sezeryan öncesi iğne

derya289

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
173
2
kızlar sezeryandan önce bebeğin akciğerleri su toplamasın diye bir iğne yapılıyormuş diye duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?Ne zaman yapılıyor bu iğne?

Son düzenleme:
kızlar sezeryandan önce bebeğin akciğerleri su toplamasın diye bir iğne yapılıyormuş diye duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?Ne zaman yapılıyor bu iğne?

deryacım bana yapılmıştı ama 32. haftada kortizon adı verilen iğne.bebeğin akciğerlerinin gelişmesini sağlıyor.benim bebek gelişimi yavaş erken doğacak diye yapılmıştı.allahıma şükür 37. haftanın sonunda doğum yaptım.akçiğer sorunu yaşamadık.özellikle erkek bebeklerde daha çok sorun yaşanıyormuş.
bazılarına dr.lar doğumdan hemen önce yapıyorlarmış.dr. uygun görürse yaptır endişelenme canım..

muscan doktorumdan duymadım kuzenim gelmişti dün o söyledi.erken doğumlarda mı yapılıyormuş.ben 38+3 oldum bugün.sen nasıl oldun?

muscan doktorumdan duymadım kuzenim gelmişti dün o söyledi.erken doğumlarda mı yapılıyormuş.ben 38+3 oldum bugün.sen nasıl oldun?

derya ben 37+5 te doğum yaptım iğne falan da olmadım Allah a şükür b,r sorunumuz yok akciğerlerle ilgili.....onuu daha erken haftalarda 32 gibi yapıyorlarki 38. haftadan erken doğarsa bebekk soru yaşamasın diye..ama yine de bazı dktorlar doum öncesi de yapıyormuş...

canım ben 32. haftada oldum o iğneyi. çünkü o hafta heran alabiliriz demişti dr.um.gelişimi anne karnında durursa diye.benim tehklikeli durumum vardı ondan erken yapıldı.bazı dr. lar sezaryen öncesi de yapıyorlar canım akciğerleri tam gelişssin diye.ama yapmayan dr.lar da var.

ben de 37 haftada yaptım doğumu ve doğumdan bir gün önce hastaneye yattığımda 2 kere bu iğneden oldum ve çok şükür bebeğim gayet iyi.

X