seviyorum ama yapamıyorum

yaseminsen

rabbım sen evladımı koruu
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
1.488
12
38
bundan 2 yıl once basladı evlılıgımız kacarak zorluklarla evlendık dayanılmaz olaylar yasadık ve kopamadık halada bırbırımızı ılk gunku kadar svdıgımıze emınım..........
sımdı ıse zorluklar yorgunluklar omuzlarıma bındı kaldıramaz dayanamazz oldum esımı cok sevıyorum onunda benı sevdıgıne ınanıyorum
kaynanamın benımle tartısırken bagırdım dıye esımden tokat yemekle basladı sorunlarım ılk ve tektı ama dunyam yıkıldı neler hıssettıgımı anlatamam sıze
bana bagırıp cagarmaları sebepsız yere kızmaları bi isteksızlık bı saygısızlık bı ıtıcılık başladı esımde bana karrsı ama kac kere konusmaya kalktıysam bak askım bunu yapma bana karsı rahatsız oluyorum dedıgımde sen kendıne bak sen yapıyorsun ben ondan yapıyorum demesı yuzunden rahatsızlıklarım hakkında konusamama bu duruma getırdı ayrılma derecesıne geldık
konusmak ıstıyordum benı dınlemıyordu gecenlerde fenalastım dr gıttık psıkologa depresyon dedı benım hastalıgımın adına ondan sonra degısmelerı basladı bu sefer konussabıldık ıkı gun ocne anlattım hatasını anladı yapmıycam etmıycem kurban olıyımn benı bırakma ddemeler aglamalar fılan yuregım acımadımı acıdııı sımdı mukemmel bı ınsan oldu ama bana su anda cok yapmacık gelıyor sankı numara yapıyor bense annemın evıne gıtmeyı dusunuyorum bı kac gunlugune kafdamı dınlıyım bıraz dusunıyım dıye gıdıcem ama anlatmıycam sorunlarım var dıye sadece onsuzluga dayanabılıcekmıyım dıye test eddıcem kendımı
kaynanamlarla beraber yasıyoruz yakında ayrı eve cıkıcaz dıyor esım ama ınanamıyoum hıc bı sozune gorumcem desen dusman basına cok sırret evlendıgımız ılk gunden ebrı benımlen ugrasan gıcık bı tıp
neyse cok uzatmıyım sadece anlatmak ıcımı dokmek ıstedım cok kotuyum sevıyorum ama mutsuzum bana akıl verın ne olur cıldırmak uzereyım ne yapsam ne etsem hıc bır yere sıgamıyorum yardım edınnnnnnnnsenağlama

dediğin gibi bir süre ailene git.
uzaklık ikinizede belki iyi gelicektir.:1closedeyes:
Keşke bunu tokat attığında yapsaydın.
o zaman belki bu kadar yüklenmeye bilirdi:mymeka:

ya açıkcası başka fikirde verebilirdim ama evli olmadan insan anlıyamıyor anlasada bir yere kadardır.
umarım cözersiniza.s.

bence evliliğine bir şans daha vermelisin...
herşey her zaman çok güzel olacak diye bir kayıt elbette yoktur...
kayınvalideni ve görümceni her zaman ikinci plana atmalısın senin için eşin her zaman önde gelmeli...sana yaptıklarını umursamamalısın...
daha çok yeni evlisiniz durun bakalım... daha ne zorluklarla karşılacaksınız...
hemen pes etmemelisin derim ben...
ayrıca her kavgada, her tokatta, ben annemin evine gitmek istiyorum deyip de çekip gitme...
olayları tokat boyutuna da getirme...
eşinin yüzünü açma sakın...
yoksa evliliğin çocuk oyuncağı haline gelir...
ayrıca ;
evlilik kişilerin birbirlerini test etme alanı değildir...
onsuz yapabilir miyim acaba bunu denemek istiyorum gibi de yanılgılara düşme...
sevgiler sana..
a.s.

Son düzenleme:
Her insan bazen hayatta zorluklarala karşılaşabiliyor hepimizin başından bazı acılar geçebiliyor belliki çok hassas birisin. Eşinde bir okadar anlayışsız davranmış sana depresyon geçireceğin kadar dikkatsiz.. Bence eşini seviyorsan pes etme heleki 3. kişiler için birde çocuğun var sanırım tokat falan bunlar gerçekten bir kadını yıpratacak ve yaşanmaması gereken anlardır ama senin ne yapmaya ihtiyacın var biliyormusun hemen biran önce eşini ikna edip ayrı bir eve çıkmaya bu ailelerle birlikde yaşama işi gerçekden herkezin kaldıracağı bir durum değil anne evine gidesen işler daha zolaşmasın:uhm:

bence hemen kestırıp atma gıt bıraz kafanı dınle ama kaynanayla aynı evde yasamak cok zor bence ama suna ınan kı esın ne kadar severse sevsıneger kaynanayla sorunun varsa davranısları cok degısır benım cadı bana neler yaptı hep suustum susunca ıyı ama bızde ınsanız sabrımızın derecesı var bır yere kadar bende artık susmaz ezılmez oldum noldu o cok sevdıgım herseyı ugrunda goze aldıgım taptıgım adam senınkı gıbı bana vurdu eger bebegım olmasaydı 1dk durmazdım dogum yapalı 5.gunumdu hastaneden eve yenı gelmıstım annesı bızde kalıyo ya zaten dogum sonrası pıskolojısı ınsan esınden ılgı beklıyo egılemıyodum esımden corap ıstedım alıp yuzume fırlattı ama suna ınanıyorum o cok sevdıgımız adamlar bızı sevıyo aslında ama erkekler artık salakmı desem ne dıyım bılemıyorum saflar annelerınden cok etkılenıyolar bence esın senı sevıyodur ve gercekten sana duzgun davranmak ıstıyodur ama annesı fıtledıgı aklına bıseyler soktukca bunu yapamaz ayyyyy bak kaynanayla ılgılı bısey oldumu ne cumle kurabılıyorum ne rahat olabılıyorum elım ayagım tıtredı gene ayrı eve cıkın rahatlıyın cadı bunlar cadı ınsanda huzur bırakmazlar :eek:klava:kötükedihüso:mymeka:

ayrıbir ev istediğini kesinlikle dile getir .yoksa her kavgada sen annenin evine gidersin , oda seni yalvararak geri getirir .en iyiysi evinizin ayrı olması .şuan ki sorunların çoğu ortadan kalkar

Cok üzüldüm canim gercekten, allah yardimcin olsun.

Böyle ücüncü sahislar yüzünden bunlari yasaman dahada üzücü

Birakmiyorlar insani kendi yaginla kavrulsun birakmiyorlar kendi halinde, ne diyim

Suanda en önemlisi senin sagligin güzelim tabiri caizse 10 tane koca bulursun ama sagligin giderse gerisi bos, kendini cok yipratin demeki depresyona girmek ne demek??

Belki esin gercektende kiymetini anladi, hatalarini anladi ama ne olursa olsun kendini sana önce ispatlamadan taviz verme bence ne yap biliyormusun:

Annenlere git, bir müddet orda kal, esinede "Eger evliligimizin devam etmesini isityorsan ayri ev tut, daya döse, ailenle beni muhatap etme sen git görüs ne yaparsan yap ama ben istemiyorum sagligimdan olamam ancak o zaman dönerim de.

Anlatigina göre sen daha kötü günlerde yasadin esinle buda gececek insallah canim hersey bir imtihan hayata ve bütün acilarin en güzel ilacida zamandir.

Rabbim yaninda olsun insallaha.s.

ya bu kocalarımız ne kkadar körler ya çok üzüldüm benimkide annesini koruyo bende annesine tartışırken bağrmıştım bana sadece ne biçim konuşuyosun demişti o bile gücüme gitti annemin evine gittçem diye tuuturdum sonra zor ikna etti.tokat çok ağır olmuş işte annesinin yanında atıysa hele eyvahh.ama bence git annenin evine biraz burnu sürtsün...sesnsizliğin ne demek olduğunu öğrensin.çok ayıp etmiş ama ondan fazla sizi bu duruma sokan annesinde O CADI kaynanlar yokmu allah onları ıslah etsin

bence seviyorsan hemen birakma tokat cok onur kirici bilemiyorum suanda bekarim buna benim tepkim ne olurdu

ama her tartismada annenin evine gitmekle onu tehtid etme sonucta bu artik sendede aliskanlik ve esinde bi noktadan gidersen git der..
yurt disinda yasiyorm burada bir arkadas her tartismada gönder beni diyordu kocasini bunla korkutuyordu yine böyle bir kavgada bunu söyleyince esi hemen ertesi güne bilet aldi ve gönderdi..bence gidince geri gelinrse hersey daha kötü olur yani bu psikolojiyle birlikte olmazsin..
evlilik bu her ani ilk günkü gibi dolu dizgin gecmiyordur umarim sende sorunlarni en kisa zamanda halledersin..suanda esinin sana karsi sergiledigi tavira güven yoksa bu seni cok rahatsz edecektir

hayatım hiç üzülme...kendindende taviz verme....dogruluguna inandıgın her seyin arkasında ol...bir gün mutlaka onlar utanır....annenin evinide unut....bu onlara meydanı size bırakıyorum mesajı vermektir....sen kalıp bu savası kazanmaya bak...önce psikolojını düzelt ardından kocanla aranı iyi tut....inan pişman olmayacaksın....

ilk fırsatta başka bir eve çıkın.....içiçe yaşamakta problem doğuruyor................eşiniz genelinde iyi biri ise ayrı eve çıkmanızda mutluluğunuz artacaktır.................

Nacizane fikrim?
evliliğin henüz çok taze bunlar hepsi geçiş evreleri, zamanla taşlar oturuyor fakat epey yıpratıyor bu bir gerçek.Annene gitmenin sonucunda dayanamıyacaksın ve geri döneceksin, çünkü ondan nefret etmyorsun, sadece biraz bunalmışsın. Fakat bu dönmenin sonucu eline çok büyük bir koz vericeksin, sorunlar yaşamaya devam etmiyecekmisin elbette devam ediceksin, belki yine ayrılıktan bahsediceksin, ama aradan belli bir süre geçtiği zaman bakıcaksınki artık eşinin üzerinde hiç bir etkisi kalmıyacak. Nasıl olsa gider ve geri gelir diyerek artık endişelendiğini bile görmeyeceksin. O zaman daha da üzüleceksin. Yaşadıkların onun seni sevmediği anlamına gelmiyor. Sadece hepsinin anladığı bir dil var.Onu çözmeye çalış ve onun anladığı dilde ona derdini anlat. Ama muhakkak konuş. en büyük hatamız onları cezalandırarak sorunları çözmeye çalışmamız. mesela ben, ilk zamanlar aynısını çok yaptım, başlarda ruhum okşanıyordu. Yalvarıyordu ağlıyordu vs. Şimdi ne mi yapıyorum. Ona kızgın olduğum zamanlarda onu umursamıyor gibi davranıyorum.Her zamankinden fazla kendime özen gösteriyorum, onsuz arkadaşlarımla görüşüyorum, evde ilgisizim, o yokmuş gibi yaşıyorum. Kuduruyor, panikliyor, bir bakıyorum kendi açmış konuyu konuşmaya çalışıyor.Ama benim tavrım gayet soğuk buz gibi, derdim neyse anlatıyorum gayet sakin bir şekilde, beni bunların kendisinden uzaklaştırdığını içimden sıcak davranmak gelmediğini söylüyorum.Aslında o an onu öyle gördüğümde yanaklarını sıkıp ısırmak geliyor ama tutuyorum kendimi. Sonrasında o konuyu çözdüğümüzü görüyorum. Ama hep bir adım gerideyim. Emrine amade değilim hiçbir zaman. Erkeğinizin her istediğini altın tepsilerde sunmayın. Bırakın sizler için emek versinler. Erkek uğraşmayı sever, eğer ona yorulacak alanı sağlamazsanız gayreti ve özeni bir kenara bırakır. Yanlış anlamayın bu kastım cinsellik değil, sakın erkeğinizi cinsellikle cezalandırmayın bu detayı atlamayın, olabildiğince dişi olun , aile ile beraberseniz, size ait odanızda kendinizi koyun ortaya. Aslında çocuk gibiler, örnek çocuk neden oyuncaklarıyla oynamazda hep yasak olan şeylerle ilgilenirler? Çünkü yasak olana el uzattıklarında sizden aldıkları tepkiyle mücadele etmeyi çok severler. İzin verirde ele geçirirlerse yasağı mutluluklarına diyecek de yoktur değilmi, saatlerce ellerinden bırakmazlar. Bunun gibi bir şey onlar yorulmayı, mücadele etmeyi seven yaratıklar, istediklerini verin onlara. Sadece bir fikir, uzun oldu kusura bakmayın.

canım ya dediğin gibi seviyosan asla unutamazsın.bence,kayınvaliden ya da görümcen için bitirme evliliğini.çoğu böyle erkeklerin.seni seviyodur inan ama konu ailesi olunca herşey değişir.bırak üzerine gitme.onlarla tartışma.ve evine geri dön

Ya bu erkekler niye hep ben haklıyımdalar?niye kendilerini bulunmaz hint kuması sanıyorlar?niye kendi terbiyesizliklerini kabul etmiyorlar?bu nasıl bir bencilliktir...icimiz kırıldıktan sonra olamıyoruz eskisi gibi.Uyarıyoruz,yapma diyoruz,etme diyoruz,bu yaptıkların beni kırıyor,uzaklaştırıyor senden,deli gibi sevsemde istemez olacagım bir gun diyoruz ama ama ama tınnnnnnnnnnnnnnnn.

Sonunda depresyona sokana kadar gelmiş üzerine (aynı benim sevgilim gibi) tepinebildigi kadar tepinmiş duygularının üzerinde,olan sana olmus (daima bize olan oldugu gibi) alman gereken ilaçları al.Kendine geldiginde doğru bir karar verebilirsin.O zaman kimsenin fikrine ihtiyacın da kalmaz.Hatta o ilaçları alabilecek kadar saglıklı oldugun icin şükret bir de Allaha.(Ben de depresyonun dibine kadar getirildim ama kalbimdeki sorun yuzunden ilaç almam mumkun değil.)Ailenin yanına git,kal,tedavini ol,sıkıntılı ortamdan uzaklaş biraz.

canım aynı evde yaşamanız kötü eşinin ailesiyle. bu zaten başlı başına bir sorun. eşin yapmacık diye düşünme o senin eşin sonuçta. belkide o evde eşinin ailesiyle birlikte yaşadıgın için eşinin her hareketi seni üzüyor. eşinle konuşup o evden biran önce ayrılma imkanınız yokmu sanki tüm sorunlar bu yüzden gibi geldi bana eşin sana soguk olsa dr sana depresyon diyince hiç üstüne düşmezdi

X