Sezeryan sonrası emzirme

Gmzyldrm40

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2022
196
26
25
4 gün önce sezeryan oldm 4 gündür süt veriyorm ama doymuyor normal mi mama da veriyorm arada göğüsümü zor tutuyor

Cok normal midesi kiraz kadar ama emme refleksi gelişiyor bol bol su için goguslerinizi sıcak tutunasaj yapın. Bol bol emzirim ilk haftalar normal

Normal. Stres olmayın mama ile desteklemeye devam edin. Mamadan önce meme vermeye özen gösterin.Sizede bol uyku, sakinlik diliyorum. Beslenmenizide güzel yaparsanız oldu bu iş 3-4 yemek kaşığı kuru dut u 10 dk kısık ateşte hoşaf gibi kaynatın suyunu için dutlarıda yiyin benim sütümü arttırmıştı. Bol bol ten tene temas ve emzirme ile devam edin. Sütünüz bol olsun

Çok teşekkür ederim aminnn inşallahh

Doymuyor diye düşünmeyin şu an tek dertleri emmek sürekli emmek istiyorlar. Midesi küçük çok az süt ile hemen doyup hemen sindirip yine istiyorlar. Düzenli 1-2 saatte bir emzirin. Kafaya takmadan bol bol su için. Süt emdikçe artıyor. Sezeryan olduğu ve yeni emzirme olduğu için süt dengesizdir şimdi birden aşırı dolar birden boşalır. Zamanla bebek de meme de dengesini bulacak :) bebeğin ememediğini ya da sütün az olduğunu düşündüğünüz zaman sağım yaparak memeyi uyarın hem stoğunuz olur siz uyurken de bebişe verirler yardımcınız var ise :) sağlıkla büyüsün

Çok teşekkür ederim

ben normal doğum yaptım ilk günler benimki de emmiyordu sütüm bile gelmiyordu sonra o emmeye ben emzirmeye alıştım çözdük sezeryan oldum sütüm gelmez diye düsünme hiç normal doğumda bile başta bebekler bilmiyor biz bilmiyor ortalık karısıyor yani zamanla düzene girer bol bol emziriyordum ben ememese de deniyordum sürekli

Yok yok sütüm var çok şükür öyle düşünmüyorm zaten sadece tutturamyorm çekiyo bırakıyo 1 hafta oldu bende sürekli deniyorum süreklii

Yok yok sütüm var çok şükür öyle düşünmüyorm zaten sadece tutturamyorm çekiyo bırakıyo 1 hafta oldu bende sürekli deniyorum süreklii
öğrenecek annesi insallah ağzı falan da minicik daha benim oğlan da öyleydi tutamıyodu yalayıp bırakıyordu çenesi geliştikce öğrendi simdi ısırıp çektiriyo o da öyle olacak insallah üzme kendini zamana bırak denemeyi bırakmaman cok güzel tebrik ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…