selam herkeze

selincoco

çağrışım
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
16
1
:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım war.hiçbir konuda kendimi yeterli bulmuyorum sürekli hep iyi olmadığımı düşünüyorum.hep acabalarla dolu kafam oldumu,beğendilermi,yapabildimmi gibi hiç mutlu edemiyorum kendimi güzel,alımlı bir bayanım etrafımda çok beğeniliyorum ama gel gör ben herhangi bir insanla bile kendimi kıyaslıyamıyorum lütfen yardım edin akıllar werin mutsuz,asık suratlı,hiç gülmeyen bir kadın olmaktan çok sıkıldım ne:çok üzgünüm:den böyle......?

canım arkadaşım öncelikle
kendini seveceksın..
kendini tanıyacaksın.
pozıtıf düşüneceksin
gerekirse risk alacaksınız
iç konuşma yapacaksınız
objektif olup kisel degerlendirme yapacaksınız..

eger bunlara yapabılırsenız kendınıze olan guvenınız biraz artabılır..

ve tahmınımce sen etraftan gelen eleştırılerede çok takıyorsun.
ama önemli olan senin kendi tutum ve davranışındır.
eger eleştırılere maruz kalıp uzuluyorsa uzulme derim.eleştırı guzel bir şeydır..
ve şuanda yaptıklarına bak.muhakkak başarılı sonuçlar almışsındır.
mesala guzel bir yemekten tutta ,okulda aldığın güzel bir karne,
yada ev işinden tutta iş hayatında aldığın bir başarı,,
bunları düşün ,yaptıgın küçükte olsa başarları düşün.
ve gerekırse uzman psıkoloktan yardım alabılırsın..
ayrıca bu konuda yazılmış çok guzel kıtaplar var..

ama aşk hayatı ise bıraz da nasıpte var..
sen kendını sev,guven,başını dik tut...
sen kendine bunları yapmassan başkaları sana hiç yapmaz unutma

kendini başkaları ile kıyaslama çaban zaten çok yanlış,
sen ve diğerleri kendine has ve özel...
kendini yeterli bulamadığın konu ve durumları merak ettim,belitrmemişsin net olarak..
özgüven eksikliği yaşıyorsun.. kaygı bozukluğu belki de..
ama sanıyorum,hep en iyi olma çabasındasın ve bunun hayal kırıklıklarını yaşadın...
neden hep daha iyisini yaşama ve gösterme çabasındasın ki,neysen ,ne kadar isen,kendinden ve potansiyelinden ne kadarını katabiliyorsan,bununla yetin...
bu tip durumlarda mükemmeliyetçi olma gayretin sana zarar veriyor belli ki..
aslında kendinin hatta güzelliğinin bile farkındasın ama,kendinle boğuşuyorsun gibi geldi..

aslında kimsenin senden bir üstünlüğü yok.
ve gerçekten kendine inanırsanda yapamayacağın hiç bişey yok.

kendini başkaları ile kıyaslama çaban zaten çok yanlış,
sen ve diğerleri kendine has ve özel...
kendini yeterli bulamadığın konu ve durumları merak ettim,belitrmemişsin net olarak..
özgüven eksikliği yaşıyorsun.. kaygı bozukluğu belki de..
ama sanıyorum,hep en iyi olma çabasındasın ve bunun hayal kırıklıklarını yaşadın...
neden hep daha iyisini yaşama ve gösterme çabasındasın ki,neysen ,ne kadar isen,kendinden ve potansiyelinden ne kadarını katabiliyorsan,bununla yetin...
bu tip durumlarda mükemmeliyetçi olma gayretin sana zarar veriyor belli ki..
aslında kendinin hatta güzelliğinin bile farkındasın ama,kendinle boğuşuyorsun gibi geldi..
galiba haklısın teşekkür ederim

:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım war.hiçbir konuda kendimi yeterli bulmuyorum sürekli hep iyi olmadığımı düşünüyorum.hep acabalarla dolu kafam oldumu,beğendilermi,yapabildimmi gibi hiç mutlu edemiyorum kendimi güzel,alımlı bir bayanım etrafımda çok beğeniliyorum ama gel gör ben herhangi bir insanla bile kendimi kıyaslıyamıyorum lütfen yardım edin akıllar werin mutsuz,asık suratlı,hiç gülmeyen bir kadın olmaktan çok sıkıldım ne:çok üzgünüm:den böyle......?

bakın önce kendinizi güzel ve alımlı bulmanız bile aslında bir güven belirtisidir. ne güzel insanlar bilirim,kendilerini hiç güzel bulmayan....etrafın sizi beğenmesini bu kadar önemsemeyin....Etraf beni yeterli buluyormu beni beğeniyor mu derseniz hataya düşersiniz...kendiniz gibi olun yeter....

kendinin ve değerinin farkında olarak yaşa!
kimse sen diil,sende hiç kimse...
özel olduğunu hisset..
hepimiz özeliz...

ben teşekkür ederim... :KK66:

Aslına bakarsanız hiç kimse mükemmel değil :sm_confused: Çok beğendiğimiz birine bile bulmak istersek 10 tane kusur buluruz.Kimse kimseden üstün değil .Güzellik konusunda da beğenilen insanlar genelde bakımlı bayanlar kendinde beğenmediğin şeyleri değiştirebilirsin bazen küçücük bi değişiklik bile çok iyi geliyo yerimseniben

Son düzenleme:
Aslına bakarsanız hiç kimse mükemmel değil :sm_confused: Çok beğendiğimiz birine bile bulmak istersek 10 tane kusur buluruz.Kimse kimseden üstün değil .Güzellik konusunda da beğenilen insanlar genelde bakımlı bayanlar kendinde beğenmediğin şeyleri değiştirebilirsin bazen küçücük bi değişiklik bile çok iyi geliyo yerimseniben[/QUOTE

biraz kendine güven söyle bir silkelende gel kendine :roflol:

X