Bebek Beslenmesi Sezeryan doğum sonrası sütüm azaldı yardım eder misiniz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ssozenn

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2023
6
2
27
Merhabalar dün öğlen 12de doğum yaptım maalesef bebeğim küvöze alındı oksijen sıkintısı var.. dün gün içerisinde yeterli süt sağımı yapabilmiştim 3 kere. fakat geceden beri sütüm azaldı şırıngayla çekilebilecek gibi değil. Ne yapmam gerek bilmiyorum bu normal mi sütüm bitiyor mu yoksa çok stres oldum.. 2 saatte bir sağım yapıyorum. Sütümü nasıl artırabilirim yardım eder misiniz lütfen

Takviye kullanabilirsin. Bestlak gibi süt arttırıcı damla ya da çay işe yarayabilir. Gün içinde 3 ten fazla sağım yapabilirsin. Stres de sütü azaltıyor. Güzel beslenmek de sütü arttırabilir. Ben hoşaf içer, lohusa kuymağı yerdim. Hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda kavuşursunuz.

Bol.bol su ve şerbet tarzi şeyler tüketin birde yeşillik taze soğan vs çok artırıyor

Sakin olmaya çalışarak tahin helvası, çiğ kuruyemiş, bulgur, yeşil soğan ve yeşillik ve bol bol bol su (bence en önemlisi su) tüketip sık sık sağım yaparsan düzelir inşallah canım merak etme. Arada duş alma imkanın varsa duş al o da rahatlatıyo ve sütü artırıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…