SGK DESTEKLI TÜP BEBEK İLAÇ RAPORU HAKKINDA

bebelercee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
472
180
31
Merhaba arkadaslar. 29.07.2024 de tüp bebek ilaç indiriminden yararlanma hakkı kazandım. Raporum 29.07.2024 tarihinde cikti. Bu raporu alan, kullanan arkadaşlardan yardim istiyorum. Raporun 6 ay boyunca bir kere kullanılabileceği söylendi hastanede. Neticede bu yumurta buyutme islemi sirasinda doz degisikligi olabilir, baska bir ilaca ihtiyaç olabilir. Doktorum bana bu ilaci bir kerede topluca mi yazmali, yoksa peyder pey recete yazarsada ben bu ilaci alabilir miyim. Hastaneye sordum. Ancak tam bilgi alamadim.Doktorunuz yumurta toplama sürecine kadar tüm tüp bebek ilacını bir seferde mi yazdı? TESEKKUR EDERIM

Tüp bebek merkezine gidip görüştüğümüzde oradaki danışman raporlu ilaçların tek seferde yazıldığını ve toplu alındığını söylemişti bize hepsini tek eczaneden temin etmek çok zor bu ilaçları bulmak zaten çok zor konu hakkında yarın detaylı bilgi alabilirsem size de yazarım zaten hali hazırda rapor olduğu için doktorunuz ilaçları parça parça yazmaz içiniz rahat olsun raporsuz tedavilerde genelde bittikçe yazılıyor elde fazladan ilaç tutmak ya da o ilaçı almak çok maliyetli çünkü

Çok teşekkür ederim. Sormak istediğim ikinci bir konu ise, ilaç raporunun zamanı. Sgk 170 hattını aradığımda, rapor baslangiç tarihinden itibaren,6 ay boyunca 1 kere indirimli tüp bebek yapabileceğimi söylediler. İlaç için belli.bir süre ekstra var mi diye sorduğumda ise, yasada böyle bir madde yok dediler. Yani 6 ay içinde bir kerede ilac rapoeunu kullanabileceğimizi soylediler.ayni şekilde raporu aldığım hastanede böyle söyledi. Ancak gop tüp bebek merkezinin internet sitesinde, devlet destekli indirimli tüp bebek tedavisi 6 ay, ilaç indirimi 1 ay olarak belirtilmiş. Kafam çok karışık.

Klinik ile görüştüğümde raporun 6 ay geçerli olduğunu ama ilacı sadece 1defaya mahsus karşılandığını söyledi bu durumda 2.ye ihtiyacınız olursa ilaç için yeniden rapor almayı deneyebilirsiniz demişlerdi tabii tekrar rapor almak zor bizim raporu almamız 2yıl sürdü

Merhaba devlet hastanesinde mi tedavi görüyorsunuz özelde mi raporu nasıl çıkardınız bilgi verebilir misiniz

Ben iki kere raporlu ilaç aldım ilki tek tek gün gün yazıldı anlaşmalı eczaneden gidip reçete ile aldım ücret ödemedim daha sonra kullandığım bütün ilaçların tek kalemde reçetesi ve raporu çıktı sonra aynı ecznaeye gidip ödememi yaptım burası üniversitesi Hastanesiydi. Bir diğeri de özelde tedavi gördüm onlar da yine gittikce kullanacağım ilaclarireçete etti bende recetemle gidip ilacımı aldım ödemesini yaptım anında sizde hastane ile görüşün nasıl bir yol izleyecekler izah ederler hakkınızda hayırlısı ( bazı yerlerde toplu reçete yazıyor gidip ödemesi ile aliyon tedavi zamanı kullanıyorsun elinde iğne kalabiliyor öyle durumda)

Bende ilaçlarin 1 yada 2 aylık raporla verildiğini biliyorum ama sizi yanıltmak istemem tedavi raporu 6 ay içinde yumurta toplama ve transfer hakkı da var

Rapor neden uzun sürdü sizin ? Birde 900 gün prim günü şartı için kesintisiz bi yerde mi olması gerekir yoksa toplam prime mi bakıyorlar

Üni hastanesinde işler yavaş ilerliyor doktor bi var bi yok aşılamalar ertelendi sürekli bişeyler istendi derken süreç uzadı başka yerlerde daha hızlı ilerleyebilir tabii farklı yerlerden de olan prim günleri kabul ediliyor problem olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…