Sezeryan doğum korkusu

Bende cok korkuyorum ama hala ısrarla hamile kalmak için cabalıyorum öneri var mı diye bakmaya geldim.
Allah gonlumuzu yatıstırsın diyelim

Sezeryan doğum yaptım. Zorunlu sezeryandı. İki doğumdanda korkuyordum zaten. Çok çabuk sürüyor, ne olduğunu anlamadan heyecanla bebeğini bekliyorsun ve bebeğini gördüğün an hiç bişeyin önemi kalmıyor. Ben anestezi uzmanına doğuma başlamadan önce bebeğimi gördükten sonra beni uyutun dikiş atıldığını filan bilmek istemiyorum dedim. Bebeğini görünce fikrin değişebilir ama değişmezse uyuturum dedi. Oğlum doğdu geldi yanıma uyumak istiyormusun dedi, hayır bebeğimi izliycem dedim. Bacaklarımın uyuşukluğu geçince hemen kalktım ve bi daha hiç yatmadım. Bol bol yürüdüm. Eve geldikten 3 gün sonra yemeğimi yaptım. 1 hafta sonra temizlik bile yaptım. Evet zor acı olmuyor denilemez ama sizin kokunuza kucağınıza ve ilginize muhtaç minicik bi can var yanınızda. İnsan kendini hiç düşünemiyor. Ama tabiki siz dikkat edin, benim dikişlerim açıldı çünkü yardım eden olmayınca.

Ne güzel. Geçmiş olsun benim ilk bebeğim acil oldu zorunlu spinal oldu bas agrisindan ölecektim bebeğimi bile gözüm görmedi simdi ise çok korkuyorum ilki zor oldu o sedyeyi bile görmek benim tansiyonumu çıkarıyor

Spinal oldu benimde. Çok şükür bi ağrı yaşamadım sonrasında. Çok emek vererek hamile kalmıştım kesseler kanım akmaz diyordum hep. Onunda etkisi oldu sanırım

Ben de sezeryandan da her 2 doğum şeklinden de korkuyorum.
Ama korkunun ecele faydası yok:) Çok şükür nasip oldu Bundan sonrası için sağlıkla gelmelerine dua edip sabırla günü beklememiz lazım.

Merhaba sezeryan doğum korkum var çok fazla. Hatta panik atak geçiriyorum hangi duaları okuyabilirim ne yapabilirim
Ben de çok korkan birisiyim. Ameliyathane dikis kan her şeyden çok korkuyorum
Acı yok ama elimizi filan ne yaptığımızı anlayacak his olacak filan deniliyor ben bundan da çok korkuyorum.
Peygamber efendimizin aleyhisselam "Allah'ım korkularımı gider bana güven ver" duasını okuyorum
Bu korkuyu atlatmayı nasip etsin Rabbim hepimize

Merhabalar. Ben de ikinci evladımı bekliyorum inşallah ve sezaryen korkusu şimdiden başladı. Çünkü ilkinde acı hissetmiştim beni sonradan uyuttular. Şimdi başka şehirde ve başka doktor takibindeyim belki bu kez öyle olmaz bilmiyorum ama 2. Sezaryeniniz nasıl geçti

Genelde herkes normal doğumdan korkuyor ama banada sezeryan daha çok korkutucu geliyor. Hayatım boyunca hiç ameliyat olmadım muhtemelen ondan kaynaklı. Normal doğum istiyorum ama sezeryana dönerse gerilicem muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…