Sekine Duası

Son katılım tarihi ne olsun? Daha önce yapmadım liste.

Nasıl derken canım bak ekliyorum bu şekilde yapılacak, niyetin neyse ona niyetleneceksin.

Nasıl Okunur?
  1. Niyet (ne için ve ne maksatla okunduğuna niyet etmek)
  2. İstiğfar (7 DEFA)
  3. Salavat-ı Şerife (7 DEFA)
  4. Allah-u Ekber (10 DEFA)
  5. Altı Esma (FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN) her ayetle beraberokunacak.(19 DEFA)
Yani besmele çekilir sonra "FERDÜN,HAYYUN, KAYYUMUN, HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN." denir ve 1. ayet okunur. Sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 2. ayet okunur. Sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 3. ayet; sonra tekrar Besmele, 6 esma ve 5. ayet vs. 19 ayet bitene değin aynı şekilde okunur.

6 esma: FERDÜN, HAYYUN, KAYYUMUN,HAKEMUN, ADLUN, KUDDÛSUN.

1. Seyec'alullâhu bağde usriy-yusrâ.
  2. Ve anetil vucûhu lil hayyil kayyûm.
  3. Ve innallâhe biküm leraûfur-rahim.
  4. İnnallâhe kêne tevvêber-rahîmê.
  5. İnnallâhe kêne ğafurar-rahimê.
  6. Fe innâllahe kêne afüvven kadîrâ.
  7. İnnallâhe kêne semiam-basîrâ.
  8. İnnallâhe kêne alîmen hakîmê.
  9. İnnallâhe kêne aleyküm ragîbê.
  10. İnnê fetâhnê leke fetham-mübînê.
  11. Ve yen surakellâhu nasran azîzê.
  12. İnnê hızballâhi hümül ğâlibûn.
  13. İnnallâhe hüvel kaviyyül azîz.
  14. İnnallâhe hüvel ğaniyyül hamîd.
  15. Hasbiyallâhu lâ ilâhe illâ Hû.
  16. Hasbünallâhu veniğmel vekîl
  17. Lê yehzünühümül fezeul ekber
  18. İyyâke nağbudü ve iyyâke nestaîn
  19. Velhamdü lillêhi rabbil âlemîn

Katılmak isteyenler dualarını da yazsın, her gün birine mi okuyalım yoksa her gün listedekilerin hepsine birden mi niyetlenelim ?

Son katılım 20 temmuz olsun, çarşamba günü başlayalım. Hayırlı işe çarşamba başlamak iyidir.

Kızlar ben bi dua grubunda daha varım ama burda da olmak isterim yetişebilir benide alin listeye

Sagol canim

Kızlar ben okudum zor degil okuması. Listeyi kim yapacak? Her gün o kişiye 19 tane okuyalım

Her gün bir kişinin duası için okumak daha güzel olur diye düşünüyorum. Her şekilde varım.

Bende katılırim Allah kabul etsin insaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…