Selülit Selülitin ilacı susam yağı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Suna dumankaya 'dan soru cevaplar....

Soru
Beslenmeme dikkat ediyorum, düzenli olarak yürüyüş yapıyorum, çeşitli kremler kullanıyorum ama yine de selülitlerimden kurtulamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Sema A./İstanbul

Cevap
Vücudunuzdaki suyu atmak için bol sebze, meyve, özelliklede enginar, hindiba, fesleğen ve lahana tüketin. Bitki çayları için ve yürüyüş yapmaya devam edin. Haftada 1 kez kese yapın ve masaj yaptırın. Ayrıca 1 su bardağı susam yağına, yarım su bardağı limon suyu, 30 gram kafur, 10 dövülmüş aspirin, 10 damla öküz gözü esansı, 10 damla biberiye, 5 damla servi ağacı yağı ekleyin. Bu karışımı masaj yaparak selülitli bölgeye yedirin. Her gün uygulayın. Evde olduğunuz günlerde masajdan sonra vücudunuzu streç filmle sarın. 2 saat sonra streç filmi açın.

Stresinizi melisa çayıyla atın
Soru
Sıcak havalar bütün enerjimi çekti. Zaten çok stresli bir işim var. Bu duruma bir de halsizliğim eklenince, hayatım bir hayli zorlaştı. Sinir sistemimin rahatlamasını sağlayacak bir formülünüz var mı? Elif Z./İzmir

Cevap
1’er tutam melisa ve safran ile 3 adet kakuleyi yarım litre suyun içinde kaynatın. 10 dakika demlendikten sonra bu karışımdan bir çay bardağı için. Bu formülü sabah-akşam uygularsanız, stresiniz hızla azalacak ve sinirleriniz gevşeyecektir. Her gün 1 adet muz yemek de enerjinizi yükseltecektir.

Tırnaklarınız uzamıyorsa çare zeytinyağında
Soru
Tırnaklarım bir türlü uzamıyor. O kadar kısalar ki özellikle renkli ojeler ellerime hiç yakışmıyor. Bana tavsiye edeceğiniz bir formül var mı? Özlem K./İstanbul

Cevap
Size tavsiyem şu: 1 tas ılık su ya; 1 çorba kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı zeytinyağı katın. Ellerinizi tutabildiğiniz kadar bu suyun içinde tutun. Her akşam bu formülü uygularsanız tırnaklarınız güçlenecek ve hızla uzamaya başlayacaktır. Tırnaklarınızı limonla ve badem yağıyla ovmak da uzamalarını ve güçlenmelerini sağlayacaktır.

Kaynak :HThayat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…