sevdiklerinizle haftalık yat/gulet kiralayıp mavi yolculuk yapan var mı ?

meci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2007
161
0
Kızlar merhaba ;
bir kaç aile yada dostlarınızla birleşerek tekne kiralayıp istediğiniz koylarda duraklayarak ,ve teknenizde sadece sizi sevdiklerinizin bulunmasını sağlayarak tatil yapmak size de cazip gelmiyor mu ?
bana geliyor ama internette pek bilgi bulamadım : )
Kızlardan elbet çıkar birşeyler dedim..
yardımlarınızı bekliyorum : )

marmarisden bir tekne kiraladık kaptan ve eşi vardı sadece eşi yemek yapıyordu bir hafta marmarisden çıktık bodrum fethiye göcek falan geri marmarise döndük bir haftada sadece 1 kez ayakkabı giydik ve karaya bastık alışveriş için. onun dışında hep değişik koylardaydık.
biz 10 kişi tüm aile kiraladık anne baba kardeşler eşleri ve çocuklar. açıkçası ben bir daha gitmem sanırım. eğer denizi yüzmeyi çok seviyorsanız çok güzel. ama azıcık su ile yıkanmak şampuan kullanmamak tuvalet vs azıcık suyla herşey.
benim çok tercihim olmaz sanırım bir daha.
ama bazı koylarda süper lüx yatlarla karşılaşıyorduk. sevgililer falan gece güvertede yıldızları izleyerek uyumak gemi personeli falan süper hizmet onlarla olabilir ama bizimki çok lüx bir tekne değildi. kaptan bir hafta denize girmedi yıkanmadı üzer,ini değişmedi ve bize birkaç kez balık kızarttı artık onunla ister istemez yanyana olmanın nasıl bişey olduğunu siz düşünün kokusu şu an bile burnuma geldi. bu dediğim ağustos sıcağında düşünün.....

ilahi attessn çok güldüm kaptanın durumuna : )) Su açısından hiç bakmamıştım açıkcası..Dibi pırıl pırıl görünen bir koyu sadece bana ve sevdiklerime aitmiş gibi hissetmeyi düşünmüştüm daha çok : )) fok balıklarını ,sabah güvertede uyanmayı vs...
Su konusu gerçekten sıkıntı olabilir, anladığım kadarıyla tekne bir kez su alıyor ve bir daha durup doldurmuyor ,idareli kullanmak gerekiyor..
Yanıtın için teşekkür ederim..
sevgiler..

her teknenin su tankı vardır. ve su bittiginde alırsın. bunun ücretide tekne içindekilere yansılıtılır ( en azından ben böyle bilyorum). wc konusu her teknede sorundur. ama suyun azlıgından degil wc mekanizması öle işler. bu sorunuda bazı tekneler ev tipi wc klozet takarak çözüyor.
birde elektr. ve su idareli kullanılması şarttır ama öleee abartılacak gibi degildir.
teknelerde özellikle dış temizliginde deterjan kullanmak yasaktır. hatta bunun cezası vardır. dolayısıyla kıç tarafta denizden cıktıgında sabunla vb. bir şeyle yıkanamazsında. ama iç kısımda ki banyoda kullanabilirsin. çünkü iç banyonun gideri atık tankına gider. tanka giden suyuda limana vardıgınızda ya atık verirsin yada denizin bilmem kaç mil uzagına gidip oraya basarsın. kiiiii yeni kanunlara göre acıga basmak bile yasak. atık tankını, çöpünü limanda marinalarda merk. vardır oraya ücret karşılıgı bırakırsın.
kaptanınız pisin tekiymiş oda sizin şanssızlıgınız olmuş. kaptanlar da ölee gerekmedikce müşteri yanında pek denize girmezler.

bu tür tekne turlarına cok ciddi araştırma ve bilen birinden mutlaka yardım istemek gerekir.

1978 yılında Bodrum’da kurulmuş olan Cobra Yacht, yaklaşık 36 yıldır
Lloyd, RINA, CE, MCA gibi uluslar arası kalite standartlarına uygun olarak ürettiği
yatlarıyla Ege ve Akdeniz sularında, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından
seçkin çevrelere ayrıcalıklı bir Mavi Yolculuk hizmeti vermektedir.

Size en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz için internet sitemiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

www.cobrayacht.com

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…