Serklaj ameliyatı olanlar

mavikedilerim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2012
44
0
Merhaba arkadaşlar ben 15 haftalık hamileyim ve geçen hafta rahim ağzı yetmezliği yüzünden serklaj ameliyatı oldum daha önce bu ameliyatı olupta bebeğini kucağına alanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Bu benim 3. gebeliğim daha önce 2 kere 5 aylık erken doğum yaptım bu sefer doktorum dikiş attı ama yinede çok tedirginim.

çok geçmiş olsun canım yhaaa üzüldüm ben de ılk bebeğimi 14 haftalıkken emr sonucu kaybettım inşallah ameliyat işe yarar bbeini kucaına alırsın

merhaba mavikedilim bende 18haziranda serklaj oldum.Yalnız benimki gecikmiş bir serklajdı.22haftalık bebeğimi kaybettim.Sizinki vakitlice yapılmış bir serklaj sanırım.Umarım hersey yolunda devam eder.Aynı durumu yaşamışız.Benimde bebeğim 5aylıktı kaybettiğimde.Hala kendimi toparlamaya çalışıyorum.Yazınızı okuduğumda teselli oldum desem alınmazsınız umarım.fakat cok yakın bir akrabam iki ölü gebeliği oldu.sonrasında serklajla iki kız çocuğu sahibi cok şükür.sizde rahat olun.emin olun hersey yolunca gidecek insallah

Ben ilk bebeğimi 20 haftalık kaybettim tabi o zaman rahim ağzı yetmezliğimin olduğunu bilmiyordum 2-3 ay sonra tekrar hamile kaldım ama doktoruma daha önce bebeğimi kaybettiğimi ve ablamda rahim ağzı yetmezliği var bende de olabilir dedim doktor bana ablanda var diye sende de olacak diye bir şey yok her şey normal gözüküyor dedi ondan sonra ben bir gece kanamayla başka bir doktora gittim ve durumumu anlattım doktor bana aynı durum ablanda varsa sendede tabikide var dedi ve ben yıkıldım çünkü 20 haftalık olmuştum doktor dikiş atarım ama fazla ümitlenme dedi dikiş atıldı ama geç kalınmıştı dikiş atıldıktan 3 gün sonra 2. bebeğimi de kaybettim ve şimdi 3 . hamileliğim ve bu sefer her önlemimizi baştan alıyoruz yani 2. bebeğimi doktorun ihmalinden kaybettim şimdi çok şükür dikiş atılalı 2 hafta oldu ve herşey normal gidiyor rabbim kucağıma almamı nasip eder inşallah sende hiç canını sıkma allah sanada hayırlısıyla bir evlat nasip eder inşallah tabikide insan böyle durumların başkasındada olduğunu duyunca teselli buluyor dediğim gibi benim ablamda 2 bebeğini kaybetti ve 3. de bir kızı oldu ve şu an 8 yaşında herşey gönlünce olsun yüreğini ferah tut...

merhaba tekrar.siz iyi dileklerin için teşekkür ederim.iyilik göresin,bu hamileliğin güzel ve iyi geçmesi temennisiyle:))size bir sorum var .istanbulda oturuyorsanız serklajı kime yaptırdınız?bende gebeliğimin doktor ihmalkarlıından olduğunu düşünüyorum.çünkü 3.ayıma girmeden vücudum sinyal vermeye başlamıştı.defalarca doktorumu uyardım.elham yaptığımı düşündü hep.bende hafif koyu renkli akıntı olarak başladı.ve kasıklarımda ağrıyla.dönem dönem kesildi.20.haftada akıntı yoktu fakat sancılarım vardı kasık ve böbrek bölgemde.o şekilde birhafta boyunca gezdim.doktoruma gittiğimde rahmim füze gibi rahim ağzı kanalına uzamıştı.acil serklaja aldılar.serklajdan sonrada az kanama beraberinde pis bir koku gelmeye başladı.bir hafta sonundada suyum patladı.kıssadan hisseye ,inşallah bebeğini kucağına alırsın.doktorum 4ay sonra gebe kalabileceğimi söyledi.istanbuldaysanız lütfen doktorunuzun ismi.bide beni habersiz bırakmayın.aynı şeyleri yaşadığımızdan ötürü sizle ilgili güzel şeyler duymak beni motive edeceğine inanıyorum.bebişe selamlar:))

merhaba canım inşallah sizde en kısa zamanda hamile kalıp bebeğinizi kucağınıza alırsınız öncelikle şunu söyliyim malesef İstanbul'da oturmuyorum Manisa'dayım İstanbul'da olupta size yardımcı olmak isterdim. Ama ben burda özel bir hastaneye gidiyorum size de tavsiyem öyle yapmanız eğer sigortanız da varsa fiyatlar biraz daha uygun oluyor. ben ilk hamileliğimde 20. haftaya girinceye kadar hiç bir problemim yoktu sadece 20. haftaya girdiğimde kasıklarımda bir ağrı başladı aradı bir giriyordu ama keskin bir ağrıydı az birazda kanamam olmuştu hemen doktora gittim bana bir kaç ilaç verip eve gidip dinlen dedi ve ben o akşam ğrı ve kanamayla hastaneye gidip doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim. ardından 2 ay sonra tekrar hamile kaldım ondada yine 20. haftaya kadar yine hiç bir sorunum olmadı sadece bir gece kanamam olunca hemen hastaneye gittim bu sefer sadece kanamam olmuştu ağrım falan olmadı bu sefer özel bir hastaneye gittim doktora önceki gebeliğimi anlattım ablamda da rahim ağzı yetmezliği olduğunu söyledim doktor bana kesinlikle bende de olduğunu söyledi ultrasanlo alttan muayene etti açıklık olduğunu söyledi dikiş atarız ama fazla ümitlenme pek fazla şansın yok dedi açılmaya başlamış çünkü dedi normalde bu dikişin 12-16 haftalar arasında atılması gerektiğini söyledi dikiş atıldı ama 3 gün sonra 2 bebeğimide kaybettim çünkü kanamam ve kasılmalarım geçmedi. Şimdi 3. hamileliğim ve 14 hafta da dikiş atıldı dikiş atılalı 2 hafta oldu hiç bir sorunum yok allaha şükür sadece arada kasıklarım ağrıyor doktorumda normal olduğunu söyledi inşallah şöyle 37. haftalarda da olduğumu görürüm inşallah allah sanada nasip etsin bu sefer dikişini erkenden attırırsın bebeğini kaybedeli ne kadar oldu.Biliyorum zaman senin için biraz yavaş geçecek ama fazla sıkma canını tekrar hamile olduğunu öğrenince ASLINDA ZAMANIN NE KADAR DA ÇABUK GEÇTİĞİNİ GÖRECEKSİN görüşmek üzere hoşçakal

merhaba mavikedilim.dualarım seninle...inşallah senin bebişini kucağına aldığını duymak nasip olur inşallah...ben bebeğimi kaybedeli1ay5gün oldu acım cok taze.haklısın zaman hızlı ve herşeyin ilacıda çareside zaman.hakkımda hayırlısı buymuş diyorum.şuan kendimi toparlamaya çalışıyorum.size yine birsey soracağım.beni suyum gelince suni sancı verip normal doğumla bebeği aldılar.hastane çıkışı haftası benden cok aşırı kanama gelmeye başladı.doktorum bu durumun 40gün süreceğini söyledi.akabinde bundan 7gün önce aşırı kanama tansiyon 6 3 hastanelik oldum.ve beni kürtaja aldılar.bugün tekrar kontrole gittim.hala icimde kan parcaları varmış.rahmime hap yerleştirdi gönderdi.parçalar düştüğünde gel tekrar dedi.soruma gelince sizde böyle seyler yasadınızmı?yoksa ben bahtsız bir bedevimiyim(

artı bende gebeliğim süresinde özel hastaneden faydalandım.cok titiz davrandık eşimle!tam 4yıl uğraştık hamile kalabilmem için.ilkin bir aşılamamız var.tam tüp bebek yapacakken öğrendik hamile olduğumuda.doktor deyince doğuştan sende rahim ağzı yetmezliği deyince şaşkınlığı anlatamam.kaldıki ben laparoskopi ve rahim filmide çektirmiş biriyim.tek bir doktor demişti.aşılama yaptırdığım doktor.rahimde cok hafif bir eğiklik var buda hamile kalınca araştırılması gerek diye sonuç ortada.ben yaşımı sorun ediyorum 33yaşındayım.belkide bu benim son şansımdı ne bileyim işte(yazdıklaımla demogoji yaptığımıda düsünmeni istemiyorum.

Öncelikle adım Gülçin Kedileri sevdiğim için öyle bir isim buldum kendime herneyse asla demogaji yaptığını düşünmüyorum bunlar gerçekten çok hassas konular bizim gibi bu durumu yaşayan okadar çok insan varki burda yaşadıklarını paylaşsalar hem bilgileniriz hemde birbirimize destek olmuş oluruz sorularına gelince bence yaşını hiç sorum etme 40 yaşında bile hamile olanlar var tabi bazı riskleri vardır ama senin yaşın daha genç benim ablamda 34 yaşında ve şuan oda hamile ve oda 2-3 gün önce serklaj oldu dediğim gibi ilk çocuğunuda öyle dünyaya getirmişti. Evet benimde rahim ağzı yetmezliğim doğuştanmış daha ben anne karnındayken oluşmuş ama bazılarının sonradanda olabiliyormuş eğer çok ağır bir kürtaş olursa bazen bazı bilmeyen doktorlar rahmi kürtaj yaparken fazla kazırsa oluşuyormuş yada geçirilen rahim ameliyatlarıda neden olabiliyormuş.Ben iki doğumdan sonrada senin yaşadığın sorunları yaşamadım ilkinde zaten kanamam gelince hastaneye gittim suyumu falan orda patlattılar zaten ardında plasenta falan çıktığı için kürtajada gerek kalmadı 10 gün sonra kontrole gittim herşey temiz çıktı 2. de de aynı oldu yine normal doğum yaptım ve ardından doktorum kürtaj değil ama ona yakın içindeki parçaları temizledim dedi senin için üzüldüm doğumdan sonra tekrardan böyle şeyler yaşaman peki kan parçaları kalmış diyorsun kan pıhtılaşması falan değil değilmi acaba plesanta yada eşi tamamen çıkmadı da onun parçalarımı kaldı ki tekrardan çok geçmiş olmuş ayrıca doktorun 4 aymı korun dedi ben 2. bebeğimi kaybettikten sonra 4 ay sonra hamile kaldım tabi doktor kontrolünde hamile kalmadan önce doktoruma gidip tüm tedavilerimi oldum smear testi falan yaptı doktorum birde mantar oluşmuştu onlar için ilaç falan kullandım öyle hamile kaldım sende kendine ii bak görüşmek üzere hoşçakal.

merhaba gülçin.:))bebişin iyidir inşallah tabiki sende.geçen patoloji sonucum cıktı.doğumdan sonra ölü parçalar kalmış.oyüzden vücut atmak için için kanamam cok oldu.2ünite kan yedim.cok sükür bir kac gündür iyiyim.ama kontrole gittiğimde hala kan pıhtıları vardı.rahme hap koydu doktorum.bekliyorum bakalım hayırlısıyla atmayı!!yarın tekrar kontrol var.senin dediğin kan pıhtılaşmasını soracağım.evet bana4-6ay arası korunma dedi.cok kan kaybım oldu bide rahmin toparlansın dedi.gülçin ben doktoruma güvenmiyorum artık.beni hep yarı yolda bıraktı.suyum serklaj yapıldıktan bir hafta sonra basınctan patlıyor.akşamdı arıyorum böyle böyle oldu diyorum.bana emin olmak icin 12saat daha bekle diyor.en sonunda tamamı boşaldı hastaneye gidene kadarda sancım başladı.doğdugunda yaşıyordu bebeğim.yaşamam gerekmiş bunları.cok sükür ayaktayım ve her seyin güzel olacağı düsüncesindeyim.
kendimi biraz toparlayınca başlıyacagım bebiş calısmalarına.sen sürekli yatıyorsun değilmi umarım sana yardımcı olan bir yakınında vardır.hadi bakalım sana güveniyorum o bebek doğacak arkadaş sende doğduğunda resmini rumuzun yanına koyacaksın

bebeğimde bende çok şükür iyiyiz.Şimdilik bir sorunumuz yok umarım sonuna kadar da böyle gider.Kıyamam ben sana ya bebeğini kaybettiğin yetmemiş gibi ardından da bir sürü sorun yaşamışsın seni çok ii anlıyorum o hastanelere gidip gelmek birde gidince başka başka sorunların olduğunu öğrenmek insanı yıpratır ama eminin sen güçlü bir kadınsın zaten bizim güçlü olmamız gerekiyor çünkü gerçekten bu günler gelip geçici seninde tekrardan hamile kalacağın günler gelecek o zamana kadar sabır.Senin doktorunda gerçekten biraz değişikmiş ne yani sen suyum geldi diyorsun o emin olmak için 12 saat bekle diyor hayret birşey hemen hastaneye gel diyeceğine.gerçekten hasta ve doktor ilişkisi çok önemli bütün tedavilerin bittikten sonra bence kendine başka bir doktor bul ve hamile kalmadan bir de ona gözük Nihan sen zaten rahim filimi falan çektirdiğini söylemiştin ama hamile kalmadan önce bir doktora gözükmek en iyisi ben 2 doğumdan sonra doktorumu değiştirdim ve şimdiki doktorum çok ii en azından bütün hayat hikayemi biliyor daha hamile kalmadan serklaj yapılacağını herşeyi not alıp banada ona göre tedavi uyguluyor artık gerisi Allah'a kalmış. Canım ben şuan annemde kalıyorum saolsun ii bakıyor bana ama sürekli yatmıyorum yani evin içinde dolaşıyorum ilk 3-4 gün yattım ondan sonra normal hayata döndüm ama yinede dikkat ediyorum annem zaten birşey yaptırmıyor bana mecbur yatıyorum.Dün doktor kontrolum vardı herşeyin normal olduğunu söyledi rahim boyunu falan ölçtü 4,8 gayet ii dei dikişler tutmuş dedi günde 1 saat yürüyüş yapmamı bile önerdi fazla ayakta kalma ağır işler yapma tabi dedi bakalım artık birde ben 2 doğumdan sonra kilo veremeden hamile kaldım o yüzden biraz tedirginim şuan 76 kiloyum o yüzden dikkat ediyorum inşallah arkadaşım bu bebeği kucağıma alıp burayada fotoğrafını koyacağım gerçekten bana çok destek oluyorsun çok teşekkür ederim senin bebişinin fotoğrafınıda göreceğiz burda hiç merak etme :))

tekrar merhaba söylediklerine katılıyorum.hasta doktor ilişkisi cok önemli.biz doktorumla başaramadık.tekrar hamile kalmak istediğim taktirde doktor araştıracağım artık.asla şimdiki dokturuma gitmem.iyiki annelerimiz var gülçinciğim benimkide gebeliğim süresince yanımdaydı.yalnız doktorun demiş fakat sen bi 25-26.haftaları gör ondan sonra rahat davran.benim dayımın oğlunun eşindede vardı bu durum geçen günlerde konuştum.ağırlığın sürekli yatmak olmalı diyor.buarada bende ölü gebeliğimde 79kiloyla hamile kalmıştım.kilo problemi düşünülmeyecek arkadaş:))bebişimiz kızmı erkekmi.hamilelik süresinde kilo almanın onada endeksli olduğunu düşünüyorum.mesela benimki erkekti ben gebelik süresince 3kilo almıştım.ama cok dikkat ettim.sende gayret göster.süt ceviz fınfık siyah kuru üzüm incir kiraz vs. cok tüket hatta öğün olarak geçiştir.artık mesele etmek yok tombişliği senin gayen bebeği en güzel şekilde beslemek.hen kocişkolar bizi böyle seviyor.:))hımm bebişin kontrolden sınavı geçmiş:))haydi bakalım hayırlısı sende oda allaha emanet.allahın izniyle tabiki koyacagız sende bende güzel olacak hersey gülcinciğim hersey cok güzel olacak

PAYLAŞIM..SEVGİLERİMLE:))

Kabuğunu koparmadan
ne bir elmayı soyabildim
ne de iyileştirebildim bir yaramı
ama karşıma çıkınca
kızmadım hiç elma kurduna
bendim çünkü bıçağı saplayan
onun yurduna

Evet güvenebileceğin bir doktor bulmak çok önemli senin en azından ilk gebeliğinde rahim ağzı yetmezliğin olduğu anlaşılmış ben anlaşılıncaya kadar 2 bebeğimi kaybettim ama hayırlısı buymuş demek ki inşallah bu sefer bebeğimi kucağıma alayımda butün sıkıntılarım geçer. Bebişim erkek diğer ikiside erkekti ve dediğin gibi şimdiye kadar 4 ay oldu 2 kilo aldım.bende öğün aralarında ceviz fındık kuru üzüm falan yiyorum bir süt içemiyorum zaten oldum olası sevmem sütü onun yerine yoğurt ayran onları tüketiyorum. Doktorum her nekadar desede iyisin yürüyüş yapabilirsin diye ben yinede korkuyorum ve de dikkat ediyorum zaten ameliyat olalı 17 gün oldu ve daha hiç evden çıkmadım sürekli ya yatıyorum yada oturuyorum çok fazla ayakta durmuyorum canım dediğin gibi şöyle bir 25-26 haftaları göreyimde gerisi Allah Kerim Bence de kocişler bizi böyle sevsin herkez zayıf olacak diye birşey yok ya bizde sonra zayıflarız nasılsa evet HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK :))

rahim ağzı yetmezlıgı yuzunden erken dogum yapanlar topiğine gel canım onlarca aynı şeyi yaşayan insan var ve çoğu serklajla bebeklerını kucagına aldı..bende 13.haftamda yaptırdım serklaj ikiz gebelik şuan 21.haftamdayım çok şükür insaallah sende alıcaksın yavrunu kucagına ama serklaj hakkında bılgı ıstıyorsAN fazlası orada mevcut :)

o topiğin adresini veririsen yada nereden gireceğim canım bilgilendirirsen sevinirim. Sanada maşallah ne güzel 21. haftaya gelmişsin hemde ikiz allah kucağına almayıda nasip etsin inşallah.Benimde soracağım sorular var bu durumda olanlara serklaj oldum ama hala çok korkuyorum bende 14. haftada oldum allaha şükür iyiyim ama hafif kasık ağrılarım oluyor doktor normal diyor ama gel bana sor 2 bebeğimi kaybedince bunda en ufak bir ağrıda moralim bozuluyor en kısa zamanda cevabını bekliyorum canım şimdiden teşekkürler :))

gülçincigim selam yukarda msj atan bayanın topigine girebildinmi.lütfen benimde yönlenmem için yardımcı olurmusun.bende en kısa zamanda cevabını bekliyorum.

merhaba gülcin.umarım iyisindir.msjlaşmıyoruz artık.merak etmiyorum desem yalan olur.lütfen haberdar edermisin kadınlar kulubüne girdiğinde.sağlıkla vee sevgiyle kalman dileğiyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…