Seyirciye Ne Kadar Ödeniyor

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
7
43
Sabahın köründe sıcak yatağından kalkıp TV'lerin sabah programlarında halay çekmeye giden seyirciler bu işi babasının hayrına mı yapıyor? Kazın ayağı bildiğiniz gibi değil! Tüm kanalların prime-time (20.00-23.00) kadar önem verdiği bir saat dilimi sabah 10.00-13.00 arası. aman içerisinde sabah prgramlarına katılan şarkıcı, türkücü vs'den daha önemli bir kitle ortaya çıktı: SEYİRCİ...

Şu anda televizyonlarda seyircili yapılan programların birkaç tanesi hariç neredeyse tamamına yakının seyircileri, bu iş için kurulmuş şirketler ya da şirketi bşle olmayan şahıslar tarafında sağlanıyor.

Sabah'ın köründe sıcak yataktan kalkıp, pullu mendillerle dans edip üstüne de önlerine konan yemlerin üzerine ağızlarına geleni söylemesi için insanın bir kazancı olması gerekir değil mi? Var da zate; daha önce değimiştik. Kısaca hatırlatmak gerekirse...

Programa katılan tüm seyirciler:

1- Günlük 10-20 YTL alıyorlar.

2- Ayrıca, programa sponsorlar tarafından verlen hediyelerden nasipleniyorlar.

3- Kendi çaplarında şöhret olmanın tadını çıkarıyorlar.

Bu grupların liderleri ise, abartılı gibi gelebilir ama ''Malı götürüyorlar''.

Yeme içmeden altlarına özel şoförlü arabaya, tatile kadar her türlü ihtiyaçları karşılandığı gibi, diğer sabah programlarınca transfer edildikleri bile oluyor.

Yani sabah program yapanların işi zor; Seda Sayan'ın, Kuşum Aydın'ın kemikleşmiş, kadrolu seyircileri var ve südüdyodaki seyirciyi ellerinden kaçırmamak için neler yapıyorlar neler. tabi ülke ve program şartlarının yettiği kadar.

evet oradaki kadınlar ve erkekler yoksa niye boşu bosuna sabahın köründe hergün gitsin ki..bende hep para aldıklarını düşünürdüm.hele seda sayandakiler.birtanesini bizim orda oturuyor ve o programa basladıktan sonra tipi bile degişti kadının.orada iki konusuyoalr ve para alıyolar vede ülkemizde birsürü aç insan var..böyle işe yaramazlarda ekranda boy gösterip para alıyor işte. yazık valla.

bence oralara sürekli giden insanlar normal degil yani günlük program program gezen

zaten farkina varmistim
Bazi programlarda bazi kadin veya erkekler dikkatimi cekiyordu. cünkü cok konusup hareketleriyle vs. dikkat cekiyolar
bi bakiyom sonra, sabah bi programda. öglende diger bi kanalin baska bi programinda görüyorum
anneme de dedim
anne bak bu kadin öbür kanaldada vardi
annemde diyodu hep
bunlari yiyip iciriyorlarmi orda napiyorlar. sabahtan aksama kadar hic isleri gücleri yokmu diyodu
:) demek öyle

Ay bu seyirciler beni hep gicik etmistir zaten.
Onlari görünce sinirlerim kalkiyor.
Bende eskiden düsünürdüm,bu kadinlarin isi gücü yokmu diye.
Sonradan bende duydumku para aliyorlar ve hatta servisle evlerinden alinip evlerine birakiliyorlar.

zaten farkina varmistim
Bazi programlarda bazi kadin veya erkekler dikkatimi cekiyordu. cünkü cok konusup hareketleriyle vs. dikkat cekiyolar
bi bakiyom sonra, sabah bi programda. öglende diger bi kanalin baska bi programinda görüyorum
anneme de dedim
anne bak bu kadin öbür kanaldada vardi
annemde diyodu hep
bunlari yiyip iciriyorlarmi orda napiyorlar. sabahtan aksama kadar hic isleri gücleri yokmu diyodu
:) demek öyle

inanılmaz seviyesizler ama çoook şükür sabah kuşağı izlemiyorum
izleyipde:mymeka: izlemiyorum diyenlerden değil aksine elimden gelse hepsini yayından kaldırırdım

X