Selülit Selülitin Doğal Çaresi Nedir?

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Selülitin Doğal Çaresi Nedir?

--------------------------------------------------------------------------------

Denize girmeye ramak kala, selülitleriniz sizi üzüyor. Oysa selülitleri saf, doğal yağlarla yok etmek hiç de zor değil. Doğal ürün uzmanı Volkan Kurt, selülitleri tedavi eden doğal yağlardan söz ediyor. Bundan sonra, bitkisel ürünlerle ilgili sorularınızı da bu köşede yanıtlayacak.

Doğal ürün deyince eskiden sadece bedensel rahatsızlıklar akla gelirdi. Oysa şimdi doğal ve bitkisel ürünler her yerde, her alanda kullanılıyor. Örneğin; estetik ve güzellikte artık doğal ürünler hayli ilgi görüyor. Nasıl görmesin ki?.. Bazen kırışıklardan kurtulmak için sürülen bir krem bile, insanın hayatını kabusa çevirebiliyor. İşte "Be Night Recovery Serum" adlı kremi kullanıp uykuya dalan, Amerikalı manken Catherine King'in başına gelenler: Bu ünlü mankenin yüzü, kırışıklık önleyici kremden sonra tanınmayacak hale gelmişti biliyorsunuz. Dolayısıyla yüz için seçilecek bir krem de, selüliti giderecek bir yağ da çok önem taşıyor. Bu sefer tam da gündemde olan bir konuyla söze girelim ve selülitle ilgili bilgilerimizi paylaşalım sizinle...

Selülit nasıl oluşur?
Genellikte kadınlarda görülen selülitin tedavisi ile ilgili sürekli yeni buluşlar öne sürülüyor. Peki selülit nasıl oluşuyor? Bu konuda birçok fikir var; ama genellikle hormonların faktörü çok büyük. Başka nedenleri de unutmamak lazım: Kimi zaman kalıtımsal olabiliyor. Yanlış beslenme, dolaşım bozuklukları, kronik kabızlık, doğum kontrol hapı tüketimi ve ruhsal sorunlar da selülit nedeni olabiliyor. Selülit, özetle bedende toplanmış yağ hücreleridir; ama yağlar, bedenimizin her yerinde mevcut. Selülit ise bu yağların "dejenere" olmuş hali. Isı ve enerji oluşturan bu yağlar, dengesiz beslenme, dolaşım bozukluğu gibi faktörlerle sorun haline geliyorlar. Buna hareketsiz bir yaşamı da katarsak, selülit sorunu yaşamımıza girmiş oluyor.

Selülit için doğadan yararlanın
Selülitin en çok sevdiği yerler genellikle hareketsiz bölgeler. Kalçada, basenlerde ve baldırlarda ortaya çıkıyor ve kadınların hayatını kabusa çevirebiliyor. Zayıflama çabaları ile de erimiyor çoğunluk. Sadece rejim yapıldığında, veya bu çerçevede bir doğal ürün kullanıldığında vücudun diğer bölgelerindeki yağlar eriyebiliyor ama, selülitli bölgedeki sorun sürüyor.
Cilt altı yağ dokularının, bağ dokuları arasında sıkışması ile ciltte ortaya çıkan bu "portakal kabuğu görünümü" kimi zaman fazla şişman olmayan insanlarda da görülüyor. O nedenle hemen hemen herkesin sorunu olarak sık sık masaya yatırılıyor.

Evde masaj yapmak
Selülitin birçok tedavisi var. Hepsinin kendine göre etkisi olabilir ama, şimdi diğer yöntemlerden söz etmeyip, evde yapılabilen bir uygulamadan söz edeceğim: Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde yapacağınız bazı masajlar hakkında bilgi vereceğim. Özellikle selülit sorunları ve bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan bir masaj yağı var ki, bu büyük ilgi görüyor. Sözünü ettiğimiz Softline adlı özel yağ, bitki özleri ve yağ eritici doğal yağlardan üretilmiş. Herbalium’un ürettiği Bitki Özlü Selülit ve Masaj Yağı, selülitli olmayan, ama bedende incelmesini istediğiniz diğer bölgelerde de kullanılıyor. 13-15 uygulamada çok iyi sonuçlar veren bu yağın en önemli özelliği, tamamen katkısız ve doğal oluşu...

Nasıl kullanıdığına gelince; sorunlu cilde sürüp, belli bir süreyle masaj yapmanız yeterli. Ayrıca teni besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği de var. Yüzde yüz saf ve doğal yağların karışımından oluştuğu için, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor (Piyasadaki sentetik karışımlı bitkisel kokulu yağlardan olmadığı için, birçok kadın bu ürünün etkisinden memnun.).

Birkaç uygulamadan itibaren, özellikle kalça ve basen bölgesinde fark edilir bir değişim görmek mümkün. Uygulama sonunda, yaptığınız ölçümlerde de santimetre olarak incelme ve selülitlerde azalmaları gözlemleme olanağınız var. Bu masaj yağı, evde kendiniz tarafından uygulayabileceği gibi, profesyonel bir masör tarafından da gerçekleştirilebilir; ya da evdeki bir yakınınıza masaj yaptırabilirsiniz.. Birçok güzellik merkezinde de uygulanan, saf bitki özlerinden oluşan bu yağ karışımı yaklaşık 15 uygulamada bölgesel zayıflama ve selülit sorunlarının giderilmesinde çok iyi neticeler veriyor.

Selülit yağı nasıl etki yapıyor?
Bahsettiğimiz bitki özlerinden oluşan yağ, masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandığında, o bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlıyor. Yapılan masajın da etkisiyle, lenf kanalları ile vücuttan idrarla birlikte atılmasını sağlıyor. Ayrıca cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özelliği ile sarkma sorununu ortadan kaldırıyor, estetik bir görünüm sağlıyor.

• Konu Sahibi EU1
peki bu yağı nereden bulabiliriz? ve fiyatı hakkında bir bilginiz var mı? :))

• Konu Sahibi EU1
bende kullandım bu yagı ve inanılmaz güzel sonuç aldım herkese tavsiye ederim hem fiyatıda cok uygun bosuna kremlere paralar dökmüşüm

• Konu Sahibi EU1
evet nereden bulabiliriz ve fiyatı ne kadar. bu tip doğal yağlara cok inanıyorum ben :)

• Konu Sahibi EU1
evet nereden bulabiliriz ve fiyatı ne kadar. bu tip doğal yağlara cok inanıyorum ben :)

Google da aratırsan karşına çıkacaktır canım.
Nereden nasıl alabilirsin yazıyor.
Fiyatıda 28 tl. Baya uygunmuş.
şakkıdı

• Konu Sahibi EU1
ben çok kiolu değil ama zayıta değilim aslında kilom bölgesel göbeğimde bo yağ karın sıkılaştırmak içinde kullanılabilirmi bilen varmı

• Konu Sahibi EU1
ben çok kiolu değil ama zayıta değilim aslında kilom bölgesel göbeğimde bo yağ karın sıkılaştırmak içinde kullanılabilirmi bilen varmı

canım bu yag zaten sıklasma yapıyor ve selülütü yok ediyor ben 2. kutumu dün aldım selülütüm kalmadı ama bolgesel incelme için kullanıyorum....

ben de kullandım 1 hafta içinde sonuçlarını almaya başladım herkese tavsiye ederim ancak ben 28tl ye degil bitkiciden 15 tlye aldım.çokta memnunum herkese tavsiye ederim..a.s

Şimcik arkadaşım bu krem aktarlarda da satılıyo diyosun yani.
Ben sitesinden baktım biraz uğraştırıcı geldi askıya almıştım.

canım bu yag zaten sıklasma yapıyor ve selülütü yok ediyor ben 2. kutumu dün aldım selülütüm kalmadı ama bolgesel incelme için kullanıyorum....

Peki arkadaşım sen nerden aldın. Sitenden aldıysan hemencecik geldimi sorun yaşandımı. Acele cevap pilizzz.

arkadaşlar bu herbelium yağını en kısa zamanda bende kullanmaya başlıycam ama bana birdaha nasıl kullandığınızı yazarmısınız

Selülit Nedir? Nasıl Oluşur?

Tıptaki adı Hidrolipodistrofi olan selülit, Kadınlarda vücudun değişik yerlerinde ortaya çıkabilen, görünümü bozan estetik bir sorundur. Selülit, daha çok kalça, basen, dizin ve bileğin iç kısımları, baldırların arkası ve üst bacak bölgelerinde yoğunlaşır. Görülen alanın büyüklüğü kişiden kişiye değişmektedir. Her 100 kadından 80'inde görülmektedir.

Selülit oluşumunun birçok farklı nedeni vardır. Bunlar arasında genetik faktörü, hormonal nedenleri, beslenme şeklini, spor yapmamayı ve cildin kendi fiziksel yapısını sayabaliriz. Sigara ve alkol kullanan bayanlarda selülit görülme oranı kullanmayanlara oranla bir hayli yüksektir.

Selülit, damarlardan sıvı sızması ile başlar, ödem oluşur. Ardından yağ doku hücrelerinde sıvı birikmesiyle, bu bölgedeki dolaşım bozulur ve lenf sistemi, biriken sıvıyı uzaklaştırmakta yetersiz kalır. Cilt inceldikçe, ciltteki yumrulu görünüm daha da belirgin bir görünüm alır.

Selülit yağ dokunun miktarı ile ilgili değildir. Çok zayıf kişilerde bile selülit kendisini gösterebilir. Ailesel faktörün de önemi büyüktür, ailesinde selülit olan kadınların kendilerinde de selülit görülme olasılığı daha fazladır.

Selülitin bir gelişimi vardır, erken dönemlerde selülitle baş etmek daha kolaydır, ilerki dönemlerde çok zordur. Yaş ilerledikçe cilt, hormonların azalması nedeni ile suyunu kaybeder ve daha ince kuru bir hal alır. Cildin incelmesi selüliti daha belirgin hale getirir.

Bu arada en merak edilen konulardan biri de erkeklerde neden selülitin olmayışı... Bunun nedeni Kadınların cilt yapısı erkeklerden farklıdır, daha ince ve narindir. Hormonal yapılarda da kadın ve erkek farklılık gösterir; östrojen, ciltte fazla miktarda su tutulmasına neden olur. Yapısal ve hormonal değişiklikler, kadınlarda selüliti oluştururken, erkeklerde selülit görülmez.

Türkiye'de saf bitki özleri üretiminde öncü olan firmamızın geliştirdiği masaj yağları piyasaya ilk çıktığı günden itibaren çok büyük rağbet görmektedir.

HERBALIUM Bitki Özlü Masaj Yağı

İçeriğinde Neler Var ?

Susam Yağı (Sesame Oil)
Badem Yağı (Almond Oil)
Mersin Uçucu Yağı (Myrte Oil)
Defne Uçucu Yağı (Lorbeer Oil)
Portakal Uçucu Kabuk Yağı (Orange Oil)
Limon Kabuk Uçucu Yağı (Lemon Oil)
Biberiye Uçucu Yağı (Rosemary Oil)
Kekik Yağı (Thyme Oil)
Yukarıda belirtilen yağların hepsi %100 saf doğal yağlardır.

Piyasadaki sentetik karışımlı bitkisel kokulu yağlardan değildir.

HERBALIUM Bitki Özlü Masaj Yağı 220 mllik ambalajdadır.

Her bitki özünün oranı eşit değildir. İçeriğindeki bitki özlerinin karışım oranları çok önemlidir.
Farklı oranda hazırlanan karışımın hiçbir işe yaramadığı görülmüştür.

Nasıl Uygulanıyor?

Ürün, gün aşırı olarak sorunlu bölgeye yeterli miktarda püskürtülerek parmak uçlarıyla masaj şeklinde yedirilir.
Bölgeyi 15-20 dakika bir şeyle sararak sıcak tutmakta fayda vardır.
Sürülen bölgede ortalama 1 saat kalmalıdır.
Sonrasında yıkanabilir.
Gece yatmadan önce uygulanıp, sabah yıkama suretiyle de kullanılabilir.

HERBALIUM Bitki Özlü Masaj Yağı Nasıl Etki Yapıyor?

Bahsettiğimiz bitki özlerinden oluşan yağ masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandıginda, masajla ve diyetle desteklendiğinde selülitli bölgenin görünümünün düzelmesine yardımcı olur.

Bu masaj yağını evde kendiniz uygulayabileceğiniz gibi, profesyonel bir masör tarafından da uygulanabilir. Bu ürün birçok güzellik merkezinde de uygulanmaktadır.

İçeriğindeki saf bitki özleri sayesinde cilde sıkı, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Cildi besler ve nemlendirir. Etkili sonuç için 10-15 uygulama gerekmektedir. Ürünümüzün içeriğinde kesinlikle Kimyasal madde, Parfüm ve boyar madde bulunmamaktadır

Bunlar resmi sitesindeki açıklamalar. Tamamen aklıma yattı. Almayı düşünüyorum..

Kolay gelsin hepimize :1shok:

Son düzenleyen: Moderatör:
aktarlarda satılan neden daha ucuz ki:S acaba içeriği farklı falan mı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…