Senede 3 kez adet olmak :'(

Blue0Pink

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2018
1.556
2.869
Selam arkadaşlar.

Sorunum ilk adet olduğum andan itibaren başladı.

İlk ay adet oldum ve sonra olmayınca doktora gittik "sen pko'sin" diyip doğum kont. hapı verdi. Sonra 3 ay adetimi durduramadilar. En sonunda başka ilaçlardan bir tanesi adeti kesti. O olaydan sonra da uzunca süre adet olmadı. Hala sene de 3 - 4 kez adet olurum.

Esas problem çocuk isteyince başlıyor. Önce adet söktürücü sonra ilaç tedavileri kullandım. İlk cocukta ilk ay hamile kaldım ama ikincide 7 ay o ilaçları değiştirerek kullandım. 7 ay boyunca adet oldum tabii ve işin sonunda kendimi kötü hissedince kan verdim ve vücudum da ki kan oranının çok aşırı azaldığını öğrendim.

Doktor uzun bir süre söktürücü kullanmamami söyledi ve şimdilik 4 aylık bir kan ilacına başladık.

Aranızda ya da çevreniz de hiç bu sekilde adet sonrası vücutta aşırı kan miktarı azalimi oldu mu? En önemlisi bu sebep yüzünden direk tek seferlik tüp bebek tedavisi olmak istesem yaparlar mı?

Canım ben de senin gibi pko yum bende ilaç kullanmazsam sene de 3 yada 4 defa oluyorum ama hiç öyle bir durum yaşamadım bana genelde climen tarlusal yada duplaston veriyo dr bende ilk çocuğuma 6 aylık bir tedavi sonucu hamile kaldım ama ikinciye dört yıldır uğraşıyorum ama hala yok

Bana da tarlusal ve duplaston verdiler ilacı kullanmak sorun değil ama adet olcukca vücutta ki kanım düşüyor. 4 yıldır sadece ilaç tedavisi mi gördün yoksa aşılama ya da tüp bebek denediniz mi?

Bende tarlusal olmazsa adet goremiyorum. 15 yasimdan beri pko var 26 yasima girdim 4 yildir evliyim. 2 defa hamile kaldim biri seker ilaci kullanmistim . Digeri 3 ay adet gormememe ragmen kendilgmden kaldim ama 6.haftada ikisininde kalbi durdu. Eger kanin dusuksen mutlaka kan ilaci haricinde pekmek ve kan yapan seyler tuketmen gerekiyor. Eger buna ragmen yukselmiyorsa direk kan verilmeli. Bunu talep etmelisiniz.

Bana da tarlusal ve duplaston verdiler ilacı kullanmak sorun değil ama adet olcukca vücutta ki kanım düşüyor. 4 yıldır sadece ilaç tedavisi mi gördün yoksa aşılama ya da tüp bebek denediniz mi?
Sadece ilaç bütün dr ler aşılamaya yada tüp bebeğe gerek yok yaşın genç olur diyorlar

Sadece ilaç bütün dr ler aşılamaya yada tüp bebeğe gerek yok yaşın genç olur diyorlar
Hayırlısı olsun hakkında ben kan ilaçların bittiğinde aşılama ya da tüp bebek istediğimi soyluyecegim ama doktor ne der bu konuda bilmiyorum.

Kanım ilaçları kullanınca düzeliyor ama ard arda 3 ay adet olursam geri düşmeye başlıyor hemen. Pekmez de çok tuketirim severek yerim ama niye böyle adet olunca hemen gidiyor kanım anlamıyorum. Vucud mu üretmiyor kan nedir anlamadım. Demek her ay adet gören normal biri olsam her halde adet olmaktan ölen ilk insan olurum.

Ilk defa boyle bisey duydum cidden. Bence tek doktorla kalmayin mutlka baska doktor fikirleride alin. Ve ondan sonra tedaviye baslayin. Regl olunca o kadar kan gitse her ay olan insanlarda kan kalmaz dedigin gibi bence bunun baska bir nedeni olmali. Arastirma hastanesine falan gözuk bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…