sezeryan sonrası gaz ve büyük idrar sorunu

goncamelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2009
353
1
arkadaslar 4 gün önce genel anestezi ile sezeryan oldum hastaneden cıkmadan gaz ve büyük idrar yapmadan cıkarmıyolar biliyorsunuz banada ilaç verdiler yapmam için cok azda olsa yaptım ve cıkardılar eve geleli 3gün oldu ama hala ben büyük idrarımı yapamadım cok zorlanıyorum sizlerde nasıl oldu yardımcı olun lütfen

Öncelikle geçmiş olsun, bebeişini de sağlıkla büyüt inşallah.

Canım mümkünse hergün en az ikiş öğün özellikle zeytinyağlı sebze yemekleri ye, kabağı bolca tüket. Günde 2-3 kase hoşaf iç, kuru kayısı ye..Ben bu şekilde halletmiştim ama neredeyse ilk 40 gün hep böyle beslendim..Bir de hazır satılan kepek var, ondan alıp yemeklerine falan bir kaşık kadar katabilirsin o da işe yarıyor..Rezene ve kimyonu karıştırıp çay yapıp içmiştim ayrıca..
Benim de çok sorunum vardı bu konuda ama bu dediklerimi yaparak hallettim umarım sende de işe yarar.

aktivya ye incir hosafi yap surekli ic sut de yapiyor canim kafani takma cok dusunme yaparsin dusundukce bagirsaklarin kendini sikiyo hic cikmiyo tecrubeyle sabit )))

bende dördüncü gün yaptım bunun içinde yeşil erik tam mevsimi onu kaynatım blendırdan geçirdiktensonra kaşıkla yedim biraz kıvamlı lifli bir şey oluyor ondan sonra hemen yaptım çok rahatlatıyor eğer hala yapamazsan doktorun la konuş tekrar lavman yaptır kabız olmak sezeryanda çok tehlikeli arkadaşım ihmal etme

kuru kayısıyı kaynatın.
ben ağrılardan geri hastaneye kaldırıldım o dereceydi, kayısıyla rahatladım.Allah yardımcınız olsun.

Ben 3 gunun sonunda hala gaz cikaramayinca komur haplari bal kivamli surup icirmeye basladilar olmadi fitil verdiler olmadi igne yaptilar olmadi 2 kere lavman yaptilar olmadi serum takildi tabi bunlarin yapildigi saatlerde ben hastane merdivenlerini sancidan aglaya aglaya inip cikiyordum hareketlensin bagirsaklarm die en sonunda serumla birlikte gazi cikarttim ama buyuk abdestimi eve geldikten sonra yapabildim. Cok zordu cok Allah kimseye yasatmasn. Yumusak seylerle beslen sebze ye kayisi ye komposto ic gecmis olsn

arkadaşlar benim de 10 gün oldu sezeryandan çıkalı bende ilk 3 gün büyük tuvalete çıkamadım dupalak diye bi ilaç verdi doktor onu kullanıyorum ama içmek istemiyorum çünkü bağırsak sancısı yapıo gerçi içmediğim zaman da bağırsaklarım sancıyo tuvalette acı içinde kalıorum bunu yaşayan var mı varsa bu sancı nezaman geçer nolur yardımcı olur çok sıkıntılıyım :KK43:((

allah sabır versin umarım en kısa zmanda geçer. bende çok sıkıntı yaşadım ben kan haplarına bagladım durumu 2 kutusunu içmedim. onlarda tutuyor galiba... 1 ay kadar sürdü. erik kayısı işe yarar. hamur işi çok katı yemekler yeme.... normal dogum yapsam o kadar zorlanmazdım herhalde tuvalete çıkmak daha zordu. umarım çabuk düzelir...

Kuru incir kayısı ve eriği kaynatın . Blendardan geçirip yemeklerden önce yiyin . Duphalac şurubu ben de içiyorum ama inanılmaz sancı yapıyor. Çokk geçmiş olsun

bnmde doğum yapalı 43 gün oldu 5 gün snra tvlte çıkdım ilkinde cnm yandı brz ama snra geçdi ekmek yedrmiolarya ilk bşda ben yedm artk ewe gelince tvlete çıkıyım die fazla yedm hastanedeyken gaz çıkarmadğm hlde gaz çıkardım dedm napıyım daha fazla hastanede klmak istemiodm zaten 4 gün kldm

X