Selülit Selulitlere savaş !

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

istanbuLove

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2010
20
0
Iyi gunler arkadaslar , 24 yasimdayim 1.70 boy 53 kilo olmama rahmen selulit derdinden yakiniyorum .. basen popo arka bacak gozle gorulur selulitim var helede gunese cikmayayim of :) bi ara hergun 50 dk en az spor yaptim oldum oldum dirildim sertlestim eve ama tamamen yol olmadi edepsiz .. forumlardan topladigim bilgilerden yola cikarak su iki tavsiyeyi uygulamaya basladim .. Sizlerle gun gectikce sonuclari paylasicam deneyenler veya vaslayanlar olursa yorumlarinizi bekliyorum..

Birincisi

Her sabah bi litre ocaktan aldigim kaynamis suda birer tatli kasigi biberiye rezene ve anason otunu 10-15 dk demleyip gun icinde tuketiyorum..

Ikincisi

Bazen oglenden aksama bazen aksamdan sabaha kalicak sekilde keseledigim bacaklarima ayni grama sahip 3sise biberiye 2sise kekik 1 sise tatli badem yag karisimim ile masaj yapip cop posetini giyip tayt gb giyip ustune yunlu taytimi giyiyorum hareket ediyorum bolbol

Birde gordugum callenetics videolari var bugunden itibaren onlara baslayayim diyorum yine forumdan buldum , 8er dakikalik bolgesel vardi..

Suan 3gunum bitti , yer yer kizarikliklar var ust bacagimda , yaglari surunce resmen kan akisiniz hizlaniyo hissediyosunuz , bi gelisme var ama daha konusmak icin cok erken .. okudugunuz icin tesekkurler iyi gunler :KK15:

callanetics cidden işe yarıyor bu konuda, benim de bu aralar başlamam lazım tekrar :KK14:

Bakalim yaglari surdum bu aksam yatmadan basen ve kalca callenetics yapicam , bugun 4. Gunum basenlerimde incelme var resmen bide callenetics ekleyince bakalim neler neler olucak :-) arkadaslar cok pahali kremlerdemde kullandim ,vakumlu tedaviymis mezoterapiymis evet yaptirdigim yaz guzeldi ki tamamen gecirmemisti sonradan daha fena oluyo deri elastikiyetini kaybediyo , o yuzden bu 3karisimi kesin oneriyorum , yapanlariniz varsa paylasirsaniz cok sevinirim:KK55:

Bakalim yaglari surdum bu aksam yatmadan basen ve kalca callenetics yapicam , bugun 4. Gunum basenlerimde incelme var resmen bide callenetics ekleyince bakalim neler neler olucak :-) arkadaslar cok pahali kremlerdemde kullandim ,vakumlu tedaviymis mezoterapiymis evet yaptirdigim yaz guzeldi ki tamamen gecirmemisti sonradan daha fena oluyo deri elastikiyetini kaybediyo , o yuzden bu 3karisimi kesin oneriyorum , yapanlariniz varsa paylasirsaniz cok sevinirim:KK55:

hadi bakalım gazan mübarek olsun :KK9::KK31: ben nivea goodbye selülit kullanıyorum, banyolarda da kabak lifi kesesiyle bikaç dakika masaj yapıyorum. yağ falan olaylarına çok üşenirim yaa, en güzeli şu callanetics olayı :KK34:

Arkadaşlar merhaba kk forumlarında bu konyu araştıtırken o kadar kafam karıştı ki anlatamam en sonunda susam yağı, hindistan cevizi yağı , biberiye ve badem yağı olan karışımı almaya karar verdim aktara gittim (Kocaeli) bunları selülit için istiyorum işe yarar mı dedim kız hafif bir tebessümle evet yarar ama daha faydalı bir şey var onu vereyim dedi onlar kendileri çeşitli yağları karışıtırarak karışım elde etmişler içinde şu yağlar var üstünde de yazıyor zaten:
lahana yağı
kakao yağı
yosun yağı
susam yağı
portakal yağı
biberiye yağı
limon yağı
ardıç yağı
zambak yağı
avakado yağı
papatya yağı
nane yağı
anason yağı
lavanta yağı
at kestanesi yağı
greyfurt yağı
kekik yağı
okaliptüs yağı
joboba yağı
rezene yağı
fındık yağı

bu yağların hepsi zaten sağda solda okuduğum karışımların içinde var bunlar hepsini biraraya toplamışlar fiyatı da 25 lira ayrıca üzerinde kendilerine ait marka da var isteyen olursa ve ben de memnun kalırsam tel. numarasını falan veriririm isteyene belki kargo yaparlar blmiyorum :) İzmit te oldukça büyükler çünkü birkaç şubeler falan var
kız dedi ki yosun sabunu ve kabak lifi ile sorunlu bölgeyi güzelce lifle ve yıkadıktan sonra bu karışımdan sür streç film var ve 1 saat bekle ben şu an sürdüm ellerim ipek gibi oldu :)) filmi de sardım oturuyorum bakalım ama bacaklarım da ellerim gibi olacaksa yaşadım :) ayrıca kabak lifi ve yosun sabununu da aldım önce bunları uyguladım.
eve gelip kabak lifi ve yosun sabununu araştırdığımda çok memnun olanları gördüm yine bu forumlardan :)
VE BACAK BACAK ÜSTÜNE ASLA ATMAYIN!

:KK1: kimse ilgilenmemis galiba :-) yine de bu konuda arastirmasi olan olursa okumasi amaciyla selulit guncesi gibi yazmaya devam edeyim , ptesiden beri devam ediyorum iki gun sadece yag yapmadim , harici callenetics 8er dakikalik egzersizleri ve cayima devam ediyorum henuz bi hafta oluyo ama gobul rahatligi ile %20 kadar gorunumde duzelme sertlesme var .. pes etmek yok devam .. :-)

:KK1: kimse ilgilenmemis galiba :-) yine de bu konuda arastirmasi olan olursa okumasi amaciyla selulit guncesi gibi yazmaya devam edeyim , ptesiden beri devam ediyorum iki gun sadece yag yapmadim , harici callenetics 8er dakikalik egzersizleri ve cayima devam ediyorum henuz bi hafta oluyo ama gobul rahatligi ile %20 kadar gorunumde duzelme sertlesme var .. pes etmek yok devam .. :-)

süpersin valla, devamını bekliyoruz :KK34:

Bendede yeni yeni cikmaya basliyor,
fitnese yazildim 2 hafta sonra baslarim galiba.
Yilanin basini kucukken ezmek lazim :KK37:

Bendede yeni yeni cikmaya basliyor,
fitnese yazildim 2 hafta sonra baslarim galiba.
Yilanin basini kucukken ezmek lazim :KK37:

Supersin canim ben hic su icmezdim bildigin haftada bi bardak belki , susuz birakmak yada hareketsizlik ve genetik olurmus galiba haftada 3gun kos bol bol su ic hic biseyin kalmaz , haydi bakalim burdan yazarsin gelismeleri:KK15:

süpersin valla, devamını bekliyoruz :KK34:

:-) son gaz dev sabah kalkinca ve yatmadan 8dk callenetics , demleme cay .. yagi biraz aksatiyorum , dergide okudum 100 kadin uzerinde demenmis , tedaviler ve sonuclari cogu tedavi gecici geri gelmis , hindistancevizi yagi ve dus fircasi ile masaj yapanlar cok memnun kalmis kisa surede sonuc almis bakal aktardan alicam yapicam onuda ama suam gozle gorulur bi gelisme var daha netlessin paylasicam :nazar:

Ben cok su icemem ya,
bagirsaklarim cok iyi calisiyo wcden cikamam sonra ya.
ben kafeininde negatif etkisi oldugunu duymustum.
Bayada icerim kahve, cay redbull sagiliksiz seyler.
Aceba daha saglikli seylermi icmek lazim..
Kadinlarin 90% de var bu sorun ya..

$productimage-picture-selulit-giderici-masaj-aleti-wheel-massager-42.jpg buna benzer bi masaj aleti aldım selülit için,netten. bugün yeni başladım bakalım

bende başladım 3 haftadır aerobik ve bazı selülit egzersizlerine..ama taş gibi pamuk gibi bacak istiyom ben.bide şimdi başıma kılcal damar çatlamaları çıktı :KK43: selülit ve varis için kara üzüm çekirdeği aldım yogurda katıp tüketicem.ve sabahları maydonoz yicem .. bakalım nolcak ama sıkıldım bu kadın dertlerinden yaaaa

Ben de uzun zamandır savaşıyorum, spordur yürüyüştür ama geçmiyor bi türlü :KK43: Geçen akşam internette dolaşırken Doktorum programında verilen bir kür buldum, akşam onu uygulamaya başladım.

* 1 çay bardağı elma sirkesi
* 2 tatlı kaşığı türk kahvesi
* 1 tatlı kaşığı defne yağı
* 1 tatlı kaşığı limon yağı
* 1 tatlı kaşığı biberiye yağı

bu kürü günde 1 kez sürüyorsun. yarım saat durması yeterli, bu arasa egzersiz de yapılabilir. Sonra yıkıyorsun. Bakalım etkili olacak mı? Azimliyim bu sefer :21:

selulitle savaşmak çatlakla savasmak of ya nedır bu cektıgımız havalar ısınınca bır telas butun bayanlarda gecen sene hırs yaptım selulıtlerı yok edıcem dıye bır bakmısım 54 kılodan 47 kılo dustum yesılcay+ bol su+ suna dumankayanın selulıt formulu ile. ben ust bacaklarımdakı selulıtlerı erıtcem dıye belım ınceceık kalmıs bacaklar cok zor erıyor canım cıktı 7 ay pılates yaptım selulıt yağını surup surup deterjan plastık bardak kap satan yerlede sera strec fılmvar en buyuklerden genelde restaurantlar kullanıyor onunla tum vucudu sardım bacaklar mukemmel oldu sımdı yıne basladım her aksam tv ızlerken pılatesle selülit yok olcak bıde bol yesılcay :44:

Arkadaslar yazamadim bayadir , masaja basladim haftada bir gun yaptiriyorum fitnessa basladim , cayima devam ediyorum hergun , galiba 3 hafta oluyor inanilmaz azaldi isik cok vurursa gozukuyor .. yazmaya devam edicem ..

selulitle savaşmak çatlakla savasmak of ya nedır bu cektıgımız havalar ısınınca bır telas butun bayanlarda gecen sene hırs yaptım selulıtlerı yok edıcem dıye bır bakmısım 54 kılodan 47 kılo dustum yesılcay+ bol su+ suna dumankayanın selulıt formulu ile. ben ust bacaklarımdakı selulıtlerı erıtcem dıye belım ınceceık kalmıs bacaklar cok zor erıyor canım cıktı 7 ay pılates yaptım selulıt yağını surup surup deterjan plastık bardak kap satan yerlede sera strec fılmvar en buyuklerden genelde restaurantlar kullanıyor onunla tum vucudu sardım bacaklar mukemmel oldu sımdı yıne basladım her aksam tv ızlerken pılatesle selülit yok olcak bıde bol yesılcay :44:

Merhaba,acaba hangi pilates uygulamalarını yaptın?İnternette bir sürü uygulama,video var çünkü....Vereceğin bir link filan var mı?Paylaşırsan sevinirim :KK34:

Son düzenleme:
ben ebruyla pilatesi takipo edıyorum ebrunun lastıkle yaptıgı kalca ve bacak hareketlerı var onlar cok etkılı
mini topu kalcanın altına koy poponun altında olcak bacaklarını kırıp goguse dogru cek uzat
mini topu poponun altına koy bacaklarının dımdık yukarıda ayak bıleklerıne lastıgı tak ac kapat kalcayı felaket calıstırıyor
kedı modelı degını var ebru sallının oda acayıp kalca sıkılastı mata yan donerek uzan bacaklarını kır dız kapagına lastıgı tak ac kapat buda kalca hareketı
ama bısey var artık yaglı fast food yemegın canım cunkı bu spor bosa gıdıyor ben patates kızartması hastası olarak artık fırında patates yıyorum baharatlıyorum 1 kasık yağla fırın kagıdında yada fırın torbasında
arkadaslar lütfen okadar emek veriyoruz yemege ıcmeye dıkat edelım

Arkadaşlar zayıf ve selülit sorunu olanlara mutlaka mutlaka! squat&lunch hareketlerini öneriyorum öylesine yazılmış birşey değil düzenli yapıp biraz da yemenize dikkat ederseniz çok kısa zamanda sonuç alıyorsunuz ayrıca hediyesi olarakta yuvarlak kalkık harika bir kalçaya sahip oluyorsunuz.Eğer gerçekten selülitlerinizden kurtulmak istiyorsanız ve azimliyseniz mutlaka tavsiye ediyorum.

X