Şeker yükleme sonucu

tugceygc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2024
5
0
31
Merhaba ben adet olamıyorum diye şeker yüklemesi yapıldı ve sonuçlarım
Glukoz açlık 103
Glukoz 60 dk 215
Glukoz 120 dk 168 çıktı.
Doktorum ömür boyu hap kullanmam gerektiğini ve düzelmeyeceğini söyledi. Bilgisi olan yazabilirmi.

Sadece açlık sekeri ile ilgili bilgim oldugu için onunla alakalı yazıcam. Hangi haptan bahsediliyor aclik 103 yüksek ama aşırı derece yüksek değil. Türkiye sınırı 90 ama yurt dışında çoğu ülkelerde 100lerde bu sınır. Çoğu doktor insülin vermeye çalışıyor ve asla kullanılmaması gereken bir ilaç. Eğer buysa doktorun verdiği sakın almayın derim şekeri hayatınızdan silin aynı şekilde hamur işini azaltın bence çok yüksek değil ve bir diyetisyen ile görüşün bana kalırsa(sağlıklı beslenme açısından)

Son düzenleme:
Sadece açlık sekeri ile ilgili bilgim oldugu için onunla alakalı yazıcam. Hangi haptan bahsediliyor aclik 103 yüksek ama aşırı derece yüksek değil. Türkiye sınırı 90 ama yurt dışında çoğu ülkelerde 100lerde bu sınır. Çoğu doktor insülin vermeye çalışıyor ve asla kullanılmaması gereken bir ilaç. Eğer buysa doktorun verdiği sakın almayın derim şekeri hayatınızdan silin aynı şekilde hamur işini azaltın bence çok yüksek değil ve bir diyetisyen ile görüşün bana kalırsa(sağlıklı beslenme açısından)
Glifor ilacın adı 1000 mg

1 saatin 140 altında olması gerekiyor diye biliyorum, sizin yüksek çıkmış o epey.
1 hafta önce verdiğim başka hastanede sonuçlarım 130 dediler 1 hafta geçti başka hastanede 103 cıktı iyi bir diyet sağlıklı beslenme ile devam edip yeniden kontrole gitmem gerekiyor galiba

X