selülitten nasıl kurtulucam:((

gulcinf

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
305
7
merhaba kızlar..ben 8,5 haftalık hamileyim ama selülitlerim gittikçe çoğalıyor napıcam bilmiyorum..selülit kremi kullanılmıyormuş ama doğal yollardan yapacak bişeyde mi yok :eek:

yosun sabununu öneririm. her banyoda kullan. ama bence bırak bebeğin bi doğsun herşey yoluna girsin alırsın kremleri sürersin yerimseniben

off ,bende de aynı sorun var kızlar.Ne yapıcam bilmiyorum,bol bol su için diyorlar,içiyorum ama pek faydasını görmüyorum.Ne yapacağız,nasıl başa çıkacağız şu selülitle?

bakin kizlar size dogal oneri hem emzirirken gaz sorununa ve sutu arttirmayada yariyor hem selulit dusmani iksir 1lt suya 1tatli kasigi rezene 1tatl. kas. anason,1tatl. kas. biberiye konur kisik ateste 5 dk kaynar 10 dk demlenip cam siseye konur bu karisim suzuldukten sonra tum gun limonla tuketilir
2.secenek:haftanin 4 sabahi limon,bal,ilik su icilmeli kabizliga iyi ve toksinleri atici unutmayin selulitte bir toksin

bakin kizlar size dogal oneri hem emzirirken gaz sorununa ve sutu arttirmayada yariyor hem selulit dusmani iksir 1lt suya 1tatli kasigi rezene 1tatl. kas. anason,1tatl. kas. biberiye konur kisik ateste 5 dk kaynar 10 dk demlenip cam siseye konur bu karisim suzuldukten sonra tum gun limonla tuketilir
2.secenek:haftanin 4 sabahi limon,bal,ilik su icilmeli kabizliga iyi ve toksinleri atici unutmayin selulitte bir toksin

tavsiyelerin için sağol ama ben doktoruma bitki çaylarını kullanabilirmiyim dedim pek önermedi sadece papatya içebilirsin dedi o yüzden kullanmalımıyım bilmiyorum..fisfisfis

bitki catyi zaten rezene anasonu gaz problemi icin ben hamilelikte kullandim simdi kizim 36 gunluk rezene anoson papatya caylari veriyorum sende hamilelikten sonra icersin dr ne diyorsa onu yap gerci bir dr digerine uymuyor

gülçin canım bazı bitki çayları düşüğe neden oluyo biliyosun oyüzden pek içmeni tavsiye etmem ..
biberiye, karanfil .limon,kişniş ,gül ,vanilya ve üzüm çekirdeği.badem yağlarını karıştırıp selülitli bölgelere sür çok faydasını görürsün ..ama kullanmadan önce yinde dr a sor canım ...

valla selülitim aldı basını gitti benimde..her sabah mutlaka su içiyorum.ama bugüne kadar içtigim kolaların yedigim zararlı abur cuburların eseri oldugundan iç geçmeyecegini düşünüyorum.hiçte kafama takmıyorum şimdilik kızlar:)sanırım onları kabullendim:)

maydanoz yiyin fazla suyu atar.. iyi gelir maydanzou bir hafta oldu kullanalı çok iyi geldi. devam edeceğim hayatım boyunca ama tabii benim selilütler çok yoğun değildi.

dusuk tehlikesi oldugunda maydonozu yasakliyolar,bence abartmamaya dikkat etmeli maydonozu...

Selilut iin tek care spordur arkadaslar. her firsatta yuruyun, acik ve temiz havali bir yer bulup orada yuruyun ki aerobik bir faaliyet olsun vucudunuz icin, yag hucreleri parcalansin ve dagilsin. Evde yer egzersizleri yapin. Cok zorlanmadan yapacaginiz hareketlerde muhim olan cok tekrar...

bu selülitten ne zaman kurtulcaz bilmiyorum 5 aylık hamileyim ve benimde fazlasıyla artı.ama ben doğumdan sonra çaresine bakıcam...

kızlar benim de inanılmaz derecede arttı.. hamileğimde her gün yürüyüş yapmıştım üstelik bu zamana kadar ama nafile. neler yapılabilir başka?

mrb arkadaşlar bende banyo yaparken türk kahvesini azcık ıslatıp bacaklarıma sürüyorum selülite iyi geldiğini duymuştum internette ama ben daha yeni yapamaya başladığım için daha pek bi fark yok bide kakao yağı iyi geliyomuş kafein içerdiği için.genelde selülit kremlerindede kafein var zaten onun için öneriyolar kahveyi kakao yağını heralde

X