Sezeryan olan anneler bakabilirmi ?

1mrw

🧘‍♀️👨‍👩‍👦‍👦🐾
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2021
3.677
3.951
Kizlar 40. Haftamda doktorumun onerisiyle suni sanci verilerek normal dogum icin hastaneye yatisim yapildi fakat 12 saat sanci cektim axilara dayanamadim epidural yapildi 2 kere sonrasinda suyum patladi 8 cm acilmam oldu ama bebegin basi gelmedigi icin sezeryana alindim epidural yapildigi icin genel anestezi yaptilar kiloluyum yag oranim cok fazla sanirim bu yuzdende normal dikis atilmis estetik yapmamis doktor suan gaz agrilarim hafifledi ama kabizligim devam ediyor ve dikislerim cok aciyor oturup kalkmak yatmak benim icin resmen işkence benimle ayni durumu yasayan oldumu cok korkuyorm lohusa donemi diyemi bilmiyorum 3. Gunumuz bugun 1 dk uyuyamadim ayakta duramiyorum artik korkulardan lutfen yasayanlar varsa bu durumlari bana yardimci olsun dikislerim acilirmi enfeksiyon kaparmiyim diye odum kopuyor

Kendiniz çok yormamaya çalışın. Gaz için de yürüyüş yapın rezene çayı için. Benim ağrılarım 10 günde anca geçmişti.

Ayağının altına ve sırtına sıcak su torbası koy müthiş iyi geliyor gaz için birde yürümeye çalış henüz çok yeni doğum yapmışsın yaşadıkların normal hiç kendini kaygilandirma

Çorap giyin mutlaka. Doktor ağrı kesici ve antibiyotik vermiştir onu kullanın. 3. Günmüş daha ağrı olması cok doğal. Yürüyebildiginiz kadar yürüyün. Sakın acıyor diye yürümezlik yapmayın. Kabızlık ve gaz artar, iyileşme süreci uzar. Anne çayları var gaz vs için onları araştırın. Merak etmeyin bir hafta on gün içinde ağrılar oldukça azalacak. İki haftaya kendinizi tamamen toplamış olursunuz Allah'ın izniyle.

Insallah deniycem sicak suyu

Soguk almamak icin elimden geleni yapiyorum ama dikislerimi kafaya cok takiyorum insallah dediginiz gibi olur

İki sezaryen geçirdim tecrübe konuşuyor
Canim peki dikislerin normal dikismiydi ben en cok enfeksiyondan korkuyorum da estetik olsa bukadar korkmazdim yanma batma hissi var cunku ara ara normalmi bu durum

Canim peki dikislerin normal dikismiydi ben en cok enfeksiyondan korkuyorum da estetik olsa bukadar korkmazdim yanma batma hissi var cunku ara ara normalmi bu durum
Benimki estetikti sanırım aradaki farkı çok da bilmiyorum. Ama yanma batma hissi oluyor tabii. Ayakta çok kalınca kasiğim bıçak saplanır gibi ağrıyordu mesela. Sol kasığımda oluyordu daha çok. Enfeksiyon olmaz ya Allah'ın izniyle, siz doktorun talimatlarını uygulayın. İşte pansuman gerekiyor mu, gerekiyorsa ne kadarda bir değişecek, antibiyotikler falan onlara dikkat edin.

Geçmiş olsun ben sezeryan olmadım ama normal dogumda atılan kesi agrısı bende 1 hafta sürmüştü yatamamıştım normaldir galiba yaşadığınız durum dikişlerde enfeksiyon vs olursa belirti olur su gibi akıntı, kızarıklık vs var mı dikişlerde. Gaz için de ayakları sıcak tutmaya ve gaz yapan şeyler yememeye özen gösterin bazen süt ürünleri de gaz yapar onları da az az tüketin rezene çayı vs tüketin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…