Sezeryan sonrası Normal Dogum

ByNkoaLa

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
19.803
89.751
Merhaba güzel hanımlar
Benm iki tane güzeller güzeli oğlum var ikisi de sezeryan
Suan üçüncüye hamileyim ama bu doğumumu asla ve asla sezeryan yapmak istemiyorm

Bir doktorla görüştük risklerini herseysini anlattı söyledi kafama yattı,kilomu çocukların doğum kilolarını herseysini sordu aslnda yapabilirsin durumun çok müsait dedi

İlk dogumumda normal doğum masasından sezeryana gittim o yüzden hep içimde normal doğum yapma hissi var

Ama riske değer mi hiç sezeryan sonrası normal doğum yapan var mı ?
Var ise bilgi almak istiyorum kafam da karışık aslında
ya dikişler patlarsa ya kanama olur da durdurulamazsa vs vs şuan herşey çok yeni ama düşündürüyor illa ki

Eşim de normal doğum taraftarı o da destek veriyor çok şükür ama birseyler beni korkutuyor

Doktorunuz normal doğum yapmanızı onaylıyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum, ben veya ailemden sezaryen sonrası normal doğum yapan olmadı ama bir arkadaşımın komşusu 2. çocuğunu normal doğumla dünyaya getirmiş, arkadaşımın anlattığına göre doğum şekli anlık gelişmiş, önceden planlanan bir şey değilmiş ama herşey yolunda gitmiş, bebek de anne de sağlıklı bir şekilde atlatmış doğumu.

Bu tarz şeyleri çok duydum
Yaşadığım yerde de tek bu konuda risk alan doktor bu özel muayenesi var ekibi var kadın çok emin konusuyor

Ama ama lar biraz beni korkutuyor sanirm

Bu tarz şeyleri çok duydum
Yaşadığım yerde de tek bu konuda risk alan doktor bu özel muayenesi var ekibi var kadın çok emin konusuyor

Ama ama lar biraz beni korkutuyor sanirm
Doktorun verdiği güven duygusu çok önemli, ne kadar güven veriyor ve riskleri iyi düşünmek lazım, valla benim bahsettiğim kişinin doğumu, ki yaklaşık 18 yıl öncesinden bahsediyorum yaşadığımız ilçenin devlet hastanesinde olmuştu, ilk doğumu hangi sebepten sezaryen olmuş bilmiyorum ama çocukların arası çok yoktu, taş çatlasın büyük çocuğu 4 yaşında falandı, ki ben çok şaşırmıştım çünkü benim de doğumum sezaryenle gerçekleşti ve ben sezaryen olan hep sezaryen olur sanıyordum o zamanlar ama normal doğumda mümkünmüş.

Bnm de şuan arası 4 buçuk yaş falan olacak aslında mümkün ama hiçbir doktorun risk almaması da korkutuyor

Bayılıp atılıp çocuk görmek yerine canlı canlı hissetmek istiyirm sanirm ama tabiki korkularım daha ağır basıyor

Bir çok kişi yapınca cesaret geliyor aslnda neden yapmayayım ki diyorm sonra pat bir bilgi ogreniyorm cearetim gidiyor

Sezaryen sonrası normal doğumu destekleyen doktorlar var, aslında onlardan birkaçıyla irtibat kurabilseniz belki karar vermenize yardımcı olur, konunuzu takip ederken bir yandan da Google'dan araştırma yapıyorum :))) 28. Haftadan sonra Kegel egzersizleri yapılmalı deniyor ve suni sancı verilmemeliymiş, bir kadın doğumcunun yazısını buldum, onun verdiği tavsiyeler bu yönde.

Bende sezeryanla 3 yıl önce doğum yaptım. 42 ye kadar şancı gelmedi . Suni şancı aldım yarim gün süresince şancı çektim tavan yaptı ama açılma olmadı. Su geldi yine açılma yok . Cocuk gaitasini yapmıştı. Haftasından dolayı riske atmadık sezeryan oldum . Yarim saatlik ameliyat sonrasi açılma 8 cm di. Şaşkındık.
Kafamda soru işaretleri var doktorumla henüz ssvd konuşmadık. Zaten de o bunu yapmaz. Başka doktor düşünmem lazım. Henüz gebelik erkenken karar vermek istiyorum . Sizce ;
42 de bile gelmeyen şancı. Uzun süren suni sanciyla tavan yapan sancilara rağmen olmayan açılma. Ve Su gelemsine rağmen üstelik acilma olmamasi. Bunları düşününce vücudum normal doğuma yatkın degil mi diyorum .
Bide sezeryan sonrasi 8 cm acilmanin olmasına dayanarak acaba kendi sancılarım gelince ssvd düşünsem mi diyorum.
Ssvd tecrübesi olup bilgi yorumu yazamadım ama bende fikir bekliyorum

Umarım hem sizin hem konu sahibesi arkadaşımızın soruları cevap bulur, okuyan arkadaşlarımız kendilerinin veya çevrelerindekilerin tecrübelerini paylaşırlarsa sizler adına mutlu olurum şahsen:)

Benm.ilk.dogumimda suni sancısız 9 cm açıklığı vardı sezeryana aldılar suyumu patlattılar falan : D

İkincisinde de mecbur sezeryan oldum onda bile kontrolde 4 cm di
Bunda ne olur olur mu bilmiyirm
Ama yapabilen varsa deneyimleri de öğrenmek istiyorm acikcasi

Ilkinde normal doğumu sen mi istemedin 9 cm açıklık zaten iş tamam demek gibi düşündürdü bana başka sorun mu vardi

Ilkinde normal doğumu sen mi istemedin 9 cm açıklık zaten iş tamam demek gibi düşündürdü bana başka sorun mu vardi
11 cm.olmasi.lazmmis
Bir de kafası dogum.kanalindan çıkmış sağa doğru dönmüş
Kakasını yapmış yutmuş olabilirmismimis
Nabzı dusuyormusmimis
Bir de ellerine kemik geliyormusmusmus

Saglikla kucagina al ins benm kuzenm almanyada yasiyor ilk bebegini sezeryanla dgum yapti sonraki 2 bebegini normal dogum hic bi sorun yasamadi almanyada sezeryanda olsa bi sonraki dogumu normal dogum olmasi icin zorluyorlar sartlariniz nedir bilemiyorum ama doktorunuzla gorusun kafaniza yatyrsa saglikla gelsin ins

Gittiğim doktor Almanya da seminerlere gitmiş diplamalari sertifikaları çok fazla buna bakilmiyor tabiki de özellikle Almanya da eğitim almış bu konuyla ilgili

Ama.kendimi sartlayip sartlayip tekrar sezeryan olursam verdiğim paraya da emeğe de çok üzülürüm sanirm

Amin ins çok teşekkür ederm

Neden sezeryan istemiyorsunuz ?
Merakimdan soruyorum bende normalden korkmaya başladim da ?
Ben epidural olamıyorum cnku her türlü şeyden hastaneden falan korkuyorm igneydi oydu buydu bilincin açıkken kesilmek fikri beni geriyor o yüzden genel anesteziyle oluyorm o da zar zor ayiliyorm

Ben aslında doğumum.olur olmaz bebeği kucağıma almak istiyorm ve normal doğumun daha sağlıklı olduğunu annenin daha kolay toparlandigini çok kişi de gördüm

İki doğumun da riskleri elbette var ama şuan çok kararsızım ciddi anlamda

Bende bele yaptiklari igneden korkuyorum açikcasi. (Adini bile bilmiyorum)

Bugun arkadasim bana pink kesinlikle normal dogum yap falan dedi. Gozumde bir buyudu anlatamam

Onun haricinde evet normal dogumun daha iyi oldugunu biliyorum. Sonucta sizden bir can cikariyorlar illaki ilk siz kucaginiza almak istersiniz. Ve en guzel yanida bu bence

Evet epidural.iste o
Ondan bnde çok korkuyorm
Bilmiyorm canlı canlı bebeğimi öyle kucaklamak istiyorm
Sezeryan da öyle sansm olmuyor
Bir de çok şey duyuyoruz kaçırılma değiştirilme vs vs onlardan da tirsiyorm

Çok karışık bir duygu halindeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…