şeker testi istedi dr'um normal çıkmaz die korkuyorum!!!

• Konu Sahibi HÜZÜN YAPRAKLARI
  • Başlangıç Tarihi
H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
kızlar ben tatlıyla arası olmayan biriyim ama hamileyim ve sürekli tatlı şeyler tüketiyorum ve buda şeker testine yansır die korkuyorum sizce bisorun çıkarmı?:CüvCüv:

bende 40 yıl yemesem aklıma gelmezdi tatlı ama şimdi hergün tüketiyorum bende aynı şeyden korkuyorumm bu hafta yaptırıcam bende hayırlısı olsun inşlh normal çıkar ne diim korkunun ecele faydası yok sanırım

nursist'cim bunuda biliyomusun pekmezde kan şekerinin yüksek çıkmasına sebep oluyomuş gerçi aç gidicemde bir gün önce dahi olsa yememeğe dikkat etcem....

bana şeker yüklemesi dün yapıldı ama karnım toktu doktorumda hiç sormadı açmısın tokmusun die ben tatlıyı çok tüketiyorum hamilelikten öncede şimdide bugün sonucumu alıcam inş kötü bişey çıkmaz..

Şeker yüksek falan çıkarsa noluyomuş acaba... Sakıncaları ne oluyor. Benimki sınırdaydı 100lük istedi doktorum tatilden döndüğümde yaptırıcam... Şaşırdım halbuki çok şeker tüketmem.

korkunun ecele faydası yokmuş derler
yüksek çıkarsa 100 lük yapılır
sonra o da yüksekse diyete başlarsın
ama değer baya yüksekse bebekte şeker hastalığı olmasın diye insüline başlarsın
ama doğumdan sonra ne sende nede bebekte şeker hastalığı olur

arkadasim bence bunun tatli yemeyle alakasi yok..benim ilk hamileligimde gebelik sekeri cikti ve ben tatliyi pek yemeyen biriyim..hamileligim boyunca sürekli diet yapmak zorunda kaldim..allahtan igneye felan gerek kalmadi..bunu annenin vücudu yaparmis zaten..test günüde senin vücuduna zaten seker yüklüyorlar..sonrada vücudun tepkisine bakiyorlar..yani cok korkmaya gerek yok bence...sonucta ciksa bile doktorun söylediklerine uyarsan bir sorun yasamazsin..

kızlar sonucumu aldım normalde 140 ve aşağısı olması gerekiyomuş benim 153 çıktı yarın sabah aç karnına 100lük içicem korkuyorum acaba tok karnına bakıldığı içinmi yüksek çıktı dua edin kızlar..

nursist'cim bunuda biliyomusun pekmezde kan şekerinin yüksek çıkmasına sebep oluyomuş gerçi aç gidicemde bir gün önce dahi olsa yememeğe dikkat etcem....

yaa yandık ozaman kanım biraz düşük çıkınca her sabah kan hapından sonra aç karnına pekmaz içiyorum ben :1shok: kaş yaparken göz çıkartmasak barii
banada aç gelin dediler hastanede çook uzak bize we ben yarım saatten fazla aç kalamıyorum off sonuçlar bari iyi çıksada moral olsa :Saruboceq:

inşllh sonuçlarımız istediğimiz gibi olur........

bende seker yuklememın cok cıkmasından korkuodum.ılk 50 lık yapıldgında tam sınırda cıktı.141 cıkmıstı.doktor yınede dahılıye uzmanına yonlendırdı.ben ınanın korkumdan 1 ay gıtmedım dıet vercek dıye.cunku o kadar tatlı yıyodum ve o kadar fazla su ıcıodumkı.gece gunduz agzım kuruodu ve ustune ustelık o aralar bebek 2 haftada 700 gram falan almaya basladı duzenlı olarak.ee tabıkı kesın bende seker var dıodum..neyse 1 ay sonunda dahılıyeye gıttım o da 100 luk yaptı.ıgrenc bısı bu arada.sekerlı suyla ac karnına 3-4 saat durmak..sonucları aldgmda elımde acıp bakamdım bıle korkudan.sonra bı actım anaaaa butun degerlerım hep ortalama degerler.ust sınıra yakın bıle dııller..cook uzattım farkındayım ama yanı dıcegımkı su kı hıc korkmayın.hıc bellı olmuo bu ısler.seker var sanırsınz cıkmaz,yok sanarsınız seker cıkar.

ne alaka kızlar doktora gitmeden pekmez içmemenin ne ilgisi var zaten o şekeri vücut atabiliyormu atamıyormu ona bakılıyor, benden açken 75gr lık istedi tokken yaptırıldığını hiç duymamıştım

slm kızlar bende bugün yaptırdım dün olacaktı aslında ama tok gittiğim için yapmadılar aç olunması gerektiğini söylediler birazdan gidip sonucu alcam.ınş. iyi çıkar bide bunun için üzülmekistemem zaten 2li 3lü testler bide amniyosentez bizi yeteri kadar gerdi vede çok üzdü çok şükür sonuçlar iyi ama bekleme aşaması insanı öldürüyo.Hayırlısı inş. bu sonuç iyi çıkarda tekrar stresli günler yaşamam.

bende 50lik yaptırdım geçen perşembe 182 çıktı 1hafta diyete girdim yarın tokluk şekerime baktırıp öle 100lük yapılıcak .kızlar hamişlikte diyet hiç çekilmiyo valla.oyüzden tatlıdan az biraz uzak durun derim

canım inşallah bişey çıkmaz korkmayın evet diyet çekilmez hamileyken ama yapıcak bişey yok

çok şükür kızlar sonuç iyi çıktı açlık 77 tokluk 102 çıktı rabbime şükürler olsun bide bu stresi kaldıramazdı bünyem eminim diyet yapacak olan arkadaşlarada Allah kolaylıklar versin bebişlerimiz sağlıklı olsunda onlar için katlanırız herşeye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…