SEVGİSİZLİK

Hayalperestbirisi

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2023
72
35
Herkese iyi geceler 👋
Bi sıkıntım var arkadaşlar. Konu arkadaşlık meselesi. Maalesef benim sevdiğim kadar insanlar sevmiyor. Ve benim değer verdiğim kadar insanlar vermiyor. Bende kör değilim sonuçta vermiyorlar yani benim kadar. Her ne kadar kendimi ilk başta kandırsam da sonradan sevdiğim kişilerin ilgisine ve değerine ihtiyacım olduğunu hissettim. Ve kendime bunu yeni yeni itiraf edebiliyorum. Bu çok canımı acıtıyor. Bu hayatta hiç mi sevilmedim ki arkadaşımın sevgisine bu kadar ihtiyacım var diyorum. Şu sıralar büyük çöküntü içindeyim. Şu gece vakti birinin bu mesajı okuyup dua etmesine bile ihtiyacım var.

Bu konu bana göre tamamen kişinin beklentisi ve davranışı özelinde.
Belki siz bunaltıyorsunuz,belki gerçekten kıymet verip karşılığını alamıyorsunuz. Bunu bilemem. Tek diyebileceğim üzülmeyi kovalamayı bırakın.

Bi dönem o kadar çok arkadaşlığım bitti ki. Artık şey diyorum bazı insanların son kullanma tarihi var,herkes yol boyunca benimle olmak zorunda olmadığı gibi ben de herkese ömürlük yol arkadaşlığı yapamam.Üç beş dostum var gözümüzden özümüzü okuruz,geri kalanı da iyi ki bitmiş.Bazı ilişkiler bitmeli ki ilerde vereceği zarar en aza insin ya da belki daha güzel insanlara yer açılsın.

Derin bağlar kurmak için zaman gerekli. Üzmeyin kendinizi.

Aslında sevilmedim mi değil herkesin bize verdiği sevgi farklı. Anne,baba,sevgili,arkadaş bunların bize gösterdikleri sevgi farklı. İnsanız hepsine ihtiyacımız var. Yalnızlık Allah’a mahsus çünkü biz insanlar insanların verdikleri sevgiye açız.
Arkadaştan yana ben de muzdaribim. Sanırım en çokta bir en iyi arkadaş isterdim. Özendiğim şeylerden biri bu. Hiç en iyi arkadaşım olmadı. Ben en çok değeri versem de o kişinin hep başka seçenekleri de vardı :)

X