selam mart anneleri....size bi sorum var....

Ayshe

MUTLUYUMMMMM.:))
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
3.021
1
su anda 38+3 haftalık hamileyim..bebğim ters geloıor...o yuzden dogum sezeryan olacak...ama kafama takılan bazı seyler var...sizce epidural sezeryan mı yoksa genel anestezi mi olmalıyım..doktorum tercihi bana bıraktı....ama hangisinin daha guvenlı olduğu konusunda henüz karar veemedim.-tatlicadiarzu-.ıcınızde genel ve epi. olnınız vardır...beni bu konudaa aydınlatırsanız memnun olurum....:) allah tüm bebeklerimizi korsun.:Saruboceq:..simdiden cevap yazanlara tesekkür ederim...saygılar...:CüvCüv:

Ben genel anesteziyle oldum ve memnun kaldım. Uyudum-uyandım herşey bitmişti.

Canımm öncelikle inşallah sağlıkla kavuşursun bebeğine. Ben de son anda sezeryan olmak zorunda kaldım ve genel anesteziyle oldum. Epiduralde heyecanlanabiliyosun,tansiyonun çıkabiliyo ya da epiduralin genele göre riskleri fazla,yani kalıcı baş ya da bel ağrısı yapabiliyo.Ha tabi bebeğin ilk ağlama sesini duyacaksın oda ayrı bi güzellik ama gözlerini açtığında yeni doğmuş gbi oluyosun...bebeğinde yanında...Ben çoook memnun kaldım iiki genel olmuş.Yine sana kalmış,Hayırlı doğumlar şimdidenn

spinal sezeryanla doğurdum.süper.hiç korkulacak bi
şey yok.ben paniğimdir ama ben bile yapabildim çok çabuk ayağa kalkabiliyorsun.çok iyi yani.bence spinal olun boşa narkoz alıp onun sorunlarıyla uğraşmayın.şuna dayanarak söylüyorum . ayılma odasında ben makyaj yaparken onlar inliyorlardı ve en acılı 4 saati uyuşmadan dolayı duymayarak geçiriyorsun.

ben de spinal anestezi ile sezaryen oldum, çok rahattı. bence önemli olan kendini hazır hissetmen ve dr. a güvenmen. benim spinal tercih etmemdeki neden bilincimi kaybetmek istememedi. bayılmak ve ayılmak fikri rahatsız ediyordu beni. bilincim yerinde olsun istedim ve şükür bi problem olmadan atlattım. ama dediğim gibi dr. a güvenmen ve kendini rahat hissetmen asıl önemli olan.
sana da hayırlı doğumlar diliyorum sağ salim kavuşuşursun inşallah bebeğine.

ben epiduralle yaptım çok çok da memnun kaldım. bence hiç genel anestezi düşünme. çok gördümm hastanede inleye inleye geliyolardı odalarına. valla ben gülerek girdim odama. tavsiye ederim yani. hem artık söylendiği gibi felç riski yok artık yaklaşık 20-30 senedir yapılıyo epidural anestezi. hem çabucak emzirirsin bebeğini ayılmayı beklemene gerek yok... hayırlı doğumlar olsun inşallaaahh.

çok teşekkür ederim arkadaşlar..allah razı olsun hepinizden..tam karar verdim diyorum biri kanıma girip vazgeçiriyor..hala kafam çok karışık..hakkımızda hayırlısı olsun inşallah..ama gönlüm epi den yana bakalım ne olacak..dua edin kızlar tüm nisan anneleri olarak ihtiyacımız var...şu anda sizin geçtiniz yolllarda heyecanla ilerliyoruz...:)))))

Ben genel sezeryan oldum ve memnun kaldım bebek narkoza maruz kalmıyor herkesın dedıgı gıbı ben 09:20 her sekılde hazırdım 09:30 oĞlum dunyaya gelmıs

canım bende genel anestezi oldum memnunum 8:45 te girdim 8:55te oğlum doğmuş

tatlım bende genel anestezi ile oldum ve çok memnun kaldım ayrıca hemende ayıldım ve gülerek geldim.yanımdaki arkadaş epidural oldu ve sürekli baş ağrısı çekti.iyi araştırmanı tavsiye ederim.

Ben de spinal ol, derim..
ılk sezeryanımı genel anestezi ile olmuştum.2.ise spinal yaptım.Bence spinal çok daha iyi.
Beni bebişi alırlarken ilk 10 dk uyuttular.Uyandığımda biraz sersemlemiştim;bu yüzden korkmaya,endişelenmeye vaktim olmadı.
Ama doğum sonrası çok çabuk toparlandım,çok çabuk ayağa kalktım.Hastanede genel anestezi olan başka hastalarla da tanıştım.Açıkçası aramızda çok fark vardı.Ben nerdeyse normalmişim gibi yürürken,onlar inleyerek adım atıyorlardı.Bi de hemen ekliyim,beni de hep korkuttular kalıcı baş ağrısı-bel ağrısı yapar diye.Ama çok şükür hiç böyle bir sıkıntım olmadı..
Kolay ve hayırlı bir doğum dilerim..

Ben son anda sezeryan olmak zorunda kaldim ve epi yaptilar dogumdan sonra hic bir sancim yoktu ameliyat bölgesinde vs ama BEL AGRILARI halen pesimi birakmadi COK zorlastiriyor günlerimi:KK66:

arkadaşım ben genel anestezi oldum ama keşke epidural olsaydım genel anestezide cok şiddetli bi agrıyla uyanıyorsun ve ilk 6saat biraz zor geciyor..ama epidural olursan bacakların uyuşuklugu gidene kadar sanırım agrında hafifliyor sanırım ve ayrıca 20gün çok midem bulandı benim ben bunu narkoza veriyorum ve dogum sonrası depresyon olabiliyor gerçi normal dogumdada olabiliyor ama narkozunda etkisi var sanırım

X