Serklaj sonrası hamilelik

laylaylom90

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2024
20
1
34
Merhaba,

ben serklaj sonrası maalesef bebeğimi kaybettim.
Acaba aynı durumu yaşayan var mı ? Ve bir sonraki hamilelik nasıl geçiyor?
Hamile kalmak için nekadar beklemem gerekir?
Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Merhaba 22. Haftada rahim ağzı yetmezliği sonucu bebeğimi kaybettim beklemek istemedim hemen yeri dolsun istedim çok şükür bir adet döngüsü sonrasında gebe kaldım 14. Haftada serklaj dikiş atıldı şuan 29. Haftaya girmek üzereyim inşallah tez vakitte sizde gebelik haberini alırsınız burada folik asit kullanmaya başlayın o gebeliği kolaylastiriyor

Ben 18. Haftada serklaj olmuştum. Acaba o hamilelikte sorun çıkarır mı hemen hamile kalsam o tedirgin ediyor beni

Eğer Zor hamile kalma problemleriniz yoksa bekleyebilirsiniz ruhen de toparlanmış olursunuz ben doktoruma sormuştum bir adet döngüsü sonra dusun bilirsin 2 ay bekle demişti bende zaten o psikolojiyle hiç korunmadik çok şükür hemen oldu ama benim zor gebe kalma durumumda vardı yani zor gebe kalıyordum bende zaten zor gebe kalıyorum korunmiyayim ne zaman tutarsa artık demiştim çok şükür oldu rabbim isteyen herkese versin bu haftaları da geçirsem birwz daha rahatlayacam rabbim 37. Haftaları 39. Haftaları nasip etsin

Amin inşallah. Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Ben 18. Haftada serklaj olmuştum. Acaba o hamilelikte sorun çıkarır mı hemen hamile kalsam o tedirgin ediyor beni
Merhabalar. Sonraki hamileliğinizde ikili test/fetal test sonrası 12-14. Haftalarda hemen serklajınız atılır. O zaman risk daha az oluyor. 18. Hafta gibi zaten bir sıkıntı çıktıktan sonra atılan serklajlarda kayıp olabiliyor yine de.
İnşallah aynı şeyleri tekrar yaşamazsınız. Ben 14+1’de serklaj oldum, gebeliğimi sıkıntısız tamamladım. Aralık annelerinde benim gibi erken dönem serklaj olan arkadaşlarımın hepsi gebeliklerini sağlıklı bir şekilde tamamladılar.

Sizin serklaj sonrası sıkıntınız oldu mu hiç ? Ve ameliyattan sonra antibiyotik kullandınız mı ?
Kusura bakmayın çok soru soruyorum da kafam çok karışık.
Ben 18. Haftada olmuştum be antibiyotik sadece ameliyat esnasında verildi daha sonra hiç. Ve Protestan ve magnezyum hiç verilmedi. Bir sonrakinde bunlara dikkat etsem bir sıkıntı çıkmaz diye umut ediyorum.

Ya bu çok umut verici. Umarım öyle olur gerçekten

Hayır sorun yaşamadım sizde yaşamazsınız inşallah. Bende çok şükür enfeksiyon çıkmadığı için sadece serklaj olunca antibiyotik verdi önlem amaçlı sonrasında hiç kullanamdim ama eğer kanda ve idrarda enfeksiyon çıksaydı kullanmaya devam ederdim şuanda da iki haftada bir kan ve idrar testi veriyorum çıkarsa kullanacak ilaç bende hem magnezyum hem progestan alıyorum magnezyum gerçekten çok iyi geliyor kasılmaları engelliyor

serklaj sonrası nasıl kayıp yaşadınız dikişler mi tutmadı yoksa başka bir sebep mi

Merhaba magnezyumu nasıl kullanıyorsunuz? Kaç mg?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…