Doğuma Hazırlık Sezeryan Sonrası Normal Doğum..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Gokyuzumm

İki meleğim♥
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2016
237
116
Merhaba Arkadaşlar,

İlk doğumum 3,5 yıl oldu. Hiç açılmam olmamıştı bebeğim de son kontrolümde 4 kilo 60 gr. dı. Doktorum sağolsun sezeryana aldı o gün beni. Çok üzülmüştüm çünkü normal doğumu çok istiyordum. Şimdi 2. gebeliğim. Doktor ilk doğumu ne zaman yaptığımı sordu. 2. Bebeğimin doğacağı zaman 4 senem bitmiş oluyor. Uzun zaman geçtiğinden dolayı sezeryan sonrası normal doğum yapabileceğimi söyledi.
Doğumuna 1 ay kala belli olur. Senin ve bebeğin durumuna bağlı dedi. Bu dediğim doktor gittiğim hastaneye acil doktoru olarak 1 saatlik yoldan gelmiş. Çalıştığı hastane bize uzak.Kendi doktorumla da konuşacağım. Önce size sormak istedim. Böyle olan sezeryandan sonra normal doğum yapan var mı aranızda?

Benim de birkaç haftam kaldı nasipse. Ssvd adayıyım, lütfen siz de isteyin ve çabalayın. Doğuramazsın diye vücudumuzdan sezaryen yoluyla resmen koparılarak alındı yavrularımız. Halbuki sağlıklı giden bir hamilelik herhangi bir risk yoksa en sağlıklı olan mudahalesiz bir normal doğumla sonlanması ve bebek dünyaya kendi isteği ve çabasıyla merhaba demeli. Lütfen ssvd hikayelerini ve normal doğumun anne ile bebeğe olan faydalarını okuyun, bu konuda istekli bir doktor bulun ve şansınızı deneyin. Bir an önce doğurup gönderme çabasıyla önüne her gelen hamileyi kesip biçip gonderen doktorlarımıza yazıklar olsun

Çok var ssvd yapan. Keşke benim doktorum da yapsa ama yapmıyor ((

2 yıl önce bir komşumuz yaptı. Doğum yapalı bu kadar uzun bir zamanda olmamıştı. 2 yaşlarındaydı çocuğu. 2. sini ssvd yapmak için çok gezdi. En son bir doktor bulup yaptı. 5 ay öncede 3. çocuğunu dünyaya getirdi yine normal doğumla. Dediğiniz gibi doktor çok önemli. Paylaşacağım inşallah olur. Doktorunuzu değiştirin. Uzun süre varsa 2 doğum arasında yapan doktorlar çok varmış.

Öncelikle sağlıkla alın kucağınıza Çok doğru söylüyorsunuz. İlk gebeliğimde doktorum korkuttu beni. Yoksa beklemek istiyordum biraz daha. Açılmam olsun diye yerleri oturarak sildim. Ama nafile. Apar topar aldı o zaman. Çok üzülmüştüm. Yine o doktora gidiyorum ama doktorumu değiştireceğim açıkçası. Çünkü ilgi alaka kalmamış. Ssvd yaptıracağını da sanmıyorum. Doktorların kesmek kolayına geliyor açıkçası. İnşallah normal doğum olur. Siz nerede oturuyorsunuz? Doktorunuz bu konuda sizi destekliyor mu?

Ankaradayım ben canim. Ilk doguma dair çok ama çok büyük pismanliklarim var, nasip diyerek teselli ediyorum kendimi. Ama 2. 'yi bilinçsiz ve aceleci insanların eline bırakmak istemedim. Degistirdim doktorumu. Şükürler olsun daha ben söylemeden içimi okudu gel normal doğumu deneyelim dedi. Ölesiye istediğim şeydi zaten. Lütfen lütfen sen de araştır soruştur, insallah gönlüne, gonullerimize göre sağlıklı kolay mudahalesiz doğumlarımız olsun, allah yanımızda ve yardimcimiz...

küçük bir ildeyim fazla seçenek yok burda ve yapan doktorda yok

Bende İStanbuldayım. İnşallah bulabilirim aradığım doktoru. Çok teşekkür ederim.

10 yıl gibi bir süre geçmesi gerekiyor diye biliyorum kızlar ,
lütfen normal doguracam diye bebegı ve kendınızı tehlikeye atmayın ,

Bende 5 yıl diye biliyorum ama o doktor gidişata göre yapabilirsin 4 yıl uzun bir süre dedi. Doğum esnasında İlla normal olacak diye diretip dediğiniz gibi bebeğimi riske atmam. Olabilirse normal yapmayı çok istiyorum

bnm 5,5 sene oldu sezaryen olali bende normal istiyorum. bi doktora gittim sen normal yapamazsin dedi catin dar yok bilmem masada kalirsin biseyleri imzala oyle yaparim dedi.
direk eledim baska drlere bakiyorum insallah olur.

bnm 5,5 sene oldu sezaryen olali bende normal istiyorum. bi doktora gittim sen normal yapamazsin dedi catin dar yok bilmem masada kalirsin biseyleri imzala oyle yaparim dedi.
Çatı dar ise, risk etmemek gerek. Ki ilki dediğin gibi sezaryen oldu diye ikincisi de öyle olması zorunda değil. Ama varsayalım ki çatı dar, bebekte zihinsel ve fiziksel engel olabiliyor. Felç olur, oksijensiz kalabilir. Bolca hurma tüket, açılmaya yardımcı olacaktır.

İlk gebeliğimde çatı muayenesinde yaparsın normal doğum çatın güzel demişti doktor. Bunda daha olmadım. Ay başında doktor kontrolüm var. Başka doktora gideceğim. Bakalım ne diyecek. İnşallah sizde normal yapabilirsiniz. Çatı açılması için egzersizler var onlardan yapabilirsiniz. Ahududu çayının açılmaya yardımcı olduğunu duymuştum.Bana da normal yapabilirsin derlerse içmeye başlayacağım bir kaç ay öncesinden. Yürüyüş yapmakta çook işe yarıyor. Birde yerleri çömelerek silmek çok işe yarıyormuş.

vallaha kardesim sporun yuruyusun alasini yapiyorum. temizlik hastasiyim egil kalk egil kalk hergun cocugu okula gotur getir. hic durmuyorum insanlar bnm karnima bakiyor sen en fazla 5 ayliksin diyor yani bunlari yapiosam kesin cati acilir o zaman :)

Maşallah valla Ben anca hafta sonu derin temizliğe fırsat buluyorum işten dolayı. Yürüyüşü de işten eve dönerken yapmayı düşünüyorum ama önümüz kış bakalım ne olacak.

İki doğum arası en az 24 ay olması gerekiyor diye biliyorum. SSVD isteyen anne adayları bunu çok araştırmalı.

Uçuk rakamda bir fiyat verdiler ssvd için. Gözümüde korkuttular açıkçası. Arkadaşımın akrabası 10 yıl sonra ssvd yaparken bebeğin kafası çıkmış ama bacağı dikiş patlayarak karnından gözükmüş. Tabi apar topar sezaryene almışlar. Bebeğimi riske atamam. Sezaryen olacağım mecburen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…