayarlıyorum (özellikle geceleri). Oğlum da sadece çıtçıtlı atlet ve çorap giyiyor. Şort vs giydirdiğimde sırılsıklam oluyor şortu hemen. Sırtında da sürekli ağız bezi var ve sürekli değiştiriyorum. Ben bile çok bunalıyorum ki o benden kat kat hareketli ve sıcak. O yüzden ne yazık ki klima çalışıyor, arada kapatıyorum ama çoğunlukla çalışıyor yani.

üzerine askılı bir body, ayağına da minik bir çorap giydirin.. ben olsam onu da giydirmem gerçi.. terletip üşütmeyin yeter..

Hava kaç derece olursa olsun klimayı sevmiyorum sevemedim, üşümüyorum ama klima gazı beni hasta ediyor, illaki başım ağrıyor, midem ağrımaya başlıyor kas ağrıları oluyor, belki oda rahatsız oluyordur, dönem dönem kapatın ve mutlaka odayı havalandırın klima bakımını hiç söylemiyorum
Ben fırın üstünde çalısıyorum, klima hep açık ama üşümesekte rahatsız olup aç kapa yapıyoruz.

Bence ayaklarinda mutlaka corabi olsun. Atlet olarak da su fitilli atletlerden giydirin ama yazlik degil de kislik olanindan, sifir kollu kalinca olanindan, üstüne yarim kollu. Altina da sort ya da uzun degil de tayt giydirin kapri gibi olanlardan :) Ben de sizinle ayni durumdayim. Bir de su günlerde her gün banyo yaptirip uyutuyorum, rahatlasin diye kuzum.

Benimki 5 aylık, annemlerin yanındayız Antalya tarafında. Biraz balkonda oturuyoruz sicak olmayan saatlerde. Onun dışında klimalı odadayız, uyuyoruz da gece. Çok düşük derecede çalıştırmadığın sürece sorun olmaz bence. 40 içinde olsa belki sakınırdım ama artık o kadar da değil. Şöyle düşünün seneye daha hareketli olacak daha çok terleyecek. Ama klima olmasa isilik olur pişer her yeri. Üzerini sık değiştirmek de lazım tabi. Ha bir de klima olmasa da hastalanabiliyor bu çocuklar. Hastalanacak ki bağışıklık kazanacak.

Bir de dipnot: çocuğun üşüyüp üşümediği karnından bakılırsa daha doğru sonuç verir. Kol bacak bakmak yanlış.

Ben klimayi 25-26 derecede havaya vuracak sekilde aciyorum. Normal kisa kollu badi ve sort veya pijama giydirin. Bacaklarinin soguk olmasindan bir sey olmaz

Ben klimayi 25-26 derecede havaya vuracak sekilde aciyorum. Normal kisa kollu badi ve sort veya pijama giydirin. Bacaklarinin soguk olmasindan bir sey olmaz
üzerinde kısa kollu var zaten.. ben ayaklarından yana dertliyim. bi müddet sort giydirdim ayakları soğuk gibi geldi ama dedik çok sıcak ya bişi olmaz.. sonra 4-5 gündür gazımız var işte kendini sıkmaya başladı bizde dedik herhalde ayakları üşüdü karnı ağrıyor :KK43: bu arada klima 27-28 derecelerde.. hatta şuanda 29.. bize yetmiyor tabi ama kızım hasta olacak diye korkuyoruz.

Bayramda arabayla memlekete giderken arabada klima açmıştık.hepi topu 3,5 saat.sonra minnoşumun burnu hep tıkandı.kbb doktoruna,kadar gittik yani.o zaman 4,5 aylıktı.şimdi biraz serin olsun diye eylülün 15inden sonra antalyaya gitmeyi planlıyoruz.birden serinliyor ya hava orada:)şimdi tekrar o durumu yaşayacağız diye korkuyorum. Gündüz napacağız diye kara kara düşünüyorum.

Kış aylarında giydiriyosun odayi ısıtıyosun sorun yok ama yaz aylarında heleki bu sıcaklarda insan napacagini şaşırıyor, hasta etmekten korkuyor. Klimalara zaten hic güven olmuyor. Allaha emanet iste :KK43:

benim de 6 aylık bir atlet birde ince pijamayla duruyor çorapp giydirmiyorum kışın doğdu o zaman bile çok kat kat giydirmedim ben üşüyorsam oda üşüyordur ben terliyorsam oda terliyordur mantığındayım . çok şükür daha hastane yüzü görmedik .ama klima asla kullanmam

X