Sezeryan sonrası Normal Dogum

Valla çok zor yaa canmm hemen hemen aynı şeyleri yaşamış
Benim.ikinci de çocuğun bir bacağı kısa dediler uzamaz dediler bir dogdu sapasağlam anlamadm bu işleri ben

Allah kurtarmış kuzum.seni de
Bu üçüncü de napmayi düşünüyorsun peki

Aynen çoğu doktorun işine kesmek geliyor

Kuzummm yaa su msjlarin adın bile içimi ferahlatmiyir
Gidicez bakalım ins
İns mecbur kalmam ve normal olur cidden

Boyle bir durumu her doktor yapmiyor kuzum.
Ama hasta durumu musait doktorda ehliyse olabilir tabi neden olmasin..
Normal dogurup napcan
Simdiki aklim olsa hepsini sezeryanla dogururdum valla.
Pembik iyi misin sezeryan hiç iyi bişey değil ki risk olmadığı sürece
En güzel en doğalı normal doğum sadece bir an çekiyorsun ama.sezeryani belki ömür biyu sancısını cekiyorsun

Doğum.anina kadar net bişey diyemeyiz dedi doktor aslnda
Bir kaç riskini kötü yanını duydum denemeye değer mi hiç bilmiyorm hayatımı mi riske atiorm onu da bilmiyirm kendim çok kararsız olduğum.icin doktoru da dinleyemiuorm çoğu zaman
Zaten bebeği 39. Hafta da alıyorlar sezeryanla yaoamazsam illaki oraya giderm son anda arıza çıkarsa o kdr para gomemem sezeryana özele :+

Sezeryan olacak canım muhtemelen, bu yaştan sonra normal doğumu da göze alamıyorum,bir de vajina genişlemesi gibi durumlardan korkuyorum

Canım şu an ağrılarımla yazıyorum. Sen de durum ne bilmiyorum ama bahsettiğim ilk doktoruma gittim. Zaten sezaryanımı o yapmıştı. Ve bana dediği şu oldu." Senin doktorun böyle riskli bir işi kendi kafasına göre karar verip yapamaz. Bu işin bütün risklerini sana anlatacaktı en baştan ve birlikte karar verecektiniz. Son anda söylencek şeyler değil bunlar. Ne kadar sene geçerse geçsin her insanın bünyesi farklı olur. Senin rahiminin yırtılmayacağının garantisi yok. Bu riski sana anlatmadan bu ile nasıl kalkışır dedi. Sen tüm riskleri bileceksin ki ona göre ister ok dersin ister hayır dersin dedi. Ve bana risklerini anlattı. Rahim dikişlerinden yırtılır, bebek karın boşluğuna düşer ve ölebilir. Senin rahminde bir paçavra gibi çıkarılıp atılır dedi. Kaldı ki sezeryana yetiştirip çocuğu kurtarsak bile rahimiden olursun dedi. Ayrıca normal doğum kasılmalarında rahim çok hasar görmesin diye hemen vajinal kesi atılır dedi. Rahimi çok yormamak ve bebeği hemen almak adına. " Kaldı ki ben en başından vajinal kesiye karşıyım. Ama risklerin büyüklüğünü duyunca nutkum tutuldu. Kendi polikliniklerinde de yapıyorlarmış SSVD ama bunun 5 inden 3 ü başarılı olmuş. Ve ayrıca diğer doktorun söylemediği şey rahim dikişlerim 4cm kadar incelmiş. Bebeğin kafası net görünüyor dedi. Ki bu da ayrı bir ihmalkarlık olacaktı. Bebeğim çok küçük olmasına rağmen demek ki benim rahimim çok ince yapıdaymış ve bu riski alamazmışım. Ben de ertesi güne randevu alarak bu doktorumla sezaryan oldum. Macerya hiç gerek yok. İnsan canı bir doktorun kendi menfaati, kahramanlığı, siciline bak ben bunu da başardım yazdırması için atılacak bir risk değil.

Rabbime bin şükür ben sezaryanla kurtuldum. Elbette çok acılarım var kolay değil ama vajinal kesi bile bundan daha zor diyenler var. Artı en azından rahimimi ve bebeğimi riske atmadım. Kaldı ki herşeyde bir risk varken, riskin üstüne risk ekleyen durumlardan kaçınmamız lazım. Umarım senin için de en doğru ve hayırlısı olur canım.

Yaaa ciddi anlamda şuan ürktüm zaten düşüncelerim illa ssvd değildi ihtimaller üzerine hep dedm ama tabiki bana bu kdr ayrıntılı bilgi vermedi doktor

Yaaa ciddi anlamda şuan ürktüm zaten düşüncelerim illa ssvd değildi ihtimaller üzerine hep dedm ama tabiki bana bu kdr ayrıntılı bilgi vermedi doktor
Asla niyetim seni korkutmak değil canım. Ben de son ana kadar inan normal doğum yaparım diye çok alıştırdım kendimi. Psikolojim yerle bir oldu. Ertesi gün daha kendini hazır hissetmeden sezaryana girmek çok kötü birşey. Ama inan böyle durumlarda eğer doktorun sana bilgi vermiyor ve hep yuvarlak konuşuyorsa o doktorluğa göre etik birşey değil. Belki korkutmamak için yapıyorlar bunu ama olmaz. Ben internette de görüyorum bir sürü olumsuz şeyler. Sen doktor olarak kartlarını açık oynayacaksın. Onlar rahimin yapısını ellerinde ki aletle görüyorlar. Benim ki incelmiş madem neden bunu bana söylemedi? Beni adam yerine koymadan kendi kafasına göre iş yapacaktı. Benim sana tavsiyem yüreğini serin tut. Ve doktorunlar konuş. Rahmimin inceliği hakkında bilgi istiyorum de. Risk yüzde kaç de. Doktorun sana yeterli güveni verirse ve sen de isterden şansını dene. Ama şüphelendiğin birşey olursa hiç riske girme canım. Benim doktorum kendine çok güveniyordu ama beni adam yerine koyup hiç birşeyden bahsetmedi. Bu çok yanlış birşey. Sonra Allah korusun birşey olsa bana diyecekti ki e ben sana riskli dedim. Bunu birlikte karar vererek yaptık falan. Topu bana atacaktı. Sen iç sesini dinle, eşinle otur konuş, gerekirse başka doktorların da fikrini al canım.

Ben sordum bunları aslnda bana doğum anına kdr bişey diyemeyiz dedi
Ama çocuğun kilosuna kendi kiloma bakarsak normal olacağını sanmiyirm şuan ümidi kestim yani

Doktor aslnda kendine güvenen biri bilgili guvende veriyor risklerini de anlattı anlatmadı dehil sadece benm kafam çok karisiyor o kdr

Hayırlısı ne ise o olsun. Benim gibi şartlandırma kendini. Ben doktorum yüzümden mağdur oldum. Tabiki herşey doğum anında belli olacak ama sen bir anlatsana baştan riskleri. Hiç sezeryan düşünmezken ertesi gün sezeryan için randevu alırken buldum kendimi. Bu da ayrı bir psikolojik sıkıntı. Baştan kendimi hazırlasam hiç korkmazdım tabi. Sonuçta daha önce yaşadım. Hayırlısını diliyorum senin için.

Evet çok haklısın bnde her ikisi de olabilir diye düşünüyorum yani bir risk olursa illaki sezeryana alacaklar kendimi illa normal diye sartlamiyorm ama sezeryan olursa da üzülmem sanirm

Senin için uzuldm ama
Sonuç olarak sağlıklı bir beebegin var boşver ona odaklan
Sende en kısa zamanda iyilesirsin ins

Bende ilkinde sezaryan oldum ikinciye normal isterdum iyi bir doktor olursa olur ama ben devlete gidiyorum ve imkansiz doktor dedi bastan beri sezeryan dedi ve 38 haftalik alacak bebegi

Normalde 39 haftalıkken alinmiyor mu ?
Benm.ikinciyi öyle almislardi
Çok fazla doktor bu riski almiyor maalesef
Alan sayısı da çok az
Bende ilkinde sezaryan oldum ikinciye normal isterdum iyi bir doktor olursa olur ama ben devlete gidiyorum ve imkansiz doktor dedi bastan beri sezeryan dedi ve 38 haftalik alacak bebegi

Normalde 39 haftalıkken alinmiyor mu ?
Benm.ikinciyi öyle almislardi
Çok fazla doktor bu riski almiyor maalesef
Alan sayısı da çok az
Bana oyle dedi zaten onun hastalari hep oyle 38 de aliyor bebekleri ben normal dogum isterdim ama risklerinden korkuyorum oglum var iki buçuk yasinda tek duşuncem o ve piskolojisi insallah buda gecer hayirlisiyla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…