şeker yüklemesi acil yardıma ihtiyacım var

zeyno00

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2013
183
39
arkadaşlar şeker yüklemesi yaptınız mı sonuçlarınız nasıl?Ben yükleme yaptım 50lik çok çıkınca 100lük yaptım sonuçlarım
glukoz(aks):88
glukoz 60dk:179
glukoz 120dk:162
glukoz 180dk:120 bu sonuçlardan sonra diyetisyen ve dahiliyeye gittim onlarda diyet yapmamı söyledi ekmeği kıstım bende şeker makinası aldım kendim ölçüyorum şekerimi ve tokluk şekerim en fazla 117 çıkıyo acaba şeker yükleme sonucumda bir sıkıntı olabilir mi

arkadaşlar şeker yüklemesi yaptınız mı sonuçlarınız nasıl?Ben yükleme yaptım 50lik çok çıkınca 100lük yaptım sonuçlarım
glukoz 180dk:120 bu sonuçlardan sonra diyetisyen ve dahiliyeye gittim onlarda diyet yapmamı söyledi ekmeği kıstım bende şeker makinası aldım kendim ölçüyorum şekerimi ve tokluk şekerim en fazla 117 çıkıyo acaba şeker yükleme sonucumda bir sıkıntı olabilir mi
Sıkıntı yoktur.bnmde yuklemede yuksek çıktı.diyet yapıoyorum.toklugum bazen 105 cıkıyor.onun için devam et diyetine

merhaba, benimde 50lik yüksek çıkınca bugün 100lük yaptırdım. senin rakamlarına yakın. endokrinolojiye gözükmemi istedi doktorum. karbonhidrattan ve tatlıdan uzak durmamı ve kati diyet. bende yarından itibaren düzenli ölçmeye başlayacağım. bence şeker yükleme testinde sıkıntı yok. diyete ve takibine devam et canım.

çok teşekkür ederim arkadaşlar ben muşta yaşıyorum burdaki testler maalesef herzaman doğru çıkmıyo bir sıkıntı olmazsa tekrar şeker yüklemesi düşünüyorum umarım bişey çıkmaz

çok teşekkür ederim arkadaşlar ben muşta yaşıyorum burdaki testler maalesef herzaman doğru çıkmıyo bir sıkıntı olmazsa tekrar şeker yüklemesi düşünüyorum umarım bişey çıkmaz
Sizi yanlis yonlendirmek istemem ama
Bence o kadar da sık seker yuklemesi yaptirmayin kendinize,100 mg az degil. Bebişe yazik. Iyi bir endokronoloji dr a gidin, diyet yapin/yediklerinize dikkat edin. Sitelerde de yaziyor nasil beslenilmesi gerektigi.

Ben seker testi yaptirmadim buarada,istemedim.

Gecen yil, aclik 92_tokluk 140 ve 120 cikmisti. Dr beslenmene dikkat et demisti. Ailede seker genetik.
Sonuc yine yuksek cikar diye bosu bosuna test yaptirmak istemedim.
Kol damarindan heray alinan aclik sekerim 87_92 arasi(normal). Dolayisiyla anormal bir durumum yok,gebelikte zaten yuksek cikiyor.
Hamilelikte de kilo almadim zaten. Dr um da iyi yaptirma,evde olc her hafta dedi.
Ama,tedbir amacli yediklerime dikkat ediyorum,kefir ayran_bulgur pilavi faydali. Patates kizartmasini az yiyorum,kestirmeli tatliyi yememeye calisiyorum,sutlu tatlilar olabilir ama:KK66:
Aburcubur da yemiyorum. Az yagli sut_peynir tuketebilirsin mesela..

Isterseniz saglik ocaginda falan olcturun sekerinizi. Parmak ucu ile koldan alinan kan arasinda fark oluyor 10_20 gibi. Koldan alinan daha gecerli tabi.

Son düzenleme:
Bence o kadar da sık seker yuklemesi yaptirmayin kendinize,100 mg az degil. Bebişe yazik. Iyi bir endokronoloji dr a gidin, diyet yapin/yediklerinize dikkat edin. Sitelerde de yaziyor nasil beslenilmesi gerektigi.

Gecen yil, aclik 92_tokluk 140 ve 120 cikmisti. Dr beslenmene dikkat et demisti. Ailede seker genetik.
Kol damarindan heray alinan aclik sekerim 87_92 arasi(normal). Dolayisiyla anormal bir durumum yok,gebelikte zaten yuksek cikiyor.
Hamilelikte de kilo almadim zaten. Dr um da iyi yaptirma,evde olc her hafta dedi.

Isterseniz saglik ocaginda falan olcturun sekerinizi. Parmak ucu ile koldan alinan kan arasinda fark oluyor 10_20 gibi. Koldan alinan daha gecerli tabi.
Cok haklısın cnm.surekli yaptırmak mantıklı degil.koldan alınan mı daha yuksek cıkıyor.yoksa parmak ucndan alınan mı?bnm koldan alınan aclıkla .parmaktan alınan hemen hemen yakın geliyor ama aclık sekeri için konuşuyorum.toklugu hiç karsılaştıramadım.

Anladım cnm.bnm tokluk 1. Saat zaten sabahları 120-130 arası . Öğle aksam 100-110 arası cıkıyor.sorun yok o zaman ondan sormuştum:)
Benim dr um 1.saat tokluk sekerin 140 i gecmesin yeter demisti.
Benm de ilk tokluk sekerim 110_120 arasi, ikinci,saat de 100 civari cikiyor. Normal sanirim hepsi

Ama,tedbir amacli yediklerime dikkat ediyorum,kefir ayran_bulgur pilavi faydali. Patates kizartmasini az yiyorum,kestirmeli tatliyi yememeye calisiyorum,sutlu tatlilar olabilir ama:KK66:
Aburcubur da yemiyorum. Az yagli sut_peynir tuketebilirsin mesela..

Çok teşekkür ederim saolun doktorum tekrar şeker yükletmedi zaten bende çok olmasada yediklerime dikkat ediyorum ekmek ve hamurişi yememeye çalışıyorum inşallah bişey olmaz. Şekeriniz çok yükselince ne gibi şeyler farkediyosunuz ya da farkediyomusunuz

Kızlar benim değerlerimde şu şekilde sizce nasıl daha dra göstermedim yorumlarsanız sevinirim.
Açlık75gr: 73
60dk75gr:169
120dk75gr:150
180dk75gr:148

X