Selülit Selülitlerinden kurtulan varmı ?

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

hll8

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2013
175
16
Arkadaşlar ne yaptıysam olmuyor ..... Aranızda kurtulan varmı :KK43:(

ben 7 aydır hergün düzenli yürüyüş ile popomdaki selülitlerden gram bile kurtulmadım :KK8: Zayıfım,normalde de yağlı tuzlu pek yemem ve hergün yürüyüş,bol bol su gram değişiklik yok....:KK14: son 1 aydır pilatese başladım,ip atlamaya da başlıcam bakalım,onun dışında barbara bort aldım 1 kutu bitmek üzere,yine gram değişiklik yok....benim popomda sorun var,kendimi sıkınca ortaya çıkıyorlar,buna rağmen yani az olmasına rağmen gitmiyorlar,çok sinir bozucu.Halbuki ben yaza kadar gider diye düşünüyordum,sporla filan,az ya güya..ama bak yaz geldi hala tık yok......

Sanırım selüliti ileri derecede olanlar da ilerleme daha çabuk oluyor,buradan okuduğum yorumlara göre..sen de durum nasıl?

Son düzenleme:
ben 7 aydır hergün düzenli yürüyüş ile popomdaki selülitlerden gram bile kurtulmadım :KK8: Zayıfım,normalde de yağlı tuzlu pek yemem ve hergün yürüyüş,bol bol su gram değişiklik yok....:KK14: son 1 aydır pilatese başladım,ip atlamaya da başlıcam bakalım,onun dışında barbara bort aldım 1 kutu bitmek üzere,yine gram değişiklik yok....benim popomda sorun var,kendimi sıkınca ortaya çıkıyorlar,buna rağmen yani az olmasına rağmen gitmiyorlar,çok sinir bozucu.Halbuki ben yaza kadar gider diye düşünüyordum,sporla filan,az ya güya..ama bak yaz geldi hala tık yok......

Sanırım selüliti ileri derecede olanlar da ilerleme daha çabuk oluyor,buradan okuduğum yorumlara göre..sen de durum nasıl?

durum bende de aynı canım ama kremlere boşuna para dökme hepsi kar amaçlı geçen televizyonda prf söyledi :KK43: ben şimdi bir yerden duydum Maydanoz bu konuda çok iyiymiş sende dene bakalım sonuçları buradan yazalım ben 2 gün oldu başlayalı hem Maydanozumu yiyorum hemde 2 bardak su içiyorum yanında bundan umudum var çünkü maydanoz ödemde attırıyor ve domates bol bol yiyorum bir gelişme olursa yazacağım :)

durum bende de aynı canım ama kremlere boşuna para dökme hepsi kar amaçlı geçen televizyonda prf söyledi :KK43: ben şimdi bir yerden duydum Maydanoz bu konuda çok iyiymiş sende dene bakalım sonuçları buradan yazalım ben 2 gün oldu başlayalı hem Maydanozumu yiyorum hemde 2 bardak su içiyorum yanında bundan umudum var çünkü maydanoz ödemde attırıyor ve domates bol bol yiyorum bir gelişme olursa yazacağım :)

maydonozu ben de okudum burada ama bir ara başladım düzenli yapamadım.Tekrar başlıyım bari :KK55: inşallah işe yarar......

Kurtuluş var ama nasıl beceriyorlar bilmiyorum.Hadise bi yaz bikinili yakalanmıştı,vücudu felaketti,poposu üst bacakları selülit doluydu.Ama 'O ses Türkiye'de baktım miniler filan giyiyor,nasıl halletti acaba o kadar selüliti diye düşünmeden edemedim.Barbara bort bitsin galenic elansy mi ne öyle bişi varmış,onu daha çok övmüşler barbara borttan,onu denicem sonra :KK52: Doğrudur canım kar amaçlıdır ama en azından kısa bir süre de olsa pürüzü gideriyorlar selüliti gidermeseler de,nebiliyim sanki daha bir pürüzsüz duruyor ya da psikolojik olarak öyle geliyor bana...gerçi sürmediğin zaman da eski haline dönüyor ...denemeye devam :KK55:

ama tek başına spor da fayda etmiyor,yani bana etmedi,dediğim gibi yemem de sorun yok,yağ-tuz vs. yemem öyle fazla,zayıfım da zaten,ama kesintisiz en az 6km hızla yürüdüm ama yoook...tek faydası ilerlemesini durdurmuştur belki de o olabilir..

ben elektrik süpürgesini denemeye karar verdimmmm :KK1:
ne güzel yoktu hiç nerden çıktılarsa :KK43:

az bişeyse kafaya takmayın arkadaşlar ya, erkeklerin o kadar takacagını sanmıyorum
ama benim şu an bacaklarımın anneminkilerden farkı yok,sıkı bir spora başlamam lazım ama nerdeee

kızlar hadi hep birlikte hergün yarım demet maydanozu gün içine bölerek yanında su ile yiyelim .. Bunun yanında o bölgenin harekete geçmesi çok önemli gün aşırı kabak lifi ile yani sert bir lif ile bölgeye masaj yapalım ve spor yapamıyorsak üşengeçsek günde 10 dakikada mezdeke oynayalım ve sonuçları yazalım ne dersiniz ? Ama maydanozu ihmal etmeyelim ben maydanoza başladım varsa kremlerinizide bölgeye masaj yaptıktan sonra sürelim :)

bu arada ben bırak bikiniyi şort bile giyemiyorum bakalım ne olacak istikrar önemli

Şort niye giyemiyorsun ki ??
Dedim ya benim bacaklarımın hali çok kötü ama ten rengi çorapla hiçbişey gözükmiyor
hattta bacaklarım kalın oldugu için güzel bile duruyor :)
tabi kilot kadar kısa değil, hafif uzunca bir şort

bu arada ben bırak bikiniyi şort bile giyemiyorum bakalım ne olacak istikrar önemli

canım çok rahatsız oluyorsan tenemisir'in dediği gibi çorap da olur yada çorap görünümü veren spreyler var (bir sürü renk seçeneği yada bronz ten, buğday ten). Ben sally hansen'inkini kullanıyorum. Ama biraz tuzlu 50tl bitince Rimmel markasınınkini alcam 25tl miş

az bişeyse kafaya takmayın arkadaşlar ya, erkeklerin o kadar takacagını sanmıyorum
ama benim şu an bacaklarımın anneminkilerden farkı yok,sıkı bir spora başlamam lazım ama nerdeee

azı çoğu yok cnm,her türlü dert oluyor bu illet :KK47: az diye kafaya takmazsak bu sefer de ilerleyecek,daha kötü olacak.O yüzden az da olsa çok da olsa mücadele edilmeli diye düşünüyorum :KK15:

canım çok rahatsız oluyorsan tenemisir'in dediği gibi çorap da olur yada çorap görünümü veren spreyler var (bir sürü renk seçeneği yada bronz ten, buğday ten). Ben sally hansen'inkini kullanıyorum. Ama biraz tuzlu 50tl bitince Rimmel markasınınkini alcam 25tl miş

Ben de bacakları daha pürüzsüz gösterdiği için kullanıyordum Sally Hansen'i.İlk çıktığında harikaydı ama son iki senedir berbat.İçine sim katmışlar,güneş bir vursun parıl parıl parlıyorsun ve kapatıclığı da eskisi gibi değil.Oysa ki harika bir üründü,niye içeriğinde değişikliğe gidildi anlamış değilim.Bacakları çok doğal ve pürüzsüz gösteriyordu.Şimdi ise...:KK50: Sen memnun musun hala?Ben bu sene alıp almamakta kararsızım,madem rimmel in varmış onu alıyım bari.O nasıldır ki,bi araştırıyım forumda belki kullanan olmuştur.Ama sally hansen çok kötü olmuş ya of niye değiştirmişler ki :KK31:

kızlar hadi hep birlikte hergün yarım demet maydanozu gün içine bölerek yanında su ile yiyelim .. Bunun yanında o bölgenin harekete geçmesi çok önemli gün aşırı kabak lifi ile yani sert bir lif ile bölgeye masaj yapalım ve spor yapamıyorsak üşengeçsek günde 10 dakikada mezdeke oynayalım ve sonuçları yazalım ne dersiniz ? Ama maydanozu ihmal etmeyelim ben maydanoza başladım varsa kremlerinizide bölgeye masaj yaptıktan sonra sürelim :)

ben maydonoza başlıcam ama devamlı ya da düzenli yapmak konusunda söz veremem,biliyorum kendimi....Ama hergün pilates ve kalça hareketleri yapıyorum.Kalçada brasil buns,8 minute buns ve winsor plites butt and thigh egzersizleri var youtube da,onları yapıyorum 2 haftadır.Hergün aynı kasları çalıştırmak da zararlıymış,o yüzden 1,2 gün ara verdiğim oluyor bu egzersizlere.Ama pilates hergün kesintisiz yapıyorum.Bakalım ne olacak,zaman gösterecek bunu da..Ben eskiden evde olduğum günler mutlaka 1 saat dansımı etmeden duramazdım :KK1::KK1: dansın inanılmaz faydası var vücuda,bıraktım bu huyumu artık,eski sıkılığım gitti :KK31: kesinlikle mezdeke iyi gelir :KK1:

Ayrıca geçen gün bir şey okudum,kabak lifi doğru uygulanmalı yoksa selülite yol açıyormuş.Yani öyle gelişigüzel değil,aşağıdan yukarıya hareketlerle.Gelişigüzel uygulanırsa selülite,olan selülitin de daha fazla ilerlemesine yol açıyormuş cnm bilginize.:KK16:

Ben de bacakları daha pürüzsüz gösterdiği için kullanıyordum Sally Hansen'i.İlk çıktığında harikaydı ama son iki senedir berbat.İçine sim katmışlar,güneş bir vursun parıl parıl parlıyorsun ve kapatıclığı da eskisi gibi değil.Oysa ki harika bir üründü,niye içeriğinde değişikliğe gidildi anlamış değilim.Bacakları çok doğal ve pürüzsüz gösteriyordu.Şimdi ise...:KK50: Sen memnun musun hala?Ben bu sene alıp almamakta kararsızım,madem rimmel in varmış onu alıyım bari.O nasıldır ki,bi araştırıyım forumda belki kullanan olmuştur.Ama sally hansen çok kötü olmuş ya of niye değiştirmişler ki :KK31:

benim aldığım 1.5 sene öncesinden canım nerdeyse anca bitti gibi :KK1: zaten deneme amacıyla Rimmel'i alcaktım. Arkadaşım dedi banada. Ona gidince denedim vallahi iyiydi beğendim kullandığım (eski) Sally Hansen'le aynı gibiydi. Ondan karar verdim. Zaten 50tl vermek biraz koycaktı ilaç gibi geldi yani :) ayın 5ine kadar almış olurum heralde. Ama denediğim için; Rimmel'den de memnun kaldığımı söyleyebilirim canım :KK9:

benim aldığım 1.5 sene öncesinden canım nerdeyse anca bitti gibi :KK1: zaten deneme amacıyla Rimmel'i alcaktım. Arkadaşım dedi banada. Ona gidince denedim vallahi iyiydi beğendim kullandığım (eski) Sally Hansen'le aynı gibiydi. Ondan karar verdim. Zaten 50tl vermek biraz koycaktı ilaç gibi geldi yani :) ayın 5ine kadar almış olurum heralde. Ama denediğim için; Rimmel'den de memnun kaldığımı söyleyebilirim canım :KK9:

ben her sene 1 tane bitiriyordum ya :18: zaten ucuz olsa da alma derim ya sanki bacaklarına sim dökmüşsün,düğüne giderken bile öyle yapmazsın.Gündüz normal bir yere gidiceksin,allı pullu bacaklar,kapatıcılığı da çok kötü olmuş.Ne istediler ki caaanım Sally Hansen den ya çok sinir olmuştum :KK47: O zaman ben de rimmel alıyım,eğer alırsan yorumunu yaz ya da mesaj at bana da lütfen :26:

Bu arada adetliyken barbara bortu sürmüyorum,popom eski haline dönüyor :KK51: Barbarayı çok övmüşlerdi ben de az olduğu halde,üstelik spor yaptığım halde niye hiç etki etmedi ya :KK43: Şimdi de galency i övüyorlar,onu alıcam galiba ben...Bu işin başında hiç takmamıştım,aman demiştim sadece popomda kendimi sıkınca ortaya çıkıyorlar,azıcık geçer bunlar yaza kadar!Aman ne illet bişeymiş ya temelli gelmiş gibiler,gidicekleri yook :KK43:

Son düzenleme:
Varr bi ara bacağımın resmini çekeyim :) en etkili yöntem masaj demeden geçmem. şu elektrikli masaj aletlerinden almıştım. pır pır pır hiç bir işe yaramıyor. şimdi Sanitas spa merkezine gidiyorum. ruhunuzada iyi gelecek. öneririm . Lütfen paranızı çarçur etmeyin kendinizi güvenli ellere bırakın :)

ben kurtuldum ama selülitimden değil düşüncelerimden :) artık kafama takmıyorum. yaklaşık 40 kilo olmama rağmen selülitim var. her şey denedim - sağlıklı beslenme, egzersiz, masaj, sarma - hiçbir şey işe yaramadı. doğum yaptıktan sonra durum ne kötüleşti ne iyileşti. kadınların çoğunun selülitleri var, bu normal bir şey, fizyolojik :)

X